Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Polskie zwycięstwo w Jakuszyckiej Siódemce tylko dla Pań! [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-01-14

W 2015 i 2016 roku w Jakuszyckiej Siódemce triumfowały Czeszki. Żeby było sprawiedliwie, w tym roku tytuł najlepszej biegaczki na 7 kilometrach Dolnego i Górnego Duktu Polany Jakuszyckiej wrócił do Polski. Pierwsza na mecie pojawiła się Anna Gałek (Enervit Yoko Team).

 

Jakuszycka Siódemka klasykiem na Polanie to już tradycja, dlatego też i w tym roku Panie przejęły stery w narciarstwie biegowym. Tegoroczny bieg cieszył się dużym powodzeniem. O ile w 2015 roku „Siódemkę” ukończyło 90 zawodniczek, o tyle w tym amatorek narciarskiej batalii było 114. W minionym sezonie bieg rozegrano pod nazwą Fisher My Style z tytułu kolekcji nart o tej samej nazwie przeznaczonej specjalnie dla płci pięknej.

 

Najlepsza u progu 2017 roku  okazała się Anna Gałek z czasem 26:30. Za nią znalazła się rok starsza Monika Judka ze stratą 32 sekund, której tym samym udało się poprawić i wskoczyć na podium po nieszczęśliwej, 4. lokacie z zimy 2015. Najniższy stopień podium to z kolei barwy czeskie i najmłodsza na podium (rocznik 2002!) Agata Svobodova z przygranicznego Harrachova. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów  zwyciężyła tym samym w najmłodszej kategorii. Warto dodać, że tegoroczna triumfatorka to 7. zawodniczka Fisher My Style ze stycznia ’15.

 

Jakuszycka Siódemka 2017, fot. Bieg Piastów / Facebook

 

W kategorii K-50 najlepiej poradziła sobie rodaczka 15-latki, ubiegłoroczna triumfatorka, starsza o 41 lat (!) Alena Jiwdriskova, której do podium zabrakło niespełna minuty. Triumf w kategorii K-40 także przypadł Czeszce, piątej Jolanie Benesovej.

 

Organizatorów może na pewno cieszyć coraz większa popularność Jakuszyckiej Siódemki tylko dla kobiet. Z roku na rok zainteresowanie rośnie, co pokazują choćby liczby uczestniczek z 2015, 2016 oraz 2017 roku. Najpierw Pań było 90, potem 112, a dziś 114. Nie trzeba dodawać wiele, bo liczby mówią same za siebie – warto więc kontynuować ideę żeńskich biegów, a może i ją rozszerzać o kolejne takie inicjatywy?

 

Od świtu na Polanie Jakuszyckiej pracowały ratraki, bowiem w nocy spadło 20 centymetrów świeżego puchu. A to wszystko dla uroczych amatorek biegówek, tych bardziej doświadczonych i mniej. Wprawdzie słońca na niebie brakowało, ale zastąpił je blask bijący od szczęśliwych (bo zmęczonych?) Pań.

 

WYNIKI JAKUSZYCKIEJ SIÓDEMKI 2017

 

KaEn

źródło: Bieg Piastów

Foto: Bieg Piastów / Facebook

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl