Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Śląsko-Beskidzka Liga Grupy Azoty na Kubalonce - biegi stylem dowolnym [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-01-18

Dziś na trasach Kubalonki po raz drugi e tym sezonie rozegrano zawody w ramach Śląsko-Beskidzkiej Ligi Grupy Azoty. Tym razem młodzi adepci narciarstwa biegowego walczyli o laury na różnych dystansach w stylu dowolnym.

 

Na trasach biegowych na Kubalonce rozegrano drugą edycję Śląsko-Beskidzkiej Ligii Azoty.

 

Organizatorzy przygotowali piękną trasę do stylu dowolnego, a słoneczna pogoda i lekki mróz sprzyjały rozegraniu zawodów. Niestety, panujące wirusy grypy spowodowały, że część młodych uczestników Ligii Azoty musiała dziś zostać w domu... Miejmy nadzieję, że za tydzień, na kolejnej Lidze choroby nie przeszkodzą w starcie.

 

Rodzice, w rozmowach chwalą cały cykl regionalnej ligii. Widzą duży sens międzyklubowego ścigania na tym poziomie i zbierania doświadczeń przez najmłodszych uczestników. Rodzice widzą i doceniają zaangażowanie trenerów, którzy przygotowują i jeźdżą z zawodnikami na kolejne zawody. Rodzice widzą również, że trenerzy to co robią, robią to z pasją i zamiłowaniem. Podkreślają, mimo iż narciarstwo biegowe nie należy obecnie do medialnych sporów w naszym kraju, to warto namawiać dzieci do trenowania tej pięknej dyscypliny. 

 

Dobrym pomysłem jest także rozgrywanie Lig Regionalnych Grupy Azoty tego samego dnia w różnych częściach kraju. Może jeszcze w tym sezonie padnie bariera 1000 dzieciaków na starcie w dniu ligi? Tego sobie życzymy wszyscy startujący na Kubalonce.

 

CZOŁOWE WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH KATEGORII

 

Kategoria Juniorek C miała tylko jedną zawodniczkę, bowiem druga, prawdopodobnie z powodu wspomnianej grypy, nie wystartowała. Tym samym Julia Polok z Istebnej została jedyną uczestniczką, a zarazem zwyciężczynią na trasie 3 kilometrów pokonanej w stylu dwolnym. 

 

Kategoria Junior D zgromadziła więcej zawodników, a o czołowe lokaty na dystansie 2,5 kilometra rywalizowali przedstawiciele NKS Trójwieś Beskidzka i WSS Wisła. Wygrał Łukasz Gazurek z rocznika 2003 przed swoim rówieśnikiem i kolegą z drużyny Wiktorem Wojtasem. Podium uzupełnił rok młodszy Tomasz Wąsowicz z miejscowego klub WSS Wisła.

 

Najwięcej zawodniczek wystartowało w kategorii Juniorki D, a jako pierwsza na metę wbiegła Maria Jakubiec z LKS Klimczok Bystra,  pokonując o 2 sekundy Zuzannę Fujak z NKS Trójwieś Beskidzka. Większą stratę miała już Zofia Dusińska, kolejna zawodniczka z Klimczoka.

Dodajmy, ze trenerką Klimczoka jest nasza olimpijka z Soczi Agnieszka Szymańczak Fiołek. Tutaj muszę się przyznać do pewnego nieporządku w naszej wcześniejszej, niepoprawionej relacji, jednak rodzice zawodników są czujni, dziękujemy za korekty i przepraszamy za nieścisłości.

 

Zawodnicy trzech różnych klubów stanęli na podium w kategorii Junior E. W pokonanym polu (z dużą przewagą) rywali pozostawił Artur Baczyński z Marklowic. Drugie miejsce na dystansie 2 kilometrów zajął Dominik Kanik, a trzecie Paweł Kawulok.

 

Wśród Juniorek E przodowała Laura Wantulok z WSS Wisła. Na drugim miejscu znalazła się Martyna Michałek, a jako trzecia na mietę wbiegła Elżbiea Zawada. 

 

Kategoria Junior F (2 kiolmetry) to zwycięstwo urodzonego w 2007 roku Marcina Michałka ze sporą przewagą nad zawodnikami klubu NKS Trójwieś Beskidzka, czyli Tomaszem Zowadą i Kamilem Legierskim. Na pechowym, czwartym miejscu uplasował się rok młodszy od pozostałych Szymon Zawada.

 

Wśród Juniorek F brylowała przedstawicielka gospdarzy WSS Wisła - Kamila Haratyk przed młodszymi rywalkami z (pnownie) NKS Trójwieś Beskidzka - Martyną Gazur i Teresą Brączek z rocznika 2007. 

 

WYNIKI WSZYSTKICH KATEGORII

 

GALERIA FOTO foto.Mariusz Boś

KaEn

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl