Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mazowiecko-Północna Liga Regionalna Grupy Azoty zawitała do Siedlec [WYNIKI+FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-01-18

Niedawno powstałą trasę narciarską w Siedlcach - Sekule po raz kolejny odwiedziły kluby rywalizujące w ramach Mazowiecko-Północnej Ligi Regionalnej Grupy Azoty. Na profesjonalnie przygotowanych trasach, które od tego sezonu posiadają również oświetlenie rozegrana została druga edycja Ligi.

 

 

Dopisująca pogoda, lekki mróz, dobrze przygotowana trasa oraz profesjonalna oprawa złożyły się na sukces sprawnie przeprowadzonych zawodów. Nie brakowało wyrównanej rywalizacji, gdzie od miejsca na podium dzieliło zawodników dziesiąte części sekundy oraz miłej atmosfery. Młodzi adepci narciarstwa biegowego przywiązywali ogromną wagę do startu i osiągniętego wyniku.

 

Dominowały ekipy z Białegostoku, Supraśla oraz Siedlec, jednak mniej liczne lub słabsze ekipy wcale nie traciły wiele. Ogromny wkład w imprezę można było dostrzec w rodzicach zawodników siedleckiego klubu. Wszystko było dograne, od numerów i list startowych po słodki poczęstunek i pomoc najmłodszym zawodnikom. W przeciwieństwie do lat poprzednich zimowa aura dopisała i bez obaw można było przeprowadzić rywalizację na białym puchu, o który w ostatnich latach w Siedlcach było ciężko.

Upominki dla najlepszych ufundowła firma drobiarska Drosed, czyżny rysowała się szansa na kolejnego sponsora w polskich biegach narciarskich?

 

Dodajmy, że trasy w Siedlcach to rodzinne trasy naszego najlepszego biegacza narciarskiego Macieja Staręgi, można biegać na nich nawet po zmroku, o czym przekonałem się dzwoniąc do szefa dzisiejszych zawodów Grzegorza Staręgi, ojca Maćka.  Pan Grzegorz o godzinie 20 z minutami był na treningu...

 

Po zmaganiach w siedleckim rezerwacie przyrody „Gołobórz” czas na przenosiny do województwa Podlaskiego, bo już za tydzień w Supraślu zostanie rozegrana kolejna edycja Ligi Regionalnej.

 

Wyniki rywalizacji prezentują się następująco:

Juniorka C

1. Aleksandra Siemienuk ZSS Supraśl/UKS Puszcza

2. Izabela Pieńczykowska UKS Hubal Białystok

3. Aleksandra Augustynowicz ZSS Supraśl/UKS Puszcza

 

Junior C

1. Mateusz Piwko UKS Rawa Siedlce

2. Piotr Sobiczewski UKS Rawa Siedlce

3. Maciej Krajcer UKS Rawa Siedlce

 

Juniorka D

1. Gabrysia Brak UKS Hubal Białystok

2. Kamila Ramotowska UKS Hubal Białystok

3. Alicja Jóźwiak UKS Rawa Siedlce

 

Junior D

1. Emanuel Sosnowski UKS Hubal Białystok

2. Paweł Żynel UKS Hubal Białystok

3. Jakub Sobiczewski UKS Rawa Siedlce

 

Juniorka E

1. Dominika Krajcer UKS Rawa Siedlce

2. Klaudia Radomyska UKS Rawa Siedlce

3. Magdalena Ignatowicz UKS START w MALAWICZACH

 

Junior E

1. Igor Kowalski UKS Rawa Siedlce

2. Dawid Lebiedziński ZSS Supraśl/UKS Puszcza

3. Dominik Piwko UKS Łazik Łazów

 

WYNIKI

GALERIA FOTO

 

Mateusz Okniński

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl