Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Podkarpacko-Lubelska Liga regionalna Grupy Azoty w Jedliczu [WYNIKI+FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-01-19

Podkarpacko Lubelska Liga Regionalna Grupy Azoty - druga w tym sezonie edycja ligi  zawitała do Jedlicza.

Przypomnijmy, ze w ubiegłym roku planowana tutaj Liga  nie odbyła się z powodu braku śniegu – mówi szef zawodów Piotr Bril. Czyli dla nas, dla Jedlicza to debiut i to wymarzony, śniegu mamy spory zapas.

 

 

Pogoda jak to bywa w ostatnim czasie mroźna, jednak minus sześć stopni to temperatura określana przez niektórych jako typowo biegowa,  dobrze przygotowana trasa  na stadionie ZKS Splast Nafta Jedlicze oraz profesjonalna oprawa złożyły się na sukces sprawnie przeprowadzonych zawodów.

Do przygotowania samej trasy, organizatorzy przyłożyli się szczególnie, na starcie było przygotowanych siedem torów, na reszcie trasy aż cztery do stylu klasycznego, czyli jak w Pucharze Świata. Ciekawostką jest to, że organizatorzy zastrzegli start na nartach klasycznych, walcząc z coraz powszechniejszym pchaniem (double pooling). To kolejna ciekawa i warta odnotowania inicjatywa w Ligach Regionalnych Grupy Azoty, po skicrossie w Opawie, tutaj tylko klasyk. Brawa dla organizatorów.

 

 LIGI REGIONALNE

 start najmłodszej kategorii zawodów

 

Młodzi biegacze narciarscy przywiązywali ogromną wagę do startu i osiągniętego wyniku, walcząc bark w bark z rywalami co czasami kończyło się małą kolizją, jednak do mety dotarli wszyscy w dokonałych humorach. Sama formuła zawodów, także arcyciekawa, starty masowe, gdzie na trase ruszają wszyscy są z pewnością jedną z bardziej widowiskowych konkurencji w biegach narciarskich. Oczywiście nie zabrakło także kibiców, których podobno było słychać nawet na Jedlickim rynku.

Na każdego na mecie czekała ciepła herbata słodki upominek oraz w pobliskim lokalu zapiekanki i żurek.

Nagrod nie powstydziłyby się nawet Mistrzostwa Polski, najmłodsi dostawali pamiątkowe Puchary (do szóstego miejsca), pierwsza trójka specjalne, szklane pamiątkowe medale.

 

Same wyniki, to widoczna przewaga klubu organizatora pierwszej edycji Ligi czyli MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Tomaszowiacy wygrali aż cztery z sześciu rozegranych kategorii wiekowych. Na starcie w kategorii E stanęło ponad 70 zawodniczek i zawodników z całego Podkarpacia i Lubelszczyzny, co może nie jset rekordem Ligi, jednak ta liczba robi wrażenie.

Waldemar Kołcun szef ekipy z Tomaszowa podzielił się z nami opiniami o zawodach – trasa nietypowa, płaska, inna niż wszędzie. Jednak trudna dla startujących, wymagała ciągłej pracy, nie było czasu ani miejsca (zjadu) na odpoczynek. Dla najmłodszych prawdziwa walka, dla starszych doskonałe przetarcie przed kolejną edycją Pucharu Grupy Azoty u nas w Tomaszowie. Zapytany o sukcesy swoich podopiecznych skwitował krótko – no, udało się.

 

Bardzo nas cieszy, że udało nam się w Jedliczu przeprowadzić Ligę. Wiem, że wszyscy odjeżdżali od nas zadowoleni  - podsumowuje dzień Piotr Bril, szeg zawodów, dla którego dzień się jeszcze nie skończył - jeszcze podsumowanie zawodów, wyniki wysłałem dosłownie przed chwilą, ktoś niestety musi to wszystko podopinać. Zapraszamy do Jedlicza - myślę, że udało nam się przeprowadzić fajne zawody.

 

WYNIKI JEDLICZE 19.01.2017

GALERIA FOTO organizatora

 

W poszczególnych kategoriach tryumfowali

junior/ka E

Weronika Juzeluk i Maciej Dubas - oboje MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

junior/ka D

Roksana Ciborowska z KS Speed Jasło i Michał Janocha z MUKS Podkarpacie Jedlicze

junior/ka C

Anna Berezecka i Bartosz Cielniak - oboje MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

 

kace

 

 

 

 

Komentarze - 2

kibic

Opublikowano: 2017-01-20 05:54:47

GRATULACJE dla organizatorów biegu w Jedliczu, bardzo widowiskowe zawody ,super gratka dla kibiców , rywalizację zawodników obserwowałem od startu do mety, czekam na kontynuację tego typu zawodów duże emocje, fajnie kibicuje się na tak usytuowanej trasie biegowej

Też kibic

Opublikowano: 2017-01-20 22:30:14

Też tam byłam, ale chyba oglądaliśmy inne zawody. Rozumiem, że organizator skrył się pod Nick kibic i chwali swoje zawody. A prawda jest taka, że nic szczególnego w tych biegach po płycie piłkarskiej nie było.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl