Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Śląsko-Beskidzka Liga Regionalna Grupy Azoty na Kubalonce, dziś młodzież biegała klasykiem [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-01-25

Siedemdziesięcioro młodych biegaczy i biegaczek narciarskich z ośmiu klubów stanęło dziś na starcie trzeciej edycji Śląsko-Beskidzkiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty rozegranej na trasach wiślańskiej Kubalonki. Rywalizowano w biegach dystansowych stylem klasycznym na dystansach od 2 do 3 kilometrów przewidzianych dla najstarszych adeptów sztuki biegania na nartach. 

 

25 stycznia Śląsko-Beskidzka Liga Regionalna Grupy Azoty gościła na trasach biegowych na Kubalonce. W ramach trzeciej edycja tegorocznej Ligi, rywalizowano stylem klasycznym. Na listach startowych mieliśmy 80-ciu zawodników z 9 klubów. Byłoby ich na pewno więcej, niestety część zawodników została w domu z powodu choroby.

Pogoda nie sprzyjała, było pochmurno i mglisto, momentami padał drobny śnieg. Temperatura była na lekkim minusie, a duża wilgotność potęgowała odczucie chłodu. - przekazał nam obecny na miejscu Mariusz Boś z WSS Wisła.

 

Sędzia główny zawodów Jacek Suszka stwierdził, że warunki do biegania były dobre, ale nie za szybkie. A to ze względu na świeży opad drobnego śniegu. - Nie zauważyłem, aby trenerzy mieli problemy z posmarowaniem na te warunki. Dzieci walczyły  na trasie jak umiały najlepiej i warunkami się nie przejmowały. - Podkreślił również, że zawody odbyły się sprawnie i było bezpiecznie.

  

W kategorii Junior C triumfował Artur Bożek z LKS Klimczok Bystra / SMS Szczyrk, z którym jak równy z równym rywalizował jednie Karol Kubańda notując na mecie stratę niespełna dwóch sekund. Pozostali dwaj biegacze nie byli w stanie nawiązać walki: trzeci Adrian Marcol stracił ponad 1,5 minuty, a czwarty Sebastian Mrozek ponad dwie i pół.

1. Artur Bożek - LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk 11:17.26

2. Karol Kubańda - LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk +1.51

3. Adrian Marcol - Marklowice/SMS Szczyrk +1:36.45

 

Niestety z powodu braku Juniorek C nie rozegrano biegu w tej kategorii.

 

W kategorii Junior D startowało 10 chętnych. Najszybciej dystans 2,5 kilometrów klasykiem pokonał Gabriel Boś z WSS Wisła. 27 sekund stracił do niego kolega z klubu, urodzony w 2004 roku Tomasz Wąsowicz. Na trzecim miejscu uplasował Wiktor Wojtas ze stratą ponad 40 sekund.

1. Gabriel Boś - WSS Wisła 10:27.74

2. Tomas Wąsowicz - WSS Wisła +26.87

3. Wiktor Wojtas - NKS Trójwieś Beskidzka +43.84

 

Najliczniejszą, 20-osobową grupę zawodniczek, zgromadziła na starcie kategoria Juniorek D. Najlepsza w tej kategorii okazała się, podobnie jak wśród chłopców zawodniczka WSS Wisła, Małgorzata Szalbot. Na drugim miejscu zmagania zakończyła Zuzanna Fujak reprezentująca NKS Trójwieś Beskidzka, a podium uzupełniła Maria Jakubiec z LKS Klimczok Bystra.

1. Małgorzata Szalbot - WSS Wisła 10:55.93

2. Zuzanna Fujak - NKS Trójwieś Beskidzka +6.17

3. Maria Jakubiec - LKS Klimczok Bystra +29.06

 

Artur Baczyński z Marklowic zdystansował stawkę wśród chłopców w kategorii Junior E, rywalizujących na dystansie 2 kilometrów. Nad drugim Dawidem Pilchem z WSS Wisła uzyskał ponad minutę przewagi. Paweł Kawulok z MKS Istebna zajął trzecie miejsce tracąc do zwycięzcy 1:13

1. Artur Baczyński - Marklowice 9:17.00

2. Dawid Pilch - WSS Wisła +1:05.76

3. Paweł Kawulok - MKS Istebna +1:13.04

  

W kategorii Juniorek E, na dystansie 2km, zwyciężyła kolejna reprezentantka WSS Wisła Laura Wantulok. W pokonanym polu, z dużą przewagą, zostawiła swoją koleżankę klubową Kamilę Haratyk (+1:10) i zawodniczkę MKS Istebna, Julię Rucką która straciła 1:25.

1. Laura Wantulok - WSS Wisła 10:11.82

2. Kamila Haratyk - WSS Wisła +1:10.37

3. Julia Rucka - MKS Istebna +1:25.50

 

Dodatkowo, dla najmłodszych zawodników, wydzielono kategorię  Junior F. Najlepszy okazał się Marcin Michałek, na drugim miejscu bieg ukończył Tomasz Zowada, a trzeci był Samuel Szczotka.

1. Marcin Michałek – MKS Istebna 11:01.52

2. Tomasz Zowada – NKS Trójwieś Beskidzka +54.89

3. Samuel Szczotka – Górki Wielkie +59.64

 

Podobnie dla najmłodszych dziewcząt przewidziano kategorię Juniorek F. Zmagania zakończyły się triumfem Kamili Haratyk z WSS Wisła. Drugie miejsce zajęła Anna Pawlik, a trzecia była Alicją Nowak, obie LKS Klimczok Bystra.

1. Kamila Haratyk – WSS Wisła 11:22.19

2. Anna Pawlik – LKS Klimczok Bystra +1:11.88

3. Alicja Nowak – LKS Klimczok Bystra +2:00.30

 

WYNIKI

GALERIA FOTO (autor: Iwona Boś)

 

red 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl