Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Podkarpacko-Lubelska Liga Regionalna Grupy Azoty zawitała w Bieszczady [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-01-25

25 stycznia w  Ustjanowej k. Ustrzyk Dolnych odbył się trzeci rzut Podkarpacko-Lubelskiej Ligi Regionalnej Grupy AZOTY. Była to pierwsza w tym sezonie edycja rozegrana na trasach imienia Stanisława Nahajowskiego.

 

Doskonałe warunki śniegowe i świetnie przygotowane trasy "Pod Żukowem" przywitały zawodników, którzy rywalizować mieli w ramach trzeciej edycji Podkarpacko-Lubelskiej Ligii Regionalnej Grupy Azoty. Juniorzy E i D pokonywali 2 kilometry, a juniorzy C 3 kilometry techniką klasyczną. Łącznie na starcie stanęło 73 zawodników z 4 klubów.

 

Zimowa aura sprzyjała rywalizacji narciarzy. Młodym biegaczom towarzyszyła bezwietrzna pogoda, temperatura powietrza -5 stopni Celsjusza, widoczność nieco ograniczała niestety mgła.

 

Koordynator zawodów Bogdan Zwarycz przyznał: "III rzut Ligi odbył się planowo, bez żadnych problemów, warunki śniegowe były świetne, trasa bardzo dobrze przygotowana. Szkoda, że nie dojechali zawodnicy z Jedlicza i Jasła, ale jak się dowiedzieliśmy, z ważnych przyczyn nie mogli do nas przybyć. Zawody zostały sprawnie przeprowadzone zgodnie z NRS i programem zawodów. Zarówno DT, jak i Sędzia Główny nie wnieśli żadnych uwag."

 

Najlepsze szóstki nagrodzone zostały dyplomami, a trójki medalami. Każdy uczestnik po biegu otrzymywał czekoladę dla uzupełnienia strat energetycznych oraz ciepły posiłek.

 

W kategorii junior C triumfował Tomasz Liniewski, drugie miejsce, z 10-sekundową stratą, zajął Mateusz Duma, a trzeci Eryk Świerad do zwycięzcy stracił niecałe 40 sekund. Wszyscy trzej to zawodnicy MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

JUNIORZY C (ur. w 2001-02) - styl CL - 3 km
1. LINIEWSKI Tomasz 2001 MKS HALICZ Ustrzyki Dolne 
2. DUMA Mateusz 2002 MKS HALICZ Ustrzyki Dolne 
3. SWIERAD Eryk 2002 MKS HALICZ Ustrzyki Dolne 

 

Również wśród juniorek C bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki "Halicza". Wygrała Luiza Motyka zaledwie 3 sekundy przed Kingą Polityńską. Trzecie miejsce, ze stratą 37 sekund, zajęła Renata Prędki z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Na mecie zawodniczka powiedziała: - Biegło mi się bardzo dobrze, trasa świetnie przygotowania, bardzo szybka. - Podziękowała też trenerom za bardzo dobrze przygotowane narty.

JUNIORKI C (ur. w 2001-02) - styl CL - 3 km
1. MOTYKA Luiza 2001 MKS HALICZ Ustrzyki Dolne 
2. POLITYŃSKA Kinga 2001 MKS HALICZ Ustrzyki Dolne
3. PRĘDKI Renata 2002 MKS HALICZ Ustrzyki Dolne 

 

W kategorii junior D bezkonkurencyjny okazał się Kacper Symula (MKS Halicz Ustrzyki Dolne), który o półtorej minuty pokonał Emila Koper z MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski. Sklasyfikowano tylko dwóch zawodników.

JUNIORZY D (ur. w 2003-04) - styl CL - 3 km
1. SYMULA Kacper 2003 MKS HALICZ Ustrzyki Dolne                
2. KOPER Emil 2004 MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski 

 

Wśród juniorek D ponownie mało gościnne okazały się zawodniczki gospodarzy MKS Halicz Ustrzyki Dolne zajmując trzy czołowe pozycje. Zaciętą rywalizację o zwycięstwo stoczyły Emilia Kwaśnik i Weronika Czaja. Ostatecznie na mecie różnica na korzyść Emilii wyniosła niespełna 2 sekundy. Trzecie miejsce, ze stratą 52 sekund, zajęła Jagoda Chojnacka.

JUNIORKI D (ur. w 2003-04) - styl CL - 3 km
1. KWAŚNIK Emilia 2003 MKS HALICZ Ustrzyki Dolne 
2. CZAJA Weronika 2003 MKS HALICZ Ustrzyki Dolne
3. CHOJNACKA Jagoda 2003 MKS HALICZ Ustrzyki Dolne 

 

Najliczniej obsadzoną kategorią okazała się grupa juniorów E - sklasyfikowano 29 chłopców. Wyrównaną rywalizację, na dystansie 2km, wygrał Hubert Tomaszek z MKS Halicz Ustrzyki Dolne, który o niespełna 2 sekundy pokonał Sebastiana Garbowskiego z UKS Karpaty Klimkówka. Trzecie miejsce, ze stratą niespełna 10 sekund, zajął Antoni Żółkiewski (MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski).

 

Hubert Grasela z MKS Halicz, 7. wśród juniorów E na mecie powiedział: - Dałem z siebie wszystko, jestem zadowolony z biegu, starałem się nie zapominać o technice. Dla mnie na tym etapie ważne nie jest miejsce, ale przede wszystkim bieg w miarę moich możliwości.

JUNIORZY E (ur. 2005-09) - 2 km styl CL:
1. TOMASZEK Hubert 2005 MKS HALICZ Ustrzyki Dolne 
2. GARBOWSKI Sebastian 2007 UKS ,, Karpaty%27%27 Klimkówka 
3. ŻÓŁKIEWSKI Antoni 2007 MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski

 

Również ponad 20 zawodniczek sklasyfikowano wśród dziewcząt - juniorek E, które podobnie jak chłopcy miały do pokonania pętlę o długości 2km. Wygrała, z przewagą ponad pół minuty, Weronika Juzeluk z MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski. Drugie miejsce zajęła Emila Dyl z LUKS Ustianowa, a trzecie miejsce ze stratą 37s przypadło Weronice Łysko z Tomaszowa Lubelskiego.

JUNIORKI E (ur. 2005-09) - 2 km styl CL:
1. JUZELUK Weronika 2006 MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski
2. DYL Emilia 2006 LUKS USTIANOWA 
3. ŁYSKO Weronika 2006 MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski 

 

Ponadto dla zawodników z rocznika 2007 i młodsi utworzono grupę junior F. Wśród chłopców wygrał Sebastian Garbowski przed Antonim Żółkiewskim, którzy z powodzeniem rywalizowali ze starszymi kolegami zajmując 2 i 3 miejsce w kategorii junior E. Na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Penar. 

Juniorzy F
1. GARBOWSKI Sebastian 2007 UKS ,, Karpaty%27%27 Klimkówka 
2. ŻÓŁKIEWSKI Antoni 2007 MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski
3. PENAR Mateusz 2007 UKS ,, Karpaty%27%27 Klimkówka

 

Wśród dziewcząt wygrała Pola Kądziołka, druga była Julia Taracińska, a trzecia Zuzanna Marzec.

Juniorki F

1. KĄDZIOŁKA Pola 2007 MKS HALICZ Ustrzyki Dolne 
2. ARACIŃSKA Julia 2007 LUKS USTIANOWA 
3. MARZEC Zuzanna 2007 MKS HALICZ Ustrzyki Dolne

  

WYNIKI

GALERIA FOTO (autor: Krzysztof Lachowski)

 

red

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl