Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

W Supraślu rywalizowano łyżwą w ramach Mazowiecko-Północnej Ligi Regionalnej Grupy Azoty [WYNIKI+FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-01-25

Trzecia edycja Mazowiecko-Północnej Ligii Regionalnej Grupy Azoty rozegrana w środę, 25 stycznia na trasach "Uroczysko Glinki" zgromadziła na starcie ponad 60 zawodników reprezentujących 6 klubów narciarskich. 

 

Zawody rozgrywane były techniką dowolną na pętlach liczących 1000, 2000 lub 3000 metrów. Wymagająca leśna trasa, słoneczna pogoda i temperatura powietrza nieznacznie powyżej zera wybitnie sprzyjały rywalizacji.

 

Odpowiedzialny za trasy pan Stanisław Roczniak z ZSS w Supraślu tak skomentował panujące dziś warunki. - "Trasa jest przygotowywana skuterem codziennie na potrzeby treningów naszych zawodników, ale korzystają z niej również amatorzy i turyści. Przez ostatnie dni po odwilży utrzymywały się ujemne temperatury, więc trasa była szybka i twarda. W nocy spadło trochę śniegu, dziś dodatkowo panuje dodatnia temperatura, więc zawodnicy mieli dzisiaj frajdę z udziału w zawodach."

 

Piotr Żynel, trener najlepszej zawodniczki kategorii juniorka E, występ swojej podopiecznej podsumował: - "W trzecim starcie Ania pokazała, że stać ją na dobry wynik, tym bardziej że biegła na swoich trasach. Jest liderką w mojej grupie, a pozostałe dziewczyny mają z kim się porównywać. Na treningach skupiamy się na technice i zabawie na śniegu. Idziemy do przodu małymi krokami, prawdziwy trening jest jeszcze przed nami."

  

Na gorąco, po swoim debiucie Marysia Tarasiewicz, uczennica IV klasy ZSS w Supraślu powiedziała. - "Startowałam w zawodach pierwszy raz. Trasa nie była ciężka, ale śliska. Co prawda wyprzedziła mnie jedna zawodniczka, ale nie upadłam. Chcę biegać na nartach i będę dużo trenowała, żeby za rok stanąć na podium." 

 

W kategorii junior C wygrał Piotr Sobiczewski z UKS Rawa Siedlce, który o blisko pół minuty pokonał swojego klubowego kolegę Macieja Krajcera. Trzecie miejsce zajął Kacper Kucharski (UKS Hubal Białystok), jego strata do zwycięzcy wyniosła 54 sekundy.

Junior C:

1. Piotr Sobiczewski - UKS Rawa Siedlce

2. Maciej Krajcer - UKS Rawa Siedlce 

3. Kacper Kucharski - UKS Hubal Białystok

 

Bardziej wyrównany poziom prezentowały juniorki C. Wygrała zawodniczka UKS Puszcza Supraśl Weronika Wojna, która okazała się o 6 sekund lepsza od Natalii Fiedorec reprezentującej UKS Start w Malawiczach. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła Iza Pieńczkowska z Hubala Białystok.

Juniorki C:

1. Weronika Wojna - UKS Puszcza Supraśl

2. Natialia Fiedorec - UKS START w Malawiczach

3. Iza Pieńczkowska - UKS Hubal Białystok 

 

Dwa kilometry mieli do pokonania juniorzy D. W tej kategorii wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy UKS Hubal Białystok. Wygrał Emanuel Sosnowski, który o zaledwie dwie dziesiąte sekundy wyprzedził Janasza Bakuna, a z trzecim Pawłem Żynelem wygrał o sekund 8.

Junior D:

1. Emanuel Sosnowski - UKS Hubal Białstok

2. Jonasz Bakun - UKS Hubal Białystok

3. Paweł Żynel - UKS Hubal Białystok

 

Również wśród juniorek D zawodniczki Hubala Białystok nie dały szans rywalkom zajmując 3 czołowe miejsca. Wgrała Hanna Popko, druga ze stratą 35 sekund była Gabrysia Brak, a trzecia Kamila Ramotowska do zwyciężczyni straciła 55 sekund.

Juniorki D:

1. Hanna Popko - UKS Hubal Białystok

2. Gabrysia Brak - UKS Hubal Białystok

3. Kamila Ramotowska - UKS Hubal Białystok 

 

Najmłodsi zawodnicy rywalizowali na dystansie 1 kilometra. Wśród chłopców - Juniorów E wygrał Igor Kowalski urodzony w 2005 roku reprezentujący UKS Rawa Siedlce. Drugie miejsce, ze stratą 23 sekund, zajął Dawid Lebiedziński z UKS Puszcza. Podium uzupełnił klubowy kolega Dawida, Adam Sienkiewicz, któremu do pierwszego miejsce zabrakło już ponad pól minuty, a dokładnie 32 sekund. 

Junior E:

1. Igor Kowalski - UKS Rawa Siedlce

2. Dawid Lebiedziński - ZSS Supraśl/UKS Puszcza

3. Adam Sienkiewicz - ZSS Supraśl/UKS Puszcza

 

Wśród juniorek E , które podobnie jak chłopcy, ich rówieśnicy, ścigały się na dystansie 1 kilometra, każda z czterech pierwszych zawodniczek mogła triumfować, bowiem dzieliło je jedynie 8 sekund. Ostatecznie najlepsza okazała się Anna Gierałtowska, która o 6 sekund wyprzedziła Magdaleną Ignatowicz z Malawicz. Trzecie miejsce rzutem na taśmę wywalczyła Dominika Krajcer, która o setne sekundy wyprzedziła koleżankę z klubu, Klaudię Radomyską, której przypadło pechowe, czwarte miejsce. 

Juniorki E:

1. Anna Gierałtowska - ZSS Supraść / UKS Puszcza

2. Magdalena Ignatowicz - UKS StART w Malawiczach

3. Dminika Krajcer - UKS Rawa Sieldce

 

WYNIKI

GALERIA FOTO

 

fot. i relacja: Wojciech Kulikowski

 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl