Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Karkonoska Liga Regionalna Grupy Azoty w Jeleniej Górze [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-01-31

Dziś na trasach TCTA w Jeleniej Górze-Sobieszowie odbyła się trzecia edycja Karkonoskiej Regionalnej Ligi Grupy Azoty. Zawodnicy rywalizowali stylem klasycznym, wśród juniorów E zwyciężyli Michał Szatkowski oraz Klaudia Traczyk.

 

Na sobieszowskiej trasie rywalizowało dziś blisko 100 zawodniczek i zawodników z siedmiu pobliskich klubów. Dystans jaki mieli do pokonania liczył od 600 metrów do 3 km.

 

W kategorii Juniorek C zwyciężyła Aleksandra Ciepiela z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, która po biegu powiedziała - Trasa była bardzo łatwa, płaska, dlatego postanowiłam pobiec na nieposmarowanych nartach. Warunki są bardzo dobre, a dzisiejszy bieg oceniam na duży plus. W poprzednich Ligach zajęłam szóste i pierwsze miejsce. Na pewno wystartuję w kolejnych edycjach, bo to dobry trening i niezłe przygotowanie przed następnymi startami.

 

W najmłodszej kategorii organizatorzy postanowili nieco przeorganizować trasę. Juniorki i juniorzy E mieli do pokonania niespełna kilometr bardziej urozmaiconej trasy. Tak opisał nam to Zbigniew Stępień - Warunki dzisiaj  były naprawdę bardzo dobre. Przygotowaliśmy dwie trasy jedną 1,5 km, na której biegali juniorzy C i D oraz dla zawodników z kategorii E krótszą około 800 metrową, która miała być podobna do tej w Opawie. Jednak przez małą ilość śniegu ograniczyliśmy ją do jednego dość stromego zjazdu i podbiegu.”

 

W kategorii junior C wystartowało tylko trzech zawodników. Wygrał Antoni Bryszewski przed Oskarem Kłyszyńskim i Jakubem Gasz. Wszyscy reprezentują MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra.

Również wśród juniorek C bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki MKS Karkonosze zajmując 7 czołowych miejsc na 9 sklasyfikowanych zawodniczek. Wygrała Aleksandra Ciepiela przed Darią Deja i Natalią Wysocką.

 

Juniorzy D mieli do pokonania jedną pętlę o długości 1,5 km. Również w tej kategorii najlepsi okazali się reprezentanci MKS Karkonosze. Pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Krawczyk, drugi był Oskar Finowski, a trzeci Jakub Świergiel.

Natomiast wśród juniorek D triumfowała Roksana Jarmakowicz z UKS Olimpijczyk Sosnówka, przed Kingą Mareczek i Weroniką Piasecką, obie MKS Karkonosze.

 

Najmłodsi zawodnicy rywalizowali na niespełna, kilometrowej, ale urozmaiconej trasie. Wśród chłopców z kategorii junior E triumfował Michał Szatkowski reprezentujący UKS Krokus Piechowice o 20 sekund wyprzedzając klubowego kolegę Dominika Jarosza. Trzecie miejsce, ze stratą niecałych 34 sekund, zajął Paweł Glądała z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.

 

Z kolei wśród dziewcząt - juniorek E najlepsze okazały się zawodniczki miejscowego MKS Karkonosze. Wygrała Klaudia Traczyk o 13 sekund wyprzedzając Julię Tschirch, a miejscu trzecim uplasowała się Jaśmina Koziatek z UKS Sokołowsko. Jej strata do zwyciężczyni wyniosła 20,9 s.

 

Wśród najmłodszych chłopców urodzonych w 2007 roku i młodszych najlepsi byli zawodnicy UKS UKS Krokus Piechowice. Wygrał Jakub Jedziniak, który o 2,7 s wyprzedził Bartosza Kojro, a trzeci ze stratą 17,7 s był Łukasz Wylegała

 

Większa różnorodność na podium była wśród najmłodszych dziewcząt. Wygrała Natalia Zonenberg reprezentująca Klub Sportów Górskich Boguszów-Gorce, drugie miejsce ze stratą 24,6 s zajęła Antonia Plewa z UKS Olimpijczyk Sosnówka, a trzecia była Maja Raczyńska z UKS Sokołowsko (+36,6 s).

 

Wyniki w poszczególnych kategoriach

 

Juniorki C

1. Aleksandra Ciepiela - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra - 10:14,8

2. Daria Deja - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra +51,8

3. Natalia Wysocka - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra +7:29,9

 

Juniorzy C

1. Bryszewski Antoni -  MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra - 9:19,6

2. Kłyszyński Oskar - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra +32,3

3. Gasz Jakub - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra +1:10,2

 

Juniorzy D

1. Bartłomiej Krawczyk - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra - 4:24,7

2. Oskar Finowski - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra +15,3

3. Świergiel Jakub - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra +20,3

 

Juniorki D

1. Jarmakowicz Roksana – UKS Olimpijczyk Sosnówka - 4:59,6

2. Mareczek Kinga - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra +1,8

3. Piasecka Weronika - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra +12,6

 

Juniorzy E

1. Szatkowski Michał - UKS Krokus Piechowice - 2:08,4

2. Jarosz Dominik -UKS Krokus Piechowice +20,2

3. Glądała Paweł - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra +33,7

 

Juniorki E

1. Traczyk Klaudia - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra - 2:26,9

2. Julia Tschirch - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra +12,9

3. Koziatek Jaśmina - UKS Sokołowsko +20,9

 

Juniorzy E1

1. Jedziniak Jakub - UKS Krokus Piechowice - 2:50,9

2. Kojro Bartosz - UKS Krokus Piechowice +2,7

3. Wylęgała Łukasz - UKS Krokus Piechowice +17,7

 

Juniorki E1

1. Zonenberg Natalia - UKS Klub Sportów Górskich Boguszów - 3:06,4

2. Plewa Antonina - UKS Olimpijczyk Sosnówka +24,6

3. Raczyńska Maja - UKS Sokołowsko +36,6

 

WYNIKI LIGA KARKONOSKA (3) 

 

GALERIA FOTO

Następna edycja Karkonoskiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty ma odbyć się w Jakuszycach gdzie panują zdecydowanie lepsze warunki śniegowe.

 

Natalia Surdyka

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl