Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Liga Małopolska SZS LRGA Grupy Azoty dzisiaj masstsarty w Obidowej [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-01-31

Czwarta edycja Ligi Małopolskiej SZS, Liga Regionalna Grupy Azoty to rozegrane dzisiaj biegi ze startu wspólnego w Obidowej (gm. Nowy Targ). W zawodach wystartowało prawie 300 uczestników z kilkudziesięciu szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa małopolskiego. Zawody były jednocześnie X Jubileuszowym Biegiem Podhalańskim.

 

Pogoda początkowa wymarzona, świecące słońce, temperatura około 5 stopni poniżej zera, typowo narciarska aura. Niestety później nad Obidową pojawiły się chmury, spadek temperatury nie odbił się na atomsferze zawodów. Biegi ze startu wspólnego wzbudzają wystarczająco wiele emocji.

Trasy przygotowane w Centrum wsi, przy wyciągu narciarskim Mlekodaj miały od 6 do 8 metrów szerokosci co jest warunkiem przeprowadzenia biegów ze startu wspólnego stylem dowolnym. Trasa wiodąca po okolicznych łąkach, nie należała do najłatwiejszych, trudne, selektywne podbiegi i jeszcze trudniejsze technicznie zjazdy stanowiły wyzwanie dla najlepszych.

Szczególnie na zjazdach można było wiele wygrać lub wiele przegrać, walczący o drugie miejsce w kategorii I klas gimnazujm Mateusz Ferenc z UKS Hańczowa, zaryzykował na dwóch ostatnich zjazdach, pojechał po wewnętrznej próbując minąć rywala z Czarnego Dunajca (Łukasz Gąsienica). Panowie mający pewne miejsca na podium i dużą przewagę walczyli do końca o srebro. Efekt, upadek na ostatnim zjeździe trasy i wypadnięcie ze strefy medalowej. Mateusz zapytany na mecie, czy nie lepiej było pojechać asekuracyjnie i utrzymać pewne trzecie miejsce odpowiedział - wiedziałem, że mogę być drugi, musiałem zaryzykować - odpowiedział.

Dzisiaj wygrywali ci, którzy nie tylko dobrze biegli pod górę, ale i potrafili na nartach po prostu jeździć.

 

Chwile tryumfu przeżywała dzisiaj w Obidowej Michalina Maciuszek olimpijka w naszej konkurencji dzisiaj trenerka klubu  Olimpic Rabka Zdrój. Jej podpieczni w kategoriach szkół podstawowych zdobyli dzisiaj trzy medale. Szykuje mi się super grupa dzieciaków, widać efekty pracy włożonej w treningi, a zawody ligi są doskonałą okazją do sprawdzenia ich formy. Mam tutaj dziewczynkę, która trzeci raz jest dzisiaj na nartach i radzi sobie doskonale - mówiła będąca chyba we wszystkich miejscach trasy trenerka z Rabki.

 

Syn innej olimpijki Haliny Guńki z Czarnego Dunajca wygrał dzisiaj bieg w kategorii I klas gimnazjum z prawie półtoraminutową przewagą, za metą usłyszeliśmy jego krótki komentarz - dobry trening. Podejrzewam, ze rywalom mogło się to nie spodobać, jednak przewaga Jaśka na reszta stawki była proporcjonalnie wielka.

 

W poszczególnych kategoriach zwyciężali:

Gimnzajum

kl III - Patrycja Stanek ZSPiG Czarny Dunajec i Miłosz Jurczyk GMS Zakopane

kl  II - Anna Nędza Kubiniec GMS Zakopane i Jan Guńka ZSPiG Czarny Dunajec

kl   I - Agnieszka Tylka ZSPiG Czarny Dunajce i  Łukasz Trebunia GMS Zakopane

Szkoły podstawowe:

kl. VI - Zofia Michalik SP Kościelisko i Kacper Baran SP Witów

kl  V -  Natalia Kusiak SP 2 Rabka Zdrój i Bartosz Biedroń SP Chabówka

kl. IV i młodsi - Amelia Liszka SP Ciche nr 1 i Jan Zwatrzko SP Kościelikso

 

GALERIA FOTO cz.I

GALERIA FOTO cz.II

 

WYNIKI LIGA MAŁOPOLSKA

 

Liga Regionalna Grupy Azoty to w przypadku Ligi Małopolskiej odrębna klasyfikacja w kategorii juniora i juniorki czyli rocznik 2005 i młodsi. W tej kategorii ukończyło dzisiaj zawody 108 zawodniczek i zawodników.

 

WYNIKI LIGA REGIONALNA GRUPA AZOTY JUNIOR E

.

Liga Małopolska SZS to także klasyfikacja szkół z terenu województwa. Dzisiaj sklasyfikowano 23 gimnazja i 34 szkoły podstawowe. Wśród gimnazjów wygrał Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego, drugie i trzecie miejsce zajęły ZSPiG z Czarnego Dunajca i Gimnazjum z Kasiny Wielkiej.

Najlepsza szkoła podstawowa to tradycyjnie już Szkoła Podstawowa z Kościeliska, kolejne miejsca na podium to SP z Chochołowa i Cichego (nr.1)

KLASYFIKACJA SZKÓŁ

 

W ramach ligi rozegrano także bieg na 4 kilometry stylem dowolnym w formule OPEN.

Mężczyźni:

1. Łukasz Bachleda - KS Obidowiec Obidowa

2. Maciej Sas - KS Obidowiec Obidowa

3. Mateusz Wojtaszek - LKS Czorsztyn-Ski

4. Daniel Stachoń - Zakopane (biegający tata)

Kobiety:

1. Justyna Tupta - ZKS Kasina Wielka

2. Katarzyna Niemirska - ZKS Kasina Wielka

3. Monika Ferenc - UKS Hańczowa

4. Milena Stasiak - ZKS Kasina Wielka

 

red

 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl