Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MP Młodzików i UKS-ów: MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i MKS Halicz Ustrzyki Dolne triumfują wśród Młodzików [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-02-05

Po indywidualnych zmaganiach klasykiem i łyżwą przyszedł czas, by polska biegowa młodzież poczuła bakcyla rywalizaji w drużynie, stąd dziś na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim zaplanowano starty sztafet. Dwa złote medale powędrowały do zawdników MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, po jedynym wywalczyli MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra i MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

 

Jesteśmy pewni, że wszyscy czekacie na zdjęcia z dekoracji sztafet Mistrzostw Polski Młodzików i Mistrzostw Polski UKS-ów. Znajdziecie je poniżej.

GALERIA DEKORACJE

Pozostałe zdjęcia z rywalizacji na trasie dzisiaj wieczorem, musimy wrócić z Tomaszowa :)

 

Kategoria Młodzików i młodziczek, czyli zawodników urodzonych w latach 2001-2003, rywalizowała dziś w sztafetach 4x3 kilometry. Wśród chłopców bezkonkurencyjni byli reprezentanci gospodarzy – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Trzech biegaczy w składzie: Dawid Ciećko, Emil Pleskacz, Jakub Ferenc i wczorajszy mistrz w kategorii Junior C, Bartosz Cielniak, pokonali rywali z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra minutę i 13 sekund. Tu startowali: Bartłomiej Krawczyk, Konrad Badacz, Wojciech Jasiński i Marcin Zawół. Jako trzeci na metę przybiegli chłopcy z UKS Hańczowa ze stratą 2 minut i 16 sekund: Przemysław Kunc, Wojciech Świgut, Dawid Zieliński i Aleksander Pająk.

 

Czołowa szóstka (Kategoria E; 4x3km; roczniki 2001-2003):

1. MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

2. MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

3. UKS Hańczowa

4. UKS Rawa Siedlce

5. LKS Klimczok Bystra

6. MKS Halicz Ustrzyki Dolne

 

U dziewcząt w tej samej kategorii zawodniczki gospodarzy były już bardziej gościnne. Dzięki temu zwycięstwo przypadło dziewczynkom z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Swoją cegiełkę do tego złota dołożyły: Sabina Lizis, Kinga Polityńska, Renata Prędki i Luiza Motyka. Srebro to czwórka MUKN Pod Stróżą Miszkowice – Amelia Jęczmieniak, Aleksandra Mikołajczyk, Weronika Mikołajczk i Weronika Przemyślak pewnie wyprzedziły trzecie na macie dziewczęta z Tomaszowa, a do rywalek z Podkarpacia straciły 13 sekund. Najniższy stopień podium należał do MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski w składzie: Anna Berezecka, Karina Probola, Weronika Nieścior i wczorajsza liderka Kategorii juniorka C, Magdalena Kuśmierz.

 

Czołowa szóstka Młodziczek (4x3 km; roczniki 2001-2003): 

1. MKS Halicz Ustrzyki Dolne

2. MUKN Pod Stróżą Miszkowice

3. MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

4. MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

5. LKS Witów Ski Mszana Górna

6. MKS Halicz Ustrzyki Dolne 

 

PEŁNE WYNIKI MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK

 

W sztafetach chłopców w kategoriach Junior D i Junior E na podium nie znalazł się wyjątkowo MULKS Grupa Oscar Ustrzyki Dolne. Pierwsze miejsce z 19-sekundową przewagą na trasie 8 kilometrów (sztafeta 4x2) wywalczyli chłopcy z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Jan Reizer, Denis Gawlik, Szymon Jedziniak i Paweł Głąpała nie mieli problemów ze znalezieniem się na czele listy wyników. Drugie miejsce to czwórka z rodzinnych stron Macieja Staręgi i UKS Rawy Siedlce. Jakub Sobiczewski, Kacper Pietrak, Michał Okniński i Igor Kowalski zdobyli cenne 50 punktów rankingowych, o 16 sekund pokonali panów z KS SPEED Jasło w składzie: Jakub Turek, Radosław Dybka, Michał Ostałecki i Itan Ciborowski (+ 35 sekund).

 

Czołowa szóstka sztafet kategorii Junior D i Junior E (4x2 km; roczniki 2004 i młodsze):

1. MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

2. UKS Rawa Siedlce

3. KS SPEED Jasło

4. KS Halicz Ustrzyki Dolne

5. MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

6. MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

 

U dziewcząt w tej samej kategorii i na tej samej trasie stawce przewodziły biegaczki gospodarzy (tak dla równowagi). Wprawdzie przewaga 21 sekund nie jest może oszałamiająca, ale Weronice Juzeluk,  Wiktorii Lewko, Karolinie Kuć i Kamili Harbuz dała złoto. Druga lokata powędrowała do LKS HILLTOP Wiśniowa – Osieczany, w którego to barwach rywalizowały Kinga Dróżdż, Izabela Banach, Gabriela Gdula i Weronika Janisz. Im z kolei chciały dorównać, niestety bezskutecznie, dziewczęta z Podkarpacia i MKS Halicz Ustrzyki Dolne: Urszula Juszczyk, Maja Cybruch, Julia Kościeńska i Aleksandra Harsche wprawdzie straciły do pierwszego miejsca ponad 50 sekund, ale druga grupa z Tomaszowa, linię mety minęła jako czwarta, tyle że ponad 5 minut po triumfatorach.

 

Czołowa szóstka sztafet Juniorka D i E (4x2km; roczniki 2004 i młodsze):

1. MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

2. LKS HILLTOP Wiśniowa - Osieczany

3. MKS Halicz Ustrzyki Dolne  

4. MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

5. UKS Rawa Siedlce

 

PEŁNE WYNIKI SZTAFET JUNIOR/-KA D I JUIOR/-KA E

KLASYFIKACJA KLUBOWA

 

red

Komentarze - 8

Kibic

Opublikowano: 2017-02-05 13:19:12

Wyniki są niepełne. Według wytycznych zdobywania klas sportowych powinni takie dostać.

Mania

Opublikowano: 2017-02-05 13:23:06

Prosimy o zdjęcia

redakcja

Opublikowano: 2017-02-05 14:51:08

Zdjęcia się wgrywają, wracamy z Tomaszowa

Jedrek

Opublikowano: 2017-02-05 17:42:33

W następnym roku trzeba mixy zrobic moze przynajmniej bedzie wiecej niz 10 sztafet w poszczególnych kategoriach

Do Jędrka

Opublikowano: 2017-02-05 21:44:35

Jędrek nie pierdziel tylko weź się do roboty i w przyszłym sezonie wystaw sztafety w normalnym składzie, to wtedy będzie ich więcej.

Dars

Opublikowano: 2017-02-06 07:45:41

Prosimy o zdjęcia z trasy

Kibic

Opublikowano: 2017-02-06 15:58:26

Kiedy pojawią się zdjęcia z trasy

redakcja

Opublikowano: 2017-02-06 17:20:20

https://www.facebook.com/biegaczenarciarscy/?fref=ts

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl