Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Śląsko-Beskidzka Liga Regionalna Grupy Azoty na Kubalonce [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-02-08

Na trasach Wisły - Kubalonki rozegrano dziś czwartą edycję Śląsko-Beskidzkiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty. Do rywalizacji stanęło dziewięćdziesięcioro zawodników z 9 klubów, którzy mieli do pokonania dystanse  3, 2,5 lub 2 kilometrów stylem dowolnym.

 

 

Dzisiaj na trasach Kubalonki było pochmurno, temperatura oscylowała wokół -10 st. C, a przeszywajacy północny wiatr i duża wilgotność potęgowały odczucie chłodu. Zawody ligi były "próbą generalną" przed weekendem, kiedy to zostaną rozegrane na trasach Kubalonki Mistrzostwa Polski Seniorów, a dokładnie ich pierwsza część składająca się z sprintów indywidualnych stylem dowolnym oraz krótkich dystansów klasykiem.

 

Sędzia Główny zawodów Jacek Suszka, który sam jako absolwent zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego wie o biegach chyba wszystko, tak ocenił warunki na trasie - Po ostatniej odwilży chwycił mróz i śnieg był mocno zmrożony wręcz zlodzony. Rano przejechał ratrak, który przemieszał firn ze świeżym śniegiem, który poprószył w nocy. Obawialiśmy się trochę, jak dzieci poradza sobie z tymi trudnymi technicznie warunkami, jednak widać spory postęp, szczególnie u najmłodszych.

 

Normą jest, że zawodnikom kibicują rodzice i opiekunowie poszczególnych ekip, dzisiaj jednak najmłodsi biegacze narciarscy mieli jeszcze inncyh kibiców. na Kubalonce trenuje nasza kadra A-MIX z Maciejem Staręgą na czele. Zapytaliśmy Maćka o wrażenia - Przyznaję, że całych zawodów nie obejrzałem, mieliśmy dzisiaj szybki trening. Zawody wyglądają na fajnie zorganizowane, a to w zawodach dla dzieci jest bardzo ważne, dzieciaki biegają na różnych stopniach zaawansowania, jednak myślę, że najważniejsze jest to, że chcą biegać. Ligi Regionalne, a przecież u mnie w Siedlcach liga będzie jutro, to fajny pomysł na promocję naszej dysycpliny. Ktoś nas przecież musi zastąpić - dodał Maciej.

 

Chłopcy w kategorii junior C rywalizowali na 3-kilometrowej pętli. W tej kategorii bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy LKS Klimczok Bystra, uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Wygrał Artur Bożek 19,5 s przed Karolem Kubańdą, a trzecie miejsce zajął Nikodem Świerczek, który do zwycięzcy stracił 1:18.7.

 

Na dystansie 3 km rywalizowały również juniorki C. Tu dominowały zawodniczki NKS Trójwieś Beskidzka zajmując trzy czołowe miejsca. Zwyciężyła Ewa Gazur, drugie miejsce ze stratą 12,9 s zajęła Karolina Kohutova, a na trzeciej pozycji uplasowała się Laura Legierska, która do zwyciężczyni straciła 35,4 s.

 

Juniorzy D mieli do pokonania dystans o 500 metrów krótszy. Najszybciej z pętlą 2,5 km poradził sobie Łukasz Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka. Na miejscu drugim, ze stratą 42,2 s, uplasował się Kamil Kajzar, a trzeci był Piotr Kawulok (+1:02.4), obaj reprezentują MKS Istebna.

 

W kategorii juniorek D, które również pokonywały pętlę o długości 2,5 km, na pierwszych dwóch miejscach w porównaniu z poprzednią edycją zamieniły się Małgorzata Szalbot i Zuzanna Fujak. Dziś o 33,7 s lepsza była reprezentująca NKS Trójwieś Beskidzka Zuza Fujak, a Małgosia Szalbot z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego musiała zadowolić się miejscem drugim. Na trzeciej pozycji uplasowała się Zofia Dusińska (LKS Klimczok Bystra/SP Wilkowice), a 0,6 s do podium zabrakło czwartej Jolancie Jałowiczor z MKS Istebna.

 

Najmłodsi zawodnicy rywalizowali na dystansie 2 km. Wśród chłopców po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Artur Baczyński z UKMS Marklowice. Jego przewaga nad drugim Pawłem Kawulokiem z MKS Istebna wyniosła 1:24.7. Trzecie miejsce zajął, klubowy kolega Pawła, Marcin Michałek, który do zwycięzcy stracił dodatkowe 9 sekund.

Nie przeszkodziło to jednak, by Marcin Michałek zwyciężył w dodatkowej kategorii chłopców urodzonych w roku 2007 i młodszych. Drugie miejsce w tej grupie wywalczył Tomasz Zowada, a trzeci był Kamil Legierski (obaj NKS Trójwieś), zajmując odpowiednio 4. i 5. miejsce w grupie juniorów E.

 

W kategorii juniorek E, podobnie jak dwa tygodnie temu, wygrała Laura Wantulok z WSS Wisła. Drugie miejsce zajęła Martyna Michałek z MKS Istebna, ulegając zwyciężczyni o 31,4 s, a na najniższym stopniu podium stanęła kolejna zawodniczka z Istebnej Elżbieta Zawada (+52,7s).

Wśród dziewcząt 2007 i młodszych triumfowała Kamila Haratyk z WSS Wisła, czwarta z juniorkami E. Drugie miejsce zajęła Martyna Mańdok z LKS Klimczok Bystra, a trzecia była Teresa Brączek z NKS Trójwieś Beskidzka.

 

Mariusz Boś, opiekun zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, powiedział: - Zawodnicy opowiadali, że dziś biegało im się szybciej niż zazwyczaj, ale tylko poza torami. W torach było trochę świeżego śniegu, który był zdecydowanie wolniejszy i trzeba było wcześniej się zorientować, w którym miejscu na trasie z nich wyskoczyć. Szybki zjazd do mety to już była tylko nagroda za wysiłek na całej trasie.

 

WYNIKI KUBALONKA 8.02.2017 

GALERIA FOTO (autor: Iwona Boś) 

 

Do rozegrania pozostała jeszcze jedna, ostatnia Śląsko-Beskidzka Liga Regionalna Grupy Azoty. Organizatorzy zapowiadają sporo atrakcji na finał Ligi, która zostanie rozegrana 15 lutego na trasach Istebnej Zaolzia, prawdopodobnie późnym popołudniem przy sztucznym świetle.

red

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl