Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Karkonoska Liga Grupy Azoty ponownie w jeleniogórskim Sobieszowie [WYNIKI+FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-02-09

Czwarte zawody Karkonoskiej Ligi Grupy Azoty odbyły się dzisiaj w Jeleniej Górze/ Sobieszowie. Zawodnicy rywalizowali ze startu wspólnego (mas start) techniką dowolną. Na listach startowych znalazło się około 100 startujących z sześciu okolicznych klubów.

 

Trasy sobieszowskiego TCTA w tym sezonie sa wyjątkowo często wykorzystywane. Jest to jedno z niewielu miejsc, w których są rozgrywane zawody Lig Regionalnych Grupy Azoty z pełną infrastrukturą sportowo-socjalną. Uczestnicy wszystko mają w zasięgu ręki, parking, szatnie, łazienki, pomieszczenia serwisow znajdują się w budynku TCTA w odległości 30 metrów od startu. Zresztą to miejsce żyje nie tylko zimą, nartorolkowa trasa o długości 1500 metrów pozwala działać ośrodkowi w Sobieszowie cały rok.

 

Jak wyglądała dzisiejsza rywalizacja?

O godzinie 10, jako pierwsi na trasę wyruszyli juniorzy C i D, którzy do pokonania mieli 3 km. Bieg wygrał Bartłomiej Krawczyk Z MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra, który utrzymuje bardzo dobrą dyspozycję z Mistrzostw Polski Młodzików ( wicemistrzem Polski w stylu klasycznym). Sam zawodnik po przekroczeniu linii mety przyznał:

Trasa dnia dzisiejszego bardzo ciężka, warunki mocno zmrożone, i trzeba było bardzo uważać na zjazdach, jednak na zakrętach mam w miarę dobrze opanowaną technikę dzięki czemu udało mi się szybko pokonać zjazdy”

 

W kategorii Juniorek C zwyciężyła podbnie jak w poprzednich zawodach Ligi Aleksandra Ciepiela, przed Darią Deją oraz Aleksandrą Nakas, wszystkie trzy zawodniczki to reprezentantki tego samego klubu MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelnia Góra.

Pierwsze swoje zwycięstwo w tym sezonie zanotowała Barbara Krawczyk-Demczuk (juniorki D), która pokonała Kingę Mareczek o ponad 15 sekund, oraz trzecią na mecie Kingę Piasecką o niespełna 44 sekundy.

Koleżanka klubowa Bartłomieja Krawczyka (oboje MKS Karkonosze)  przyznała, że „ Dzisiaj mieliśmy  naprawdę bardzo ciężkie warunki, lód na trasie, ale mimo to jestem bardzo zadowolona ze swojego startu i pierwszego zwycięstwa w tym sezonie”.

 

Na dystansie 1,5 km mierzyli się zawodnicy z kategorii Juniora E. Dominację w tym sezonie potwierdza Michał Szatkowski z UKS Krokus Piechowice, który zwycięża na razie w każdej edycji Ligi Regionalnej, jego trenerka Pani Ewelina Jedziniak jest bardzo zadowolona ze startów zawodnika oraz samej organizacji zawodów:

„Pomysł tej Ligii, jest naprawdę wspaniały, jednak żałuje trochę ze tak mało dzieci bierze w tym udział, gdyż warunki w tym sezonie na pewno sprzyjają temu, aby więcej dzieci spędzało aktywnie czas.  Mimo to, fajnie, że jest coś takiego organizowane i że dzieci mogą brać udział w zawodach, ścigać się oraz rozwijać swoje pasję.

 

W kategorii dziewcząt, które rywalizowały na tym samym dystansie zwyciężyła Traczyk Klaudia, przed Janik Julią oraz reprezentantką UKS Sokołowsko Koziatek Jaśminą.

 

Najtrudniej oczywiście mieli najmłodsi, dla wielu z nich był to pierwszy start na biegówkach w życiu. Jednak walki nie brakowało, wszystkie dobiegły do mety, niektóre w towarzystwie towarzyszących im mam. Kto był bardziej zmęczony nie podejmujemy się zgadnąć, jednak wszyscy kończyli zawody z uśmiechem na ustach. Tutaj musimy wyróżnić najmłodszego zawodnika wyścigów w Sobieszowie, był nim, UWAGA, sześcioletni Krzysztof Gorczyński z UKS Sokołowsko.

Wśród najmłodszej kategorii Juniorów i Juniorek E1. Zwyciężył Skalski Tomasz reprezentujący UKS Sokołowsko, oraz Zonenberg Natalia Z UKS Klub Sportów Górskich Boguszów-Gorce.

 

 

Wyniki poszczególnych kategorii:

Juniorzy D:

 1. Krawczyk Bartłomiej- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra
 2. Finowski Oskar- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra
 3. Reizer Jan- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra

Juniorki C:

 1. Ciepiela Aleksandra- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra
 2. Deja Daria- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra
 3. Nakas Aleksandra- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra

 Juniorki D

 1. Krawczyk- Demczuk Barbara- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra
 2. Mareczek Kinga- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra
 3. Piasecka Kinga- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra

 Juniorzy E

 1. Szatkowski Michał- UKS „Krokus” Piechowice
 2. Wasiuk Kamil- UKS Sokołowsko
 3. Jarosz Dominik- UKS „Krokus” Piechowice

 Juniorki E

 1. Traczyk Klaudia- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra
 2. Janik Julia- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra
 3. Koziatek Jaśmina- UKS Sokołowsko

 Juniorzy E1

 1. Skalski Tomasz- UKS Sokołowsko
 2. Jedziniak Jakub- UKS „Krokus” Piechowice
 3. Kojro Bartosz- UKS „Krokus” Piechowice

 Juniorki E1

 1. Zonenberg Natalia- UKS Klub Sportowy Boguszów-Gorce
 2. Glądała Zofia- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra
 3. Plewa Antonia- UKS Olimpijczyk Sosnówka

 

Dzisiejsze zawody, to czwarta z pięciu edycji Karkonoskiej Ligi Grupy Azoty, ostatnia edycja zaplanowana jest na 23 lutego, jednak dokładne miejsce rozegrania zawodów podamy we wcześniejszym komunikacie.

 

WYNIKI                       GALERIA FOTO

 

tekst i foto: Natalia Surdyka

 

Komentarze - 1

aaa

Opublikowano: 2017-02-09 17:38:40

a co z BNI w Siedlcach?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl