Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

LRGA Liga Małopolska SZS (6), Memoriał Kazimierza Bubuli w Białce Tatrzańskiej [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-02-21

Kolejna edycja Ligi Małopolskiej SZS, Ligi Regionalnej Grupy Azoty to biegi stylem klasycznym na trasie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej. W zawodach padł rekord frekwencji Ligi w tym sezonie - 347 uczestników na mecie.

 

Memoriał Kazimierza Bubuli planowany pierwotnie w Wisniowej został awaryjnie przeniesiony do Białki Tatrzańskiej z powodu braku śniegu. W Białce go nie brakuje, na trasach biegowych ośrodka Kotelnica Białczańska zalega prawie półmetrowa warstwa naruralnego i sztucznego śniegu.

Zawody Ligi były jednocześnie mistrzostwami woj. małopolskiego w biegach narciarskich, także mieliśmy dzisiaj trzy w jednym czyli Memoriał, Ligę i Mistrzostwa Województwa, a wszystko to przez napięty kalendarz zawodów.

Rywalizowano klasykiem, od razu przyznaję, że z różnym skutkiem, starsi zawodnicy decydujący się na bieg techniką double poling, czyli pchaniem jeszcze jeszcze dawali sobie radę na trasie, młodsi już gorzej radzili sobie z pozornie łatwą trasą w Białce. Pozwolenie dzieciom na start na gołych nartach jest mocno wątpliwe oceniła Mistrzyni Polski Amatorów 2017, była zawodniczka Edyta Olcoń która przez chwilę obserwowała rywalizację na trasie. Nie sposób było się nie zgodzić...

 

Martyna Okarma zwyciężczyni w kategorii dziewcząt r.2003 zdecydowała się na start na nartach posmarowanych - to był dobry wybór, smar nie "tępił" jazdy, a na podbiegach biegło się świetnie.

Podobną taktykę wybrał kolega klubowy Martyny Przemysław Kuruc (oboje UKS Hańczowa) zwycięzca w kategorii chłopców r.2001, który mimo posmarowanych nart większość trasy przepchał  - wiedziałem, że siła jest, na szczeście dałem radę - ocenił krótko swój występ.

Dzisiaj padł także rekord frekwencji ligi, do mety dotarło 347 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjów z całego województwa.

 

W poszczególnych kategoriach ligi tryumfowali:

GIMNAZJUM:

kl.III - Kamila Gąsienica - G. Koscielisko i Przemysław Kuruc - GMS Zakopane

kl. II - Irena Szkurat GMS Zakopane i Robert Bugara G.Kościelisko

kl.  I - Martyna Okarma G.Uście Gorlickie i Łukasz Gąsienica G.Czarny Dunajec

SZKOŁY PODSTAWOWE

kl.VI - Zofia Michalik SP Kościelisko i Szymon Tylka SP Czarny Dunajec

kl.  V - Zofia Karpiel SP Kościelisko i Bartosz Biedroń SP Chabówka

kl. IV i młodsi -Anna Michalik i  Jan Zwatrzko oboje SP Kościelisko

 

WYNIKI BIAŁKA TATRZAŃSKA 21.02.2017

FOTO GALERIA cz.I

 

W klasyfikacji Ligi Regionalnej Grupy Azoty (junior E, 2005 i młodsi) miejsca na podium zajmowali:

1.  Zofia Karpiel z SP Kościelisko i Bartosz Biedroń z SP Chabówka

2.  Natalia Kusiak z SP Nr2 Rabka Zdrój i Krzysztof Kiełbasa SP nr1 Ptaszkowa

3. Gabriela Gdula z SP Droginia i Marcel Chyc SPMS Zakopane

WYNIKI LIGA REGIONALNA GRUPY AZOTY 21.02.2017

 

Rywalizacja ligowców budziła spore emocje, jednak identyczne, jeśli nie większe wzbudził bieg memoriałowy  w kategorii OPEN. Kogo tam nie było, ubiegłotygodniowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorów Urszula Łętocha, v-ce mistrz świata lekarzy dr Paweł Bubula (syn Kazimierza), złote medalistki OOM 2017 Iwona Piekarz i Weronika Kaleta, trenerzy i czynni zawodnicy oraz grupa amatorów biegówek.

Bieg OPEN wygrał Łukasz Bachleda, przed Bogusławem Graczem i Marcinem Rzeszótką. Bieg kobiet wygrała Urszula Łętocha, a w kategorii +40 zwyciężyli Zofia Leśnik i Edward Mucha.

Na startujących miała "oko" brązowa medalistka mistrzostw świata w team sprincie (razem z Justyną Kowalczyk) Sylwia Jaśkowiec. Sylwia zapytana o planowany powrót na narty krótko stwierdziła, że jeszcze nie teraz. Dodajmy, że Sylwia to wychowanka Kazimierza Bubuli i jego żony Ireny, po śp. Kazimierzu klub przejęła córka Anna , która do dzisiaj prowadzi klub LKS Wiśniowa Osieczany.

Oczywiście najwięcej uciechy mieli młodzi zawodnicy dopingujący starszych kolegów - nie łyżwuj - padało oczywiście anonimowo pod adresem biegnących, Zosia, Zosia, Zosia niosło się na jednym z podbiegów pod adresem trener Zofii Leśnik - to krzyczała grupa jej podopiecznych z UKS regle Kościelikso. Mąż Zofii trener Jerzy Leśnik żałował po fakcie, że nie zdecydował się na start, trzeba było polecieć, puchar by był - powiedział trener Regli. Byłby z pewnością dodatkiem do sporek kolekcji wywiezionej dzisiaj z Białki przez biegaczy z Kościeliska.

GALERIA FOTO cz.II - bieg OPEN i dekoracje

 

Zakończenie ligi jak zwykle na bogato, dzisiaj jeszcze dzięki Gminie Wiśniowa jeszcze bardziej :)

Do końca, biorąc pod uwagę bardzo silny wiatr i deszcz dotrwali tylko najtwardsi, co zresztą widać na zdjęciach, nawet zaprawiony w bojach aparat fotograficzny nie wytrzymał pod koniec trudnych warunków atmosferycznych i odmówił, niestety, posłuszeństwa. Jednak warto było!

Do zobaczenia w przyszłym roku

 

kace

 

Komentarze - 8

Biegacz

Opublikowano: 2017-02-21 19:53:56

Z tego co mi wiadomo nasza gwiazda biegła również na posmarowanych nartach, podobnie jak jego koleżanka z klunu :)

uczestnik

Opublikowano: 2017-02-21 20:03:15

Takie zawody to wogole smiech o nich mowic. Wiekszosc zawodnikow lyzwowala i sedziowi nic na to sobie nie robia. Byl zakaz na narty lyzwowe ale i tak wiekszosc miala. Takie zawody to szkoda gadac o nich

skoczek

Opublikowano: 2017-02-21 20:40:34

Jeśli Daria Szkurat startuje ze starszymi od siebie niemam nic przeciwko , ale bardzo proszę pana Stanisława Mrowce aby rok urodzenia Dari na wynikach był prawidłowy-czyli 2004.Ze sportowym pozdrowieniem.

Edward Przybyła

Opublikowano: 2017-02-21 20:46:49

Jeśli Daria Szkurat startuje ze starszymi niemam nic przeciwko ale bardzo proszę pana Stanisława Mrowce aby rok urodzenia Dari na wynikach był prawdziwy - czyli 2004. Ze sportowym pozdrowieniem.

Obserwator

Opublikowano: 2017-02-21 21:16:58

Czy to były już ostatnie zawody szkolne w Małopolsce? Czy jest to prawda że do końcowej klasyfikacji ligi odlicza się dwa najsłabsze wyniki (tak było przynajmniej mówiono w Kluszkowcach...). I gdzie, kiedy i jaką techniką odbędą się ewentualnie następne zawody? Pytam na tym forum bo wydaje mi się że Pan Kuba Cieślar jest jedyną kompetentną osobą od której można było by uzyskać taką informację. Ps. Dziękuję Panu za zaangażowanie w prowadzenie strony i zajęcie się problemem biegów narciarskich. Potrzeba więcej takich ludzi... Pozdrawiam

Kuba_skipol

Opublikowano: 2017-02-22 10:26:15

Do rozegrania będą jeszcze dwie Ligi Małopolskie, pierwszy termin to 8 marca (środa - termin rezerwowy) i finał Ligi 23 marca w Białce Tatrzańskiej. 8 marca będzie obowiązywał styl dowolny, miejsce rozegrania ligi będzie podane do wiadomości pod koniec miesiąca. Do rankingu indywidualnego Ligi będą liczone wszystkie starty minus jeden!

wierny kobic

Opublikowano: 2017-02-22 15:06:25

Zwracam się z prośbą o interwencje w sprawie jutrzejszej Ligii Karkonoskiej. W Jakuszycach bardzo intensywnie pada deszcz, na jutro sa zapowiadane dalsze opady deszczu. Czy w takich warunkach maja odbyć się zawody dla dzieci? Po takich zawodach część dzieci będzie chora .A przed nimi kolejne starty.W przyszłym tygodniu zaczynają się Igrzyska w Białce Tatrzańskiej. W Jakuszycach jeszcze długo będzie snieg.PROSIMY O ZMIANĘ TERMINU ZE WZGLĘDU NA DOBRO DZIECI

redakcja

Opublikowano: 2017-02-22 19:40:12

Tutaj niestety nie pomożemy, właściwy adres to Dolnośląski Związek Narciarski: biuro@odzn.pl

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl