Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

OOM: Kwalifikacje sprintu klasykiem dla Michała Skowrona i Kamili Boczkowskiej [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-02-25

Podczas gdy w Lahti czołowi biegacze i biegaczki świata rywalizują o medale światowego czempionatu, na krajowym podwórku w szranki staje młodzież. Pierwszego dnia konkurencji narciarstwa klasycznego na trasach w Zakopanem rozgrywany jest sprint techniką klasyczną. Mamy już wyniki kwalifikacji.

 

W kategorii Junior A, w której wystartowało 16 chłopców na czele stawki uplasował się Michał Skowron z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, pokonując drugiego Arkadiusza Posiadło z UKS Rawa Siedlce o niewiele ponad 3 sekundy. Trzecie miejsce wywalczył Patryk Borkowski z tego samego klubu. Słabiej wypadł stawiany w roli faworyta Mateusz Haratyk – reprezentant NKS Trójwieś Beskidzka znalazł się dopiero na 6. lokacie.

 

WYNIKI JUNIOR A

 

W kategorii Juniorek A kwalifikacje zwyciężyła Klaudia Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna przed Justyną Pradziad z UKS Regle Kościelisko i Agatą Warło z NKS Trójwieś Beskidzka. Przewaga wynosiła 7 sekund. Na trasę również wybiegło, tak jak u chłopców, 16 zawodniczek.

 

WYNIKI JUNIOREK A

 

U chłopców w kategorii Junior B pierwsze miejsce zapisał na swoim koncie Wiktor Czaja z Nowego Sącza, który o niespełna 6 sekund wygrał z Oskarem Wysockim z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.  Trzecie miejsce to kolejny zawodnik z Nowego Sącza – Damian Dawid.

 

WYNIKI JUNIOR B

                          

U Juniorek B dwie najbardziej rozpoznawalne żeńskie twarze polskich biegów młodzieżowych. Na czele – Kamila Boczkowska z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Na trzeciej lokacie największa niespodzianka sprinterskich mistrzostw Polski, złota medalistka z Jakuszyc Monika Skinder. Druga – Klaudia Pytel z SRR LZS Sokół Szczyrk. Różnice w czołówce minimalne, mieszczące się w granicy 0,6 sekundy.

 

WYNIKI JUNIOREK B

 

red

Komentarze - 7

Niezadowolony zawodnik

Opublikowano: 2017-02-25 15:35:08

Bardzo kiepska organizacja. Po pierwszym dniu, jestem bardzo zawiedziony.

Czekacz

Opublikowano: 2017-02-25 15:46:11

Na co czekasz Panie Kubo, dlaczego nie podajesz wyników sprintów? Nie ma Cię na Olimpiadzie? A ...bo pewno nie płacą za to, w przeciwieństwie do Lig Regionalnych.

Kuba skipol

Opublikowano: 2017-02-25 16:25:46

Wybrałem treningi z swoim klubem. Jak ci się tak śpieszy to polecam oficjalną stronę OOM Małopolska 2017, tam na pewno będą szybciej.

Obiektywnie

Opublikowano: 2017-02-25 18:38:59

..jakoś specjalnie mnie nie dziwi ze KC wybrał treningi z klubem niż przygladanie się podwórkowej imprezie, której rangę próbuje się podciągnąć nazwą.

xyz

Opublikowano: 2017-02-25 19:48:11

Mnie też nie dziwi. Podworkowa impreza,podworkowi sędziowie...aż żal było patrzeć na tę kpine pod nazwą olimpiada.

Nie pajacuk

Opublikowano: 2017-02-25 16:29:47

Do Czekacz... zrób chociaż tyle dla tych biegów co Pan K.C...!!!

Czekacz

Opublikowano: 2017-02-25 20:27:50

Przepraszam a co takiego wielkiego Pan K.C. zrobił dla biegów? Może mnie pajacu oświecisz?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl