Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Anna Gałek i Łukasz Bronowicki triumfatorami Rodzinnej Dziesiątki, rekordowa frekwencja w Jakuszycach! [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-02-25

Rodzinna Dziesiątka otworzyła 41. Festiwal Narciarstwa Biegowego Biegu Piastów, który zakończy się w kolejny weekend biegiem głównym na 50 kilometrów z udziałem Justyny Kowalczyk. Zanim to jednak nastąpi, dziś w szranki stanęły rodziny. Wśród rekordowej liczby 340 startujących triumfowali Anna Gałek i Łukasz Bronowicki. Rodzinnie jako pierwsi linię mety przekroczyli Haniszewscy. 

 

Łukasz Bronowicki pokonał aż 339 innych adeptów narciarstwa biegowego, którzy zjechali dzisiaj do Jakuszyc, by wystartować w Rodzinnej Dziesiątce. Ostatecznie reprezentant Evervit Yoko Team uzyskał czas 33:46 i rzutem na taśmę wyprzedził 11 lat młodszego Piotra Habrata. Podium uzupełnił również startujący w kategorii M-20 Kacper Janowski.

 

Enervit Yoko Team mógł się także cieszyć z triumfu swojej reprezentantki, Anny Gałek, która w ogólnej klasyfikacji, razem z panami, uzyskała ósmy (!) czas – 40:40. Różnice na pdium były już jednak większe – Monika Judka pojawiła się na mecie ponad 3 minuty później (43:42).Kolejny medal, brązowy, dla Enervit Yoko Team zdobyła urodzona  1981 roku Marta Gregor.

 

Wśród 70 rodzin, które zameldowały się na trasie w Jakuszycach, najlepiej spisali się Haniszewscy, którzy startowali bardzo licznie, bo w… 19-osobowym składzie – razem mają 669 lat. Drugie miejsce należało do Linkiewiczów, a trzecie do Pawłowskich z Ustronia.

 

WYNIKI (datasport.pl)

 

Jutro w ramach Festwalu Narciarstwa Biegowe rozegranie zostanie Memoriał Stanisława Michonia – rasa będzie liczyć 15 kilometrów.

 

 KaEn

źródło: Bieg Piastow

foto: Leszek Kosiorowski/Bieg Piastów

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl