Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

OOM Małopolska - biegi dowolnym wygrywają Agata Warło, Mateusz Haratyk, Marek Welusz i Izabela Marcisz [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-02-28

Ostatni dzień indywidualnej rywalizacji o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów 2017 to biegi dystansowe stylem dowolnym. Juniorzy A rywalizowali na dystansie 7,5km, pozostałe kategorie biegały na dystansie 5 kilometrów.

 

Pierwotne dystanse zostały skrócone dzisiaj przed zawodami z uwagi na huraganowy wiatr wiejący od rana w Zakopanem.

Jako pierwsi wyruszyli na trasę juniorzy A (%2797%2798). Wygrał dominator w tej kategorii wiekowej, jedyny z Polaków uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów w Park City (USA) Mateusz Haratyk (na zdjęciu). Zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka potwierdza, ze jest numerem jeden wśród polskich juniorów zdobywając dzisiaj trzeci złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 2017. Druga lokata dla zawodnika KS Obidowiec Obidowa Łukasza Bachledy, medal brązowy to Wojciech Fojcik, czyli drugi medal dla NKS.

 

Bieg juniorek A na dystansie 5 kilometrów to kolejny medal dla istebniańskiej Trójwsi za sprawą Agaty Warło.  Dwa kolejne medale zostają w Małopolsce za sprawą srebrnej medalistki Justyny Pradziad z UKS Regle Kościelisko i brązowej Klaudii Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna.

4. Róża Łyjak - MKS Karkonosze Jelenia Góra

5. Emilia Nawara - UKS Regle Kościelikso

6. Monika Mleczek - KS Chochołów

 

Bieg juniorek B (%2799%2700) to skrócony dystans 5 kilometrów. Dzisiaj złoto zdobyła zawodniczka SS Prządki Ski Izabela Marcisz. Srebro dla Elizy Ruckiej z MKS Istebna, medal brązowy to Weronika Kaleta z LKS Wiśniowa Osieczany.

4. Iwona Piekarz - LKS Wiśniowa Osieczany

5. Marcelina Wojtyła - MKS Istebna

6. Monika Skinder - MULKS Tomaszów Lubelski

 

W ferworze walki o mistrzowskie tytuły w Lahti umknęła nam kategoria juniorów B (%2700%2799). Złoty medal w tej kategorii zdobył Marek Welusz z SSR LZS Sokół Szczyrk. 3,5 sekundy stracił do niego Dawid Damian z KS Jedność Nowy Śącz. Brąz dla Michała Boreczka z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Cała trójka to niedoszli reprezentanci na EYOWF Erzurum 2017 w Turcji (pamiętamy!).

4. Wiktor Czaja - KS Jedność Nowy Sącz

5. Bartosz Głaz - MULKS Tomaszów Lubelski

6. Krzysztof Puda - LKS Klimczok Bystra

 

 

OFICJALNE WYNIKI 28.02.2017

 

kace

 

w artykułach ponizej wyniki z poprzednich dni rywalizacji OOM 2017

 

Komentarze - 3

?

Opublikowano: 2017-02-28 13:41:11

a juniorzy B?

redakcja

Opublikowano: 2017-02-28 14:26:18

Już są, przepraszamy

zawodnik

Opublikowano: 2017-02-28 17:16:40

Poważnie nie wiem kto rozgryywa zawody przy takich warunkach ..........

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl