Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ogólnopolskie IMS i Gimnazjada w Białce Tatrzańskiej: Najwięcej medali w klasyku dla uczniów z Kościeliska [WYNIKI+FOTO+LISTA STARTOWA F]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-03-03

Dziś w ramach Ogolnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolenej oraz Gimnazjady zaplanowano biegi klasykiem. Rywalizacja w poszczególnych kategoriach wiekowych odbywała się na trasach długości 3, 2 oraz jednego kilometra. Najwięcej medali zdobyli uczniowie z Kościeliska, tuż za nimi uplasowała się młodzież z Istebnej.

 

Pierwszy dzień zawodów za nami, jak było w Białce? Pięknie było, słońce praktycznie cały czas, lampa po prostu. Niestety to co dla stojących przy trasie było piękne, niekoniecznie służyło zawodnikom. Igrzyska zdażyły nas już przyzwyczaić zarówno do pogody jak i do tras, które szczególnie dla najmłodszych piękne już nie były. Po przebiegnięciu kilkuset młodych biegaczy szczególnie podbiegi przypominały trzęsawisko, od razu tłumaczę, nie z powodu złego przygotowania trasy, po prostu ostatni podbieg przed nawrotem narażony jest na słońce przez cały dzień. Największy beton (śniegowy) się podda.

Walki jak zwykle nie brakowało, medale zdobywały praktycznie wszystkie biorące udział w zawodach województwa, przypomnijmy jeszcze, że Igrzyska w Białce są drugimi po MP Młodzików i UKS-ów zawodami ogólnopolskimi rangi mistrzowskiej. Szkoda tylko, że ministerstwo przestało takie zawody dotować...

W zawodach, ciekawostka, startowała Mistrzyni Polski Seniorek. Tak, tak, zwyciężczyni biegu dziewcząt z III klasy gimnazjum Monika Skinder jest aktualną Mistrzynią Polski w sprincie w najstarszej kategorii wiekowej PZN. Tutaj słowo wyjaśnienia, Monika biegająca w kategorii juniorek B, jest uczennicą gimnazjum, dlatego w Białce startuje w barwach swojej szkoły.

Jutro dzień drugi, przed zawodnikami biegi indywidualne stylem dowolnym.

GALERIA FOTO

 

LISTA STARTOWA na 04.03.2017 styl dowolny, do zawodów zgłoszono 339 zawodniczek i zawodników

 

/////////

Jako pierwsi na dystans 3 kilometrów techniką klasyczną wybiegli chłopcy, którzy w tym roku skończą 16 lat. Różnice w czołówce były bardzo małe – pierwszy Grzegorz Zawada z Gimnazjum w Istebnej zaledwie o 3,9 sekundy wyprzedził drugiego Miłosza Jurczyka z ZSMS Zakopane. Podium uzupełnił Karol Kubańda z beskidzkiej PZP SMS Szczyrk ze stratą 98 sekundy.

 

Czołowa trójka chłopców, rocznik 2001, 3 km CL:

1. Grzegorz Zawada – Gimnazjum w Istebnej

2. Miłosz Jurczyk – ZSMS Zakopane

3. Karol Kubańda – PZP SMS Szczyrk

 

U dziewcząt urodzonych w roku 2001 także biegnących 3 km klasykiem niepokonana pozostała faworytka, Monika Skinder z Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. 16-latka o 43,8 sekundy pokonała drugą na mecie Kamilę Gąsienicę z Gimnazjum w Kościelisku. Najniższy stopień podium to także zawodniczka z Tomaszowa Lubelskiego, ale uczennica Gimnazjum nr 1, Magdalena Kuśmierz (+1:25,7).

 

Czołowa trójka dziewcząt, rocznik 2001, 3 km CL:

1. Monika Skinder – Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie Lubelskim

2. Kamila Gąsienica – Gimnazjum w Kościelisku

3. Magdalena Kuśmierz – Gimnazjum nr 1 w Tomaszowie Lubelskim  

 

W kategorii chłopców urodzonych w roku 2002 wystartowało 20 zawodników rywalizujących na trasie 3 km klasykiem. Najlepszy, z przewagą niemal 30 sekund, był Robert Bugara reprezentujący Gimnazjum w Kościelisku. Czas biegacza z Małopolski to 9:22. Drugie miejsce wywalczył z kolei uczeń Publicznego Gimnazjum nr 6 im. Ks. Stanisława Brzóski w Siedlcach,Piotr Sobiczewski,  a brązowy medal wpadł w ręce Artura Bożka z PZP SMS Szczyrk. Jego strata do triumfatora wyniosła 34,2 sekundy.

 

Czołowa trójka chłopców z rocznika 2002, trasa 3 km CL:

1. Robert Bugara – Gimnazjum w Kościelisku

2. Piotr Sobiczewski – Publiczne Gimnazjum nr im. Ks. Stanisława Brzóski w Siedlcach

3. Artur Bożek – PZP SMS Szczyrk  

 

Identyczny dystans czekał na dziewczynki urodzone w 2002 roku. Pierwsze dziś złoto zapisała na swoim koncie szczyrkowska Szkoła Mistrzostwa Sportowego, a to dzięki Ewie Gazur, która uzyskała czas 11:51,1. Karolina Kukuczka, druga na mecie, zdołała osiągnąć czas o 22 sekundy gorszy, tym samym dopisując kolejny krążek dla Gimnazjum w Istebnej. Swoją kolekcję medali powiększyła też Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Wszystko dlatego, że brąz należał do Ireny Szkurat (strata +57,1 sekundy).

 

Czołowa trójka dziewcząt z rocznika 2002, 3 km CL:

1. Ewa Gazur – PZP SMS Szczyrk

2. Karolina kukuczka – Gimnazjum w Istebnej

3.  Irena Szkurat – ZSMS Zakopane

 

W kategorii chłopców z rocznika 2003 (3 kilometry) dwa pierwsze miejsca należały do uczniów Gimnazjów w Istebnej. Na pierwszej lokacie zmagania ukończył Łukasz Gazurek przed Janem Zawadą. Ten drugi stracił niecałe 30 sekund, a trzeciego Piotra Jareckiego z Gimnazjum nr 1 w Jaśle pokonał o kolejne 20 sekund. Na starcie pojawiło się 21 biegaczy.

 

Czołowa trójka chłopców z rocznika 2003, 3 km CL:

1.  Łukasz Gazurek – Gimnazjum w Istebnej

2. Jan Zawada – Gimnazjum w Istebnej

3. Piotr Jarecki – Gimnazjum nr 1 w Jaśle

 

W tej samej kategorii wiekowej oraz na tym samym dystansie walczyły też dziewczęta. Złoto powędrowało do Jasła, a mianowicie Roksany Ciborowskiej, uczennicy tamtejszego Gimnazjum nr 2. Srebro wywalczyła przyszła adeptka Publicznego Gimnazjum nr 12 w Białymstoku, znana z wysokich miejsc w Lidze Regionalnej, Hanna Popko. Brąz wywalczyła z kolei zawodniczka z rodzinnych Siedlec Maćka Staręgi, Rozalia Prokurat z Publicznego Gimnazjum nr 6 im. Ks. Stanisława Brzóski.

 

Czołowa trójka dziewcząt z rocznika 2003, 3 km CL:

1. Roksana Ciborowska – Gimnazjum nr 2 w Jaśle

2. Hanna Popko – Publiczne Gimnazjum w Białymstoku

3. Rozalia Prokurat – Publiczne Gimnazjum nr 6 im. Ks. Stanisława Brzóski w Siedlcach

 

 Chłopcy urodzenie w 2004 roku biegli już krótszy dystans – 2 kilometry. Bezkonkurencyjny okazał się Radosław Dybka, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle. 53,1 sekundy stracił do niego Kamil Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Zębie, a minutę i 2 sekundy przyszły adept z Kościeliska, Maciej Celej.

 

Czołowa trójka chłopców ur. 2004, 2 km CL:

1. Radosław Dybka – SP 2 w Jaśle

2. Kamil Wójcik – SP Ząb

3. Maciej Celej – SP Kościelisko 

 

Dobrą formę potwierdziły dziewczynki z rocznika 2004 rywalizujący na 2000 metrów. Różnice w czołówce były niewielkie, ale ostatecznie złotym medalem dzisiejsze zmagania przypieczętowała Zuzanna Fujak ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu-Zdroju. 5,4 sekundy – tyle dzieliło ją od drugiej na mecie Kingi Dróżdż z Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej. Trzeci czas przypadł dziś w udziale Zofii Michalik ze Szkoły Podstawowej w Kościelisku. Jej strata wyniosła 7,1 sekundy.

 

Czołowa trójka dziewczynek ur. 2004, 2 km CL:

1. Zuzanna Fujak – SP W Jastrzębiu-Zdroju

2. Kinga Dróżdż – ZPO Wiśniowa

3. Zofia Michalik – SP Kościelisko 

 

Itan Ciborowski – oto triumfator w kategorii chłopców z rocznika 2005, na których także czekały do pokonania 2 kilometry. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Piszu zanotował minutową przewagę nad rywalami z podium, czyli Szymonem Bełzem ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim (+59,1 s) oraz Bartoszem Biedroniem ze Szkoły Podstawowej w Chabówce (+1:01,1).

 

Czołowa trójka chłopców, rocznik 2005, 2 km CL:

1. Itan Ciborowski – SP 4 w Piszu

2. Szymon Bełz – SP 3 w Tomaszowie Lubelskim

3. Bartosz Biedroń – SP w Chabówce 

 

Kolejny medal z najcenniejszego kruszcu wywalczyła dla Kościeliska Zofia Karpiel, uczennica tamtejszej Szkoły Podstawowej. 12-latka walczyła o triumf z Anną Janik z SPMS Zakopane, ostatecznie pokonując ją o 11,9 sekundy. Krążek wpadł też w ręce Zespołu Szkół Podstawowych w Istebnej, a to dzięki Martynie Michałek, chociaż jej do liderki brakowało już więcej, bo prawie minuta (51,9 s).

 

Czołowa trójka dziewczynek, ur. 2005, 2 km CL:

1. Zofia Karpiel – SP Kościelisko

2. Anna Janik – SPMS Zakopane

3.  Martyna Michałek ZS-P w Istebnej 

 

Wśród 26 chłopców urodzonych w 2006 roku i później na trasie 1000 metrów triumfował Jan Zwatrzko, kolejny reprezentant Szkoły Podstawowej w Kościelisku. O 7,8 sekundy później na metę wbiegł uczeń Zespołu Szkół w Klimkówce, Sebastian Grabowski. W pokonanym polu, acz na najniższym stopniu podium, znalazł się Paweł Kawulok z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej (+35,2 s).

 

Czołowa trójka chłopców, ur. 2006 i później, 1 km CL:

1. Jan Zwatrzko – SP Kościelisko

2. Sebastian Grabowski – ZSP Klimkówka

3. Paweł Kawulok ZS-P Istebna  

 

Weronika Juzeluk nie pozostawiła koleżankom złudzeń w kategorii dziewczynek z roczników 2006 i późniejszych. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim walczyła o triumf z Laurą Wanulok z Zespołu Szkół nr 1 w Wiśle oraz Anną Michalik ze Szkoły Podstawowej w Kościelisku. Zawodniczka z Beskidów pojawiła się na mecie 13,4 sekundy później, a młoda biegaczka z Małopolski – 24 sekundy później.

 

Czołowa trójka dziewczynek, ur. 2006 i później, 1 km CL:

1. WeronikaNajwięcej medali w klasyku dla Ko Juzeluk – SP nr 3 w Tomaszowie Lubelskim

2. Laura Wantulok – ZSP nr 1 w Wiśle

3. Anna Michalik – SP w Kościelisku

 

WYNIKI IMS 2017 03.03.2017 klasyk

 

 kaen, kace

p.s Oczywiście nie byłbym sobą trochę nie ponarzekając. Double poling czyli pchanie, co widać po rozgrywanych w Lahti MŚ odchodzi powoli w niebyt. U nas jak zwykle, jesteśmy zawsze rok lub dwa za światem, ma się dobrze. Dlaczego marudzę, otóż dzięki pchaniu oduczamy dzieci biegania stylem klasycznym. Niedowarkom polecam obesrwację zawodów. Niestety jeż źle.

kace

 

Komentarze - 16

xx

Opublikowano: 2017-03-03 12:07:35

cały czas jak patrzę na te dystanse to sam nie wiem co myśleć. Dla porównania przejrzałem dystanse dla norweskich rówieśników, które są w analogicznych zawodach; 11-12lat - 5 km CL, 13-16lat - 10km CL. Skąd takie różnice?

xyz

Opublikowano: 2017-03-03 12:16:35

Przede wszystkim to, że zamiast myśleć o dystansach należy najpierw pomyśleć o zmianie systemu szkolenia

xx

Opublikowano: 2017-03-03 13:07:11

taaa? Naprawdę? jakiego systemu? w PL nie ma żadnego systemu szkolenia niestety. Sama z siebie zmiana się nie zrobi a skoro szkolący nie umieją się dogadać ze sobą to o czym Ty mówisz?

xyz

Opublikowano: 2017-03-03 14:45:19

Tak samo sama z siebie zmiana dystansu nic nie zrobi.

marzenia42

Opublikowano: 2017-03-03 17:24:01

mnie zastanawia jak 16 -latka może wyprzedzić swoje rowiesniczki az o 43 s? Czyli na starcie wyprzedzila je o 1 km?

redakcja

Opublikowano: 2017-03-03 19:55:49

Ta 16 latka jest Mistrzynią Polski Seniorów

marzenia42

Opublikowano: 2017-03-03 20:20:36

no własnie....życzę dziewczynce jak najlepiej , ale w tym tempie za 3 lata nie będzie albo chciała, albo mogła już biegać

jerzyk

Opublikowano: 2017-03-04 09:57:59

albo będzie się śmiać z tych komentarzy zdobywając pierwsze punkty w PŚ lub medale MŚJ ;)

realia69

Opublikowano: 2017-03-08 21:08:02

Pani marzenia43 reprezentuje tradycyjną, charakterystyczną dla środowisk biegów narciarskich w Polsce troskę o zawodniczkę tak jak m.in. trenerzy naszych kadr. Piętnaście lat wcześniej pani marzenia43, (wtedy marzenia28) mogłaby podobnie niepokoić się o Justynę Kowalczyk. Dziś może co najwyżej próbować zapisać się na audiencję.

mhhm

Opublikowano: 2017-03-03 20:49:19

a skąd wiesz? Uwielbiam takie stwierdzenia bez podstaw. Nie znasz jej, jej trenera i frajdy jaka sprawia jej bieganie. Może nie bedzie chciała a może będzie.

marzenia 43

Opublikowano: 2017-03-03 23:48:04

frajda frajdą ale organizm nadmiernie przeciążony w okresie dojrzewania prędzej czy później odmówi posłuszeństwa...taka prawda...

mhmm

Opublikowano: 2017-03-04 06:48:46

I właśnie stąd pytanie skąd Ty wiesz,że jest przeciazony? Bez sensu jest takie gadanie.

mhhm

Opublikowano: 2017-03-04 08:11:54

tu jest fajny artykuł na temat ilości godzin treningu dla młodzieży ( po angielsku ) http://fasterskier.com/fsarticle/the-new-season-hours-and-juniors/

redakcja

Opublikowano: 2017-03-04 10:20:56

No to my też coś przypomnimy: http://skipol.pl/kocham_biegowki_trening_technika/artykul/9796

mhmm

Opublikowano: 2017-03-08 16:26:34

Przecież każdy komu zależy te pozycje zna na pamiec:). Ilość godzin w Norwegii podobna jak w Szwecji. Ale to wiedzą Ci, którym zależy. Trener Cempa i tak swoje złote myśli będzie głosił o przeciazaniu młodych zawodniczek.

arcio

Opublikowano: 2017-03-07 13:03:49

Nasuwa się jeszcze pytanie, dlaczego Pisz to w wynikach podkarpackie, ale to pewnie z powodu siostry zawodnika startującej z Jasła.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl