Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ogólnopolskie IMS i Gimnazjada 2017, sztafety wygrywają SMS Szczyrk, NSS Ustrzyki Dolne, SP Jasło i SP Istebna [WYNIKI+FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-03-05

Na zakończenie zmagań w Białce Tatrzańskiej w ramach Ogólnopolskich Igrzysk i Gimnazjady Młodzieży Szkolnej rywalizowano w biegach sztafetowych. W kategorii gimnazjów triumfowali, wśród chłopców uczniowie PZP SMS Szczyrk, a wśród dziewcząt narciarki z G. 2 NSS Ustrzyki Dolne. W kategorii szkół podstawowych najlepsi byli chłopcy z SP2 Jasło i dziewczęta z ZSP Istebna.

 

 

Ostatni dzień Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady 2017 to biegi sztafetowe w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjów. Każda drużyna składała się z czwórki zawodniczek lub zawodników, odpowiednio z gimanzjum lub szkoły podstawowej i miała do pokonania dystans czterokrotnie, pierwsze dwie zmiany stylem klasycznym i dwie następne dowolnym.

 

Podobnie jak wczoraj na trasie Kotelnicy Białczańskiej panowała przepiękna, wiosenna pogoda. Termometr w słońcu pokazywał nawet 19 stopni powyżej zera, stąd czasami letnie stroje zawodników. Mokry grząski śnieg okazał się trudny, szczególnie dla zawodników biegnących swoje zmiany stylem dowolnym (łyżwą), wysoka temperatura stanowiła spore wyzwanie dla serwismenów. Oczywiście sposób przygotowania nart ma duże znaczenie, jednak dzisiaj na mokrym, wolnym śniegu było to wyjątkowo widoczne, tym bardziej, że pamietajmy, specyficzny przebieg tras na Kotelnicy nie wybacza błędów. Kluby przegrywały, wydawałoby się pewne miejsca na podium właśnie przez wolne narty.

Oczywiście można ponarzekać na niewielką ilosć sztafet, jednak na postęp w tym temacie na razie się nie zanosi. Jeden temat, któego niestety nie mogę pominąć, nie rozumiem absencji sztafet Zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, które w gimnazjach, zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt powinny walczyć o medale. Rozumiem jazda na drugi koniec kraju, ale te kilkadziesiąt kilometrów z Zakopanego to po prostu żaden dystans.

GALERIA FOTO

 

W kategorii chłopców zwyciężyli uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk: Karol Kubańda, Artur Bożek, Maciej Zborowski i Mateusz Małyjurek. Drugie miejsce zajęli Dawid Ciećko, Michał Gumieniak, Emil Pleskacz i Bartosz Cielniak reprezentujący Gimnazjum nr 1 w Tomaszowie Lubelskim, a medale brązowe zdobyli Łukasz Gazurek, Antoni Juroszek, Jan Zawada i Grzegorz Zawada z Gimnazjum w Istebnej.

Czwarte miejsce dla Gimnazjum Narciarskiej Szkoły Sportowej Ustrzyki Dolne, piąte miejsce to Gimnazjum w Uściu Gorlickim, a na szóstej pozycji uplasowali się uczniowie Gimnazjum Sportowego Supraśl.

W tej konkurencji wystartowało tylko sześć sztafet, mało, o wiele za mało. Dziwi tym bardziej absencja szkół z małopolski.

 

Wśród dziewcząt z gimnazjum najlepsze okazały się Kinga Polityńska, Renata Prędki, Oliwia Buśko i Luiza Motyka uczące się w Gimnazjum NSS Ustrzyki Dolne. Na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki z SMS Szczyrk: Luiza Legierska, Malwina Mroczkowska, Katarzyna Harsche i Ewa Gazur. Na najniższym stopniu podium uplasowały się Weronika Wojna, Magdalena Filianowicz, Aleksandra Augustynowicz i Aleksandra Siemieniuk z Gimnazjum Sportowego Supraśl.

Miejsce czwarte to Publiczne Gimnazjum nr 12 w Białymstoku, piąta pozycja dla Gimnazjum Istebna, a szósta Gimnazjum nr 3 Klikuszowa.

I znowu jedna szkoła małopolska, trudno pogodzić się z tą sytuacją, tym bardziej, że Liga Małopolska SZS to największa Liga Regionalna w kraju, na której startuje przeciętnie ponad 300 zawodników. Okazuje się, że ilość trudno przełożyć w ...sztafety. Na plus, dwie drużyny z Podlasia!

 

Najlepsi w kategorii szkół podstawowych wśród chłopców okazali się Michał Potempa, Radosław Dybka, Jakub Turek i Michał Ostalecki ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Jasła. Drugie miejsce zajęli chłopcy ze Szkoły Podstawowej NSS Ustrzyki Dolne: Hubert Tomaszek, Kacper Sobota, Kamil Zabłocki i Jarosław Ozga. Z brązowymi medalami wyjadą z Białki Emil Koper, Kajetan Kulczyński, Maciej Dubas i Szymon Bełz ze Szkoły Podstawowej nr w Tomaszowie Lubelskim.

Miejsce czwarte dla Sportowej Szkoły Podstawowej Supraśl, piąta pozycja dla SP nr 5 Siedlce, a na szóstym miejscu sklasyfikowano ZSP Istebna.

Dwa pierwsze miejsca dla Podkarpacia, gratulujemy.

 

Klasyfikacja wśród dziewcząt ze szkól podstawowych przedstawia się następująco:

1. ZSP Istebna (trzy z czterech zwyciężczyń na zdjęciu)

2. SP 3 Tomaszów Lubelski

3. SP Wilkowice

4. SP Kościelisko

5. SP 2 NSS Ustrzyki Dolne

6. SP Malawicze

 

WYNIKI SZTAFET

 

W klasyfikacji szkół po trzech dniach rywalizacji, czyli biegach indywidualnych stylem klasycznym, dowolnym i sztafetach najlpszymi szkołami są  Gimanzjum Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku i  SP nr 3 w Tomaszowie Lubelskim.

KLASYFIKACJA SZKÓŁ

 

Zawody za nami, puchary, medale i dyplomy rozdane. Na nagrody chyba też nikt narzekać nie może.

Do zobaczenia na trasach Białki w przyszłym roku, miejmy nadzieję w liczniejszym towarzystwie.

 

kace

 

 

Komentarze - 6

Władca z SMS-u i Małopolski

Opublikowano: 2017-03-06 09:37:49

Nie rozumiem dlaczego Pan Redaktor ma dylematy związane z naszym startem w sztafetach. Nie wystartowaliśmy bo mieliśmy taki kaprys- było za ciepło, wiał dość duży wiatr, śnieg był kopny, trasa łatwa jeśli chodzi o ukształtowanie, grząski śnieg, brak szatni, brak ubikacji, błoto dookoła ......wymieniać przyczyny jeszcze czy wystarczy? A może po prostu członkowie sztafety zachorowali- prawda, że to proste?

trener z Polski

Opublikowano: 2017-03-06 10:18:36

Na trasach mówiono coś innego, podobno magiczny wpływ pana B.....miał skutek takiej decyzji

Rodzic

Opublikowano: 2017-03-06 20:16:25

Nie rozumiem nagonki na start Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Nie chcieli wystawić sztafety to nie wystawili, tu się liczy dobro zawodników.

slazak1243

Opublikowano: 2017-03-06 20:39:11

Jako, że w tym roku byłem na zawodach w pełni rozumiem decyzje tej szkoły. Zawody przeszły sprawnie, ale co z tego jeżeli warunki atmosferyczne utrudniały imprezę. Drugą sprawą jest napisane wyżej błoto, do toalety trzeba było iść na wyciąg, nie było gdzie się przebrać. Trzecią sprawą jest wręczenie zawodnikom akcesori ze ŚDM, rozumiem brak funduszy ale nie nie ośmieszajmy się, jak redaktor napisał jest to druga najważniejsza impreza dla tych młodych zawodników. Szkoda słów

Kibic

Opublikowano: 2017-03-06 21:40:49

To miejsce to pomyłka na organizację zawodów tej rangi.Na szczęście nie padało. Ale brak szatni i toalet przez trzy dni.Co by było gdyby padał deszcz, gdzie by byli zawodnicy. Wstyd

jj

Opublikowano: 2017-03-07 14:36:34

zawody powinny być organizowane wcześniej na kubalonce lub ustjanowej. fajne trasy.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl