Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

XIX Memoriał Polankowej w Białym Potoku, oby więcej takich imprez [WYNIKI+FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-03-17

XIX Memoriał Bronisłąwy Staszel Polankowej odbył się dzisiaj na stoku narciarskim Biały Potok w Witowie. Memoriał to narciarski tor przeszkód/ test sprawdzający umiejętności młodych biegaczy narciarskich według pomysłu profesora krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego Szymona Krasickiego.

 

 

Zimowa wyspa na narciarskiej mapie Podhala to z pewnością stacja narciarska Biały Potok w Witowie. Na kilkuset metrowej trasie przygotowanej i udostępnionej przez właścicieli stacji państwa Czujów, przygotowano kilka niespodzianek dla startujących. Były kręcone kółeczka, był podbieg, był trudny selektywny slalom na zmrożonym stoku alpejskim. Dalej trawersowany podbieg, duże muldy, bramki, w które należało trafić i na koniec po ponad 100 metrowym zjeździe kilka hopek i meta. Wydaje się proste? Wydaje się, jednak do prostych nie należało.

W Memoriale teście biegacze musieli wykazać się najwyższymi umiejętnościami technicznymi, równowagą, koordynacją, i użytkową jazdą na nartach. Upadków było bez liku, trasa testu nie wybaczała najmniejszych błędów. Obserwując po raz drugi na żywo Memoriał Polonkowej powtórzę to co napisałem w ubiegłym roku - oby więcej takich zawodów !

 

Najbardziej wszechstronni młodzi (zwycięzcy poszczególnych kategorii) narciarze to:

rocznik 2001:  Weronika Bieniasz i Przemysław Kuruc oboje SMS Zakopane

rocznik 2002: Anna Nędza Kubiniec SMS Zakopane i Robert Bugara UKS Regle Kościelisko

rocznik 2003: Martyna Okarma UKS Hańczowa i Łukasz Trebunia SMS Zakopane

rocznik 2004: Oliwia Nowak Jedność Nowy Sącz i Kacper Baran z Witowa

rocznik 2005: Natalia Kusiak  i Bartosz Biedroń oboje Olympic Rabka Zdrój

rocznik 2006/07: Zuzanna Rapacz SPMS Zakopane i Jan Zwatrzko UKS Kościelisko

rocznik 2008 i młodsi:  Wanda i Benedykt Dardzińscy z UKS Hańczowa.

 

WYNIKI GIMNAZJUM           WYNIKI %2704%2705         WYNIKI %2706 i młodsi

 

Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami, a potem odbyło się losowanie nagród. To także tradycja Memoriału Polonkowej, po dekoracji następuje losowanie nagród wśród wszystkich zawodników, którzy dotarli do mety. Co można było wygrać? Narty, kijki, rękawiczki, czaoku, chusty, pasy z bidonami, piłki oraz bluzy i koszulki biegowe. Prawie wszyscy odjechali do domów z upominkami.

 

polonkowa

 Mniejsze muldy tuż przed metą

 

Organizatorem zawodów była Gmina Kościelisko, pomiar czasów to Tatrzański Związek Narciarski, nad bezpieczeństwem czuwał TOPR. Zofia Leśnik jedna z wpółorganizatorek imprezy prosiła o przekazanie podziękowań wszystkim zaangażowanym w organizację zawodów z uwzględnieniem właścicieli Ośrodka Biały Potok państwa Czujów. Oczywiście dziękujemy. Także o podziękowania dla klubó i szkół Małopolski, któe tak licznie stawiły się w Witowie.

Impreza była przednia i czekamy już na XX Memoriał Polonkowej.

 

FOTO GALERIA ponad 300 zdjęć z tarsy i dekoracji

 

kace

 

 

Poniżej tekst z wynikami z zawodów Memoriału z poprzedniego roku.

 

 

 

Komentarze - 1

RODZIC

Opublikowano: 2017-03-17 20:42:48

tyle fajnych imprez jeszcze na koniec sezonu , a my z tego podkarpackiego mamy wszędzie daleko...:(

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl