Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

OOM Podkarpackie 2018: MP juniorów w skiathlonie, złoto dla Weroniki Kalety i Mateusza Haratyka [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2018-02-22

Druga konkurencja Mistrzostw Polski juniorów A (%2798%2799) rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Podkarpackie 2018 to biegi łączone (skiathlon) na dystansach 5CL + 5F kobiet i 10CL + 10F mężczyzn. Złtymi medalistami zostali Weronika Kaleta z LKS Markam Wiśniowa Osieczany i Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka.

 

Biegi łączone (skiathlon) rozgrywane są ze startu wspólnego, zawodniczki i zawodnicy najpierw pokonują swój dystans stylem klasycznym, po czym po zmianie nart i kijów ruszają na identyczny dystans stylem dowolnym. W biegu juniorek A (%2798%2799) zwyciężyła zawodniczka LKS Markam Wiśniowa Osieczany Weronika Kaleta zawodniczka trener Anny Bubuli, którą w zakopiańskiej SMS opiekuje się trener Tomasz Sobański.

Czas Weroniki to 31:56,7 minuty.

Po pierwszej części biegu (klasyk) na prowadzeniu znajdowała sie trójka medalistek jako pierwsza na pit stop (strefa zmiany nart) wpadła Klaudia Kołodziej, przed Kaleta i Klaudią Pytel. Panie miały już ponad minutową przewagę nad resztą stawki. Kaleta jednak zdecydowanie lepiej czuła się w biegu stylem dowolnym i jej końcowa przewaga nad rywalkami wyniosła 16,7 sekundy nad Kołodziej i 1,24min nad Pytel. Tak więc medal srebrny dla Klaudii Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna/SMS Zakopane, podopiecznej Krzysztofa Jarosza (klub). Brąz dla Klaudii Pytel z SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk.  Pozostałóe miejsca w biegu to:

4. Natalia Bury - WSS Wisła w Wiśle - strata 2:33,3 minuty

5. Iwona Piekarz -LKS Markam Osieczany/SMS Zakopane - strata 3:14,9 minuty

6. Marta Kocemba - LKS Cerbud Ptaszkowa/SMS Zakopane  - strata 3:39,8 minuty.

Konkurencję ukończyło 15 zawodniczek  w tej kategorii, strata osteniej z nich wynosiła już ponad 15 minut.

 

WYNIKI SKIATHLON JUNIORKA A 22.02.2018      dzięki pifsport.pl

 

Bieg juniorów A na łącznym dystansie 20 kilometrów to zdecydowane zwycięstwo Mateusza Haratyka z NKS Trójwieś Beskidzka. Ponad dwuminutowa przewaga zawodnika NKS Trójwieś Beskidzka to prawdziwy nokaut dla rywali i drugi złoty medal imprezy. Zresztą można podejrzewać, że Mateusz mając już ponad minutę przewagi po części klasycznej, dystans stylem dowolnym miał już pod pełną kontrolą. Jego czas to 53:07,1 minuty. Dwa pozostałe miejsca na podium to zawodnicy KS Jedność Nowy Sącz (trener Dawid Damian) Maciej Popieluch zdobył medal srebrny (strata 2:26,5 minuty), a Wiktor Czaja (SMS Zakopane i akdra młodzieżowa) medal brązowy (strata 3:01,3 min).

Kolejne lokaty dla:

4. Michał Skowron - MKS Karkonosze Jelenia Góra - strata 3:37,9 min

5. Łukasz Bachleda - KS Obidowiec Obidowa - strata  5:22,9 minuty

6. Krzysztof Puda - LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk - strata 8:30,6 minuty.

Bieg ukończyło 13 zawodników, strata osatniego wyniosła prawie 20 minut.

 

WYNIKI SKIATHLON JUNIOR A 22.02.2018       dzięki pifsport.pl

red

foto.pzn.pl

 

Komentarze - 9

??

Opublikowano: 2018-02-22 13:50:58

co się dzieje z M.Skowronem? Czas w klasyku też dopiero 4 i do tego ze sporą stratą.

Anna M.

Opublikowano: 2018-02-22 16:56:01

Wcześniej na tym forum pisałam, że polskie biegi narciarskie sięgają dna. To widać na OOM, żenujący poziom sportowy większości zawodników. Niektórzy mam wrażenie, że przyjechali sobie na wycieczkę, ale zapewne trenerzy ich na siłę wzięli, żeby wystartowali i zdobyli punkty. To wina działaczy PZN (pisałam o tym już) na czele z Przewodniczącym Komisji Biegów, oraz niedouczonych i niekompetentnych( często mających problemy alkoholowe) w większości trenerów, którzy są tylko zainteresowani zdobywaniem punktów dla klubu i województwa.

amedynska

Opublikowano: 2018-02-22 18:38:39

Nie używam Anny M.i to średnio kulturalne podszywac się pod kogoś;). Gratuluję pomysłu, jak również zaangażowania.

amedynska

Opublikowano: 2018-02-22 18:47:33

A tak btw mocno musiały Cię zabolec moje uwagi ale raczej bez zrozumienia tekstu pisanego:). Nie krytykuję zawodników, nic mi w przeciwieństwie do Ciebie, nie wiadomo o alkoholu wsrod trenerów. Poziom sportowy nie mi oceniać, wyniki mówią same za siebie.Punktozy nie zrozumiem nigdy.Ale jak szukasz dyskusji, to proszę, przedstaw się zwyczajnie. To nie boli.

Mama

Opublikowano: 2018-02-22 20:45:51

To chamskie jest podszywać się pod kogoś ... A do waszej wiadomości proszę mi pokazać , która mama tak się angażuje w sprawy biegów i to nie tylko dla syna ale dla wszystkich biegaczy jak Pani Ania Medyńska ....ja osobiście ją poznałam i dziękuję za to co robi dla naszych dzieci .....

biegacz

Opublikowano: 2018-02-22 17:41:42

Nie czepiaj się Ty nigdy nie miałeś słabszego dnia.

Mama

Opublikowano: 2018-02-22 19:18:23

Powiem tak mój syn miał przerwę w bieganiu ....zaczął intensywnie trenować w tym roku i patrząc na wyniki lepiej mu idzie niż nie jednemu co trenuje cały sezon ....więc cis w tym jest ...alerawda jest taka ,że każdy może mieć gorszy dzień i nie nam krytykować ... Zawsze mówię skoro tacy tu mądrzy sie wypowiadają to wziasc narty i zacząć trenować ,startować i coś osiągnąć a potem krytykować ...

Rodzic

Opublikowano: 2018-02-22 21:16:46

Dziękujemy pani Aniu i prosimy o dalszą walkę dla naszych dzieci.Proszę się nie przejmować bo ktoś kto choć trochę jest zoriętowany co się dzieje w polskich biegach pani podziękuje bo takich osób jak pani nam brakuje.Z wyrazami szacunku pozdrawiam.

PZN

Opublikowano: 2018-02-22 22:29:17

PZN to Instytucja panstwowa i zawsze tam bedzie wystepowal nepotyzm, jak w przypadku Pani Anny Staregi, oraz starych zgerdów z ktorymi nikomu nie uda sie rozparawic bez pomoc ministerstwa, jesli te sprawy nie zostana zalatwione to biegi i inne zimowe dyscypliny sportowe beda mialy wieczny problem ze zly zaarzadzaniem, Dobranoc:) Nawet Maciej Straga na onecie narzekał na Ojca :P

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl