Kacper Antolec i Urszula Łętocha wygrywają XXX Bieg Hetmański, czyli Puchar Polski Amatorów PZN [WYNIKI]

2018-02-28

W miniony weekend w Tomaszowie Lubelskim rozegrano XXX Bieg Hetmański, czyli Puchar Polski Amatorów w Narciarstwie Biegowym. Zwyciężyli jednak nie-amatorzy: Kacper Antolec w biegu głównym panów na 25 kilometrów, a Urszula Łętocha w biegu głównym na 10 km Pań. W swoich biegach wystartowały także dzieci i młodzież.

Czas Kacpra Antolca to 1:02,37stratat drugiego na mecie Olega Ioltukhovski’ego z Ukrainy wyniosła 25 sekund. Na podium także kolejny reprezentant naszych wschodnich sąsiadów, Dmytro Kozachok, ze stratą 1:47. Tuż za podium drugi z Polaków, Wojciech Pelczar, któremu do podium zabrakło ponad minuty. Kolejne miejsca zajęli Alan Ciborowski i Robert Gleń. Na starcie pojawiło się 51 panów.

Bieg główny Pań to trasa na 10 kilometrów. Zwyciężyła Urszula Łętocha z czasem 27:55 przed Izabelą Marcisz , ale tylko o 4 sekundy! Na trzeciej lokacie Klaudia kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna. Dużo do podium straciła czwarta Katarzyna Sendecka, a czołową szóstkę uzupełniły Daryna Mazur z Ukrainy i Magdalena Czusz. W biegu uczestniczyło 18 Pań.

W Biegu Hetmańskim udział wzięły także dzieci. Zwyciężyli w poszczególnych kategoriach:

Junior (1998-2001): Dominik Dybka Speed Jasło

Junior C, 5 km F: Jakub Ferenc Gimnazjum nr 2 Tomaszów Lubelski

Juniorka C, 5 km F: Anna Berezecka Gimnazjum nr 2 Tomaszów Lubelski

Junior D, 2 km F: Emil Koper SP 1 Tomaszów Lubelski

Juniorka D, 2 km F: Kamila Harbuz SP 1 Tomaszów Lubelski

Junior E, 1,2 km F: Antoni Żółkiewski SP 3 Tomaszów Lubelski

Juniorka E, 1,2 km F: Weronika Juzeluk SP 3 Tomaszów Lubelski

Junior F, 1 km F: Oskar Gumieniak SP 3 Tomaszów Lubelski