Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

VI Puchar Kościeliska pod znakiem biegów stylem klasycznym [WYNIKI NIEOFICJALNE + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2018-12-16

W bardzo śnieżnych warunkach, mogliśmy kibicować dziś zawodnikom na trasie Chotarz, przy Trasach Biegowych w Kościelisku. W dzisiejszych zawodach udział mogli wziąć amatorzy jak i zawodnicy ze służb mundurowych. Zawody zaliczane są do Pucharu Polski Amatorów PZN. 

 

 

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko. Celem zawodów jest nie tylko rozpowszechnienie zdrowego i aktywnego trybu życia, ale również upamiętnienie 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę niepodległości oraz uczczenie 100-lecia ustanowienia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. 

 

W dniu dzisiejszym zawodnicy wybiegli na trasę o godzinie 11. Do pokonania mieli od 5 km kategoria kobiet i dzieci do 10 km w kategorii mężczyzn i OPEN stylem klasycznym ze startu wspolnego. 

 

I tak w kategorii OPEN na dystansie 10 km zwyciężył Piort Michałek (na zdjęciu głównym, z prawej) reprezentujący team nabiegówkach.pl, jako drugi do mety przybiegł Grzegorz Legierski (na zdjęciu głównym z lewej) również z team nabiegówki.pl ze stratą 1:21 minuty do zwycięzcy, a najniższy stopień podium zajął Jacek Staroń z KrosSki Remsport. 

Warto zaznaczyć również wynik Stanisława Gąsienicy, zawodnik startujący w kategorii M4, zajął dziewiąte miejsce w kategorii OPEN, a w swojej był trzeci. 

Na starcie nie zabrakło również przedstawicieli naszego portalu. Na solidnym 15. miejscu znalazł się Robert Sadowski, który w swojej kategorii (M4) zajął czwartą pozycję. 19. był Ireneusz Rabski (3m w kat. M2). 21. był Dariusz Ślaga. Sebastian Jarecki zanotował 25. pozycję. Miejsce 37. zajął Andrey Pradun (8m w kat. M2). W kategorii mężczyzn wystartowało 135 zawodników.

Wśród startujących nie zabrakło byłych reprezentantów Polski w biegach narciarskich czy biathlonie. Na starcie pojawił się m.n. Krzysztof Pływaczyk.

 

W kategorii kobiet na dystansie 5 km zwyciężyła Katarzyna Witek z teamu nabiegowkach.pl (na zdjęciu poniżej - z lewej), drugie miejsce zajęła Iwona Piekarz, a na miejscu trzecim uplasowała się Anna Żółtak. Warto wspomieć też o Barbarze Prymakowskiej, która startując w kategorii K6 zajęła 33 miejsce. Wśród kobiet wystartowało 48 zawodniczek. 

 

 Od lewej: Stanisław Gąsienica z Kościeliska, Katarzyna Witek, zwyciężczyni biegu kobiet

 

Przejdźmy teraz do rywalizacji w kategorii służb mundurowych. W tej rywalizacji w kategorii mężczyzn zwyciężył Piotr Habrat, miejsce drugie zajął wyżej wspomniany Krzysztof Pływaczyk,reprezentujący Wojsko Polskie a na najniższym stopniu podium znalazł się Dariusz Rogala z Odziału Straży Granicznej W Kętrzynie. 

Wśrod kobiet zwyciężyła Natalia Kwaśnik, reprezentująca AWL im. Tadeusza Kościuszki, miejsce drugie przypadło Agnieszce Tomaszewskiej, a podium uzupełniła Małgorzata Kalita z WOSZK Zakopane. 

 

Cieszy bardzo fakt, dużego zainteresowania zawodami nie tylko ze strony "amatorow" ale i byłych lub obenych zawodników. Oby więcej takich biegów!

 

WYNIKI 

 

Natalia Surdyka 

 

komentarz Kuby Cieślara:

Puchar Kościeliska oglądałem dzisiaj w innej, nowej dla mnie roli, ale o tym później.

To, że zawody się odbyły jeszcze kilka dni temu zakrawałoby na cud, na szczęście Biała Pani okazała się łaskawa i niemal w ostatniej chwili sypnęła białym puchem.  Rano  (po 9-ej) na trasie były dwa tory, godzinę później już cztery,  jak na panujące na Chotarzu warunki śniegowe trasa była przygotowana najlepiej jak sie dało w tej sytuacji.

 

Na starcie stanęło prawie 200 osób, co jak na początek zimy w Polsce jest wynikiem imponującym, jednak Puchar Kościeliska zdążył nas przyzwyczaić do takiej frekwencji. Organizacyjnie wszystko działało bez zarzutu, start podzielony na grupy, najpierw panowie, potem panie także spełnił swoją rolę rozładowując trochę ruch na trasie. Nowością były wyniki LIVE z zawodów, co zresztą kosztowało nas (skipol.pl) burę od organizatorów, przyznaję, że błędnie zatytułowaliśmy je jako oficjalne. Burę od Marysi Nędzy -  przyjąłem z pokorą, mea culpa :)

Słowo o zakończeniu, chyba niewielu uczestników biegu odeszło z pustymi rękoma, organizatorzy przygotowali ponad setkę nagród do losowania pośród wszystkich obecnych w Domu Ludowym (Związku Podhalan), gdzie tradycyjnie już Puchar Kościeliska ma swój finał. Czekamy na następny Puchar Kościeliska i mamy nadzieję, że zima w końcy okaże się dla Kościeliszczan łaskawa i dosypie im ze dwa metry śniegu.

 

Jeszcze słowo o rywalizacji na trasie, niektórzy biegali z jednym kijem, niektórzy nawet próbowali na jednej narcie, ot taka specyfika biegów masowych. Jednak nie da się nie zauważyć startu Wójta Gminy Kościelisko Romana Krupy, który bieg ukończył, na ostatnim kółku dopingowany przez niezmordowaną Halinkę Olejniczak, która wczesniej zdążyła ukończyć swój dystans (panie biegały 5km). Można wprawdzie dywagować, czy nie był to swojego rodzaju doping, ale...zostawiamy jak jest :)

Jeszcze jednym ciekawym aspektem spotkania w Domu Ludowym przed oficjalnym podsumowaniem biegu jest możliwość spotkania z dawno nie widzianymi ludźmi oraz możliwość porozmawiania, wymienienia sie uwagami na temat biegów narciarskich. To są zawsze fajne, pozytywne rozmowy, bo przecież biegacze narciarscy takimi właśnie są. I oczywiście nie obejdzie się bez prywaty - po z górą 30 latach zobaczyłem dzisiaj na trasie szkolnego kolegę z Zakopiańskiej SMS. Jak ten czas leci, Franek Pabin - pozdrowienia.

 

Na koniec zostawiam to, na co wielu czeka, prawie 200 zdjęć z trasy dzisiejszego biegu o Puchar Kościeliska, szukajcie się na zdjęciach, na pewno gdzieś tam jesteście.

 

FOTORELACJA PUCHAR KOŚCIELISKA 2018

 

Kuba Cieślar

 

 

 

 

Komentarze - 8

Dana

Opublikowano: 2018-12-16 13:37:10

Artykuł do poprawy, nic się nie zgadza z oficjalnymi wynikami.

Redakcja

Opublikowano: 2018-12-16 14:52:41

To jest link do wyników organizatora!!

PT

Opublikowano: 2018-12-16 16:27:50

Organizator już poprawił. Czekamy na Was :-)

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2018-12-16 18:07:25

Czy już wszystko gra?

popolus

Opublikowano: 2018-12-17 13:40:01

Czy były kiedyś zawody żeby wyniki były prawidłowe. Troszkę wstyd w dobie komputerów, transponderów itd.

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2018-12-17 15:07:29

Proszę o konkretny przykład, wyjaśnimy

slawek

Opublikowano: 2018-12-22 12:56:23

Ja znalazłem jeden taki przypadek. Wydaje mi się, że firma Time-Sport.pl odjęła ok. 50 sekund od czasu zwycięzcy Piotra Michałka. Oczywiście dla klasyfikacji generalnej nie miało to znaczenia, bo nawet mimo to, Piotr byłby zwycięzcą, osiągając przewagę ok. 30 sekund nad drugim w klasyfikacji generalnej Grzegorzem Legierskim. Uzasadnienie: Czas Piotra Michałka: 1. W wynikach oficjalnych: 0:30:42 2. Na zegarze na zdjęciu z wjazdu na metę: 0:31:33 https://www.facebook.com/timesportpl/photos/a.1116199331883466/1116202981883101/?type=3&theater Czas Grzegorza Legierskiego: 1. W wynikach oficjalnych: 0:32:03 2. Na zegarze na zdjęciu z wjazdu na metę: 0:32:08 https://www.facebook.com/timesportpl/photos/a.1116199331883466/1116203565216376/?type=3&theater Z porównania różnicy pomiędzy czasem oficjalnym, a czasem z zegara na mecie, wynika, że w przypadku Piotra Michałka było to 51 sekund, a w przypadku Grzegorza Legierskiego 5 sekund. PS. A do tych, co mają uwagi. Piszcie konkrety, a nie, że "nic się nie zgadza", bo skąd redaktor ma wiedzieć, co wam w głowie siedzi.

popolus

Opublikowano: 2018-12-18 14:19:52

Wystarczy czytać komentarze po każdych zawodach.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl