Slavic Cup i PGA Zakopane: Drugi dzień pod znakiem biegów stylem łyżwowym [WYNIKI + FOTO]

2019-02-03

Drugiego dnia zawodnicy rywalizowali w biegach interwałowych techniką łyżwową. W rywalizacji kobiet na 10 km najlepsza okazała się Izabela Marcisz (SS Przadki Ski), natomiast wśród mężczyzn na dystansie o 5 km dłuższym triumfował Słowak Jan Koristek.

Marcisz triumfowała z czasem 23:27.8 i zdeklasowała rywalki. Druga na mecie Urszula Łętocha straciła do zwyciężczyni niespełna 40 sekund, a trzecia Weronika Kaleta (obie LKS Markam Wiśniowa Osieczan) finiszowała ze stratą 47,4 sekundy. Na miejscu siódmym bieg ukończyła wicemistrzyni świata juniorek, Monika Skinder (Mulks Grupa Oskar Tomaszów Lubelski).

Pozostałe miejsca:

4. Eliza Rucka (MKS Istebna)

5. Agata Warło (NKS Trójwieś Beskidzka)

6. Barbora Klementova (Słowacja)

Wśród mężczyzn zwyciężył Słowak Jan Koristek (Ski Team Jase Latky) z czasem 33:47.7, przed Łukaszem Kuncem z UKS Regle Kościelisko (strata 1:55,7) i Kacprem Antolcem z AZS AWF Katowice (+2:12.9).

4. Krzysztof Małkiński (UKS Hubal Białystok)

5. Michał Jurco (Team Strbskie Pleso)

6. Sebastian Bryja (UKS Regle Kościelisko)

FOTO SLAVIC CUP 03.02.2019

W kategorii Juniorka B najlepsza okazała się Monika Skinder (Mulks Grupa Oskar Tomaszów Lubelski) z czasem 25:12.7, która wyprzedziła Ewelinę Kołodziej (LKS Witów Ski Mszana Górna) oraz Karolinę Kaletę (LKS Markam Wiśniowa Osieczan).

4. Karolina Kukuczka (MKS Istebna)
5. Sonia Miczołek (KS Jedność Nowy Sącz)
6. Luiza Motyka (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)

W kategorii Junior B zwyciężył Sebastian Bryja (UKS Regle Kościelisko) z czasem 36:51.3 i wyprzedził klubowego kolegę Roberta Bugarę oraz Bartosza Cielniaka (Mulks Grupa Oskar Tomaszów Lubelski).

4. Grzegorz Zawada (MKS Istebna)
5. Piotr Sobiczewski (UKS Rawa Siedlce)
6. Wojciech Wojtyla (MKS Istebna)

SLAVIC

Od lewej: Urszula Łętocha (IIm. Slavic Cup) i Izabela Marcisz (Im. Slavic Cup)

W kategorii juniora C, ponownie zwyciężył Łukasz Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka, miejsce drugie zajął Adrian Kiełbasa z LKS Erion Ptaszkowa, a miejsce trzecie zajął Jan Zawada z MKS Istebna.

Kolejne miejsca to:

4. Jan Reizer MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

5. Kamil Kojzar MKS Istebna

6. Wiktora Wojtas NKS Trójwieś Beskidzka

Wśród dziewcząt w tej samej kategorii, zwyciężyła Hanna Popko z UKS HUbal Białystok, tuż za nią uplasowała się Daria Szkurat, a miejsce trzecie zajęła Maria Jakubiec z LKS Klimczok Bystra.

4. Kamila Idziak NKS Trójwieś Beskidzka

5. Zuzanna Fujak NKS Trójwieś Beskidzka

6. Zofia Dusińska LKS KLimczok Bystra

W najmłodszej kategorii dzisiejszego dnia, czyli juniora D, wygrał Szymon Bełz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, drugi był jego klubowy kolega Maciej Dubas, a na trzecim miejscu znalazł się Artur Baczyński z UMKS Marklowice.

Na 4. miejscu uplasował się Bartosz Biedroń Stowarzyszenie OLimpik Rabka

5. Bartosz Kita MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

6. Przemysław Legierski NKS Trójwieś Beskidzka

Wśród juniorek D wygrała Martyna Michałek z MKS Istebnej, srebrny medal wywalczyła Laura Wantulok Wiślańskie Stowarzyszenie Sprotu, a na najniższym stopniu podium stanęła Dominika Krajcer z UKS Rawa Siedlce.