Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MP: Biegi długie na zakończenie Mistrzostw Polski. Mistrzami Polski Dominik Bury i Izabela Marcisz [WYNIKI OFICJALNE]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2020-02-02

Wśród mężczyzn na dystansach najlepszy był Dominik Bury, który zwyciężył z bardzo dużą przewagą. Wśród kobiet najlepszą okazała się Izabela Marcisz, wygrywając z Moniką Skinder z prawie minutową przewagą.

 

 

Ponad minuta przewagi Dominika Burego z KS AZS AWF Katowice nad drugim zawdnikiem na mecie Mateuszem Haratykiem to dość spora przewaga. Miejsce trzecie zajął Kamil Bury z KS AZS AWF Katowice.

Kolejne miejsca zajęli: 

4. Petr Mlynar

5. Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce

6. Kacper Antolec KS AZS AWF Katowice

 

WYNIKI OFICJALNE

 

Z rywalizacji kobiet zwycięsko wyszła Izabela Marcisz z SS Prządki Ski. Iza wygrała z drugą Moniką Skinder o 54.05. Trzecie miejsce zajęła Weronika Kaleta z LKS Markam Wiśniowa Osieczany.

Kolejne miejsca to kolejno:

4. Karolina Kaleta

5. Magdalena Kobielusz

6. Karolina Kukuczka

 

WYNIKI OFICJALNE

Komentarze - 17

Xx

Opublikowano: 2020-02-02 13:21:24

Eliza Rucka znów zemdlala, że ma pomiar czasu tylko po pierwszym kółku?

Figo122

Opublikowano: 2020-02-02 15:17:00

Z tego co widać to Eliza Rucka znowu zeszla z trasy.Jak dla mnie dziwne jest to ze niekt nie potrafi jej pomoc.Szkoda bo po miedzyczasie wudac bylo ze muala praktycznie identyczny jak Iza Marcisz.

:(

Opublikowano: 2020-02-02 16:23:39

A dla mnie dziwne, że trenerzy ją wystawiają. Ciekawe co będą mówić jak kiedyś się nie podniesie . Albo jak jakaś zawodniczka biegnąca za nią polamie nogi lub mocno się poobija. Kto wtedy weźmie odpowiedzialność? Eliza to niewątpliwie utalentowana zawodniczka ale teraz sytuacja już nie wydaje się przejściowa. Może lepiej ja opanować poza startami, nie narażając innych na niebezpieczeństwo. Team trenerski wydaje sie w tym zakresie nieodpowiedzialny i bez szacunku do innych startujących.

Znafca

Opublikowano: 2020-02-02 17:06:53

Żałosny poziom polskich biegów, zwłaszcza wśród kobiet. Przeciętna (przedwcześnie wyeksploatowana) juniorka Iza wygrywa z następną juniorką(również już wyeksploatowaną) Moniką, a gdzie seniorki są przepraszam?

Chłop

Opublikowano: 2020-02-02 19:09:22

Będą za kilka lat

Wtajemniczony

Opublikowano: 2020-02-02 20:48:28

Mało kto daje radę dotrwać do wieku seniorskiego ze wzgledu na brak wsparcia ze strony niektórych klubów i pzn. Niektórzy studiują inne kierunki niż awf, na których obecność jest wymagana.Swoją drogą, dziewczyny trafiły akurat na ten przełomowy moment kiedy duet trenerski postanowił się zająć polskimi biegami kobiecymi, więc dostały ogromną szansę. Poza tym seniorki które utrzymały się w kadrze kobiet( w większości obsadzonej przez juniorki), widząc brak progresu same uznały za stosowne zakończenie zabawy w bieganie. ot i mamy nasze realia i koło się zapętla. A po czym szanowny przedmówco wnosisz że dziewczyny są wyeksploatowane? Nie uważam by tak było, ze względu na to że obie niewątpliwie mają talent (to widać po wynikach które robiły od najmłodszych lat) i są pracowite, poświęcają młodość dla tego sportu a bez względu na wszystko są krytykowane przez osobę która siedzi przed komputerem i potrafi tylko żałośnie narzekać. Skoro jest tak źle, sam wskocz na narty i osiągnij tyle co one, zobaczymy ile wytrzymasz.

:)

Opublikowano: 2020-02-02 19:24:35

No jak to gdzie? Przecież Weronika jest seniorka!

werc

Opublikowano: 2020-02-02 20:28:57

Zawodnicy są trenowani przez trenerów, więc krytykę należy kierować w kierunku trenerów. "Konia" na wyścigach się nie krytykuje.

kibic

Opublikowano: 2020-02-02 21:13:07

Zbierając wszystkie biegaczki z Polski we wszystkich kategoriach osiągnęliśmy oszałamiający wynik 42 sklasyfikowanych. Przez następne 10 lat Marcisz wygra wszystkie MP i zapisze się w Księdze Guinnessa. Tylko co z tego...

!!!

Opublikowano: 2020-02-02 21:49:43

Były najlepsze w biegu to wygrały i tyle. Strasznie dużo hałasu wokół tych dziewczyn robicie. Niech na MSJ pokażą na co je stać. I albo się okaże, ze to wiele hałasu o nic, albo potwierdzą swoją tworzoną im w PL pozycję. Życzę powodzenia!

Wow

Opublikowano: 2020-02-03 23:39:38

Znaczy co? Jeśli medalu nie będzie to radzisz rozwiązać kadrę? Haha. Dla mnie jako kibica ten medal jest obojętny. Dla mnie liczą się miejsca w 30 PS bo to jest nadzieja na przyszłość że dyscyplina będzie miała kontynuację w Polsce. A kciuki trzymam oczywiście za młodych bo dla nich medal to coś wielkiego i Stypendium by mieli za co żyć i spokojnie trenować i nie uciekli z tego sportu. A przeszkadza ci rozgłos? Umiesz myśleć po co to jest? Skąd niby będą sponsorzy jeśli nie będzie rozgłosu? To Justyna może ich przyciagnac do dyscypliny bo ma utytulowane imię i opłaci się inwestować, to jest i będzie kasa nie tylko dla dziewczyn. Chyba nie sądzisz że mężczyźni są w stanie przyciągnąć tak wielkich sponsorów by było przynajmniej na ich kadrę. Jeśli jest inaczej to proszę o info. Ale wątpię czy ktoś wylozy wielkie pieniądze na 25 latków czasami wchodzących do 30.Mozna bić medialna pianę we wszystkich mediach ale jeśli nie ma kibiców i poważnych wyników to nie ma sponsorów. Więc w interesie wszystkich jest wielki rozgłos wokół kadry Wieretelnego i Justyny Kowalczyk.

Adam Sosna

Opublikowano: 2020-02-04 14:42:41

nic dodać nic ująć - konkretnie i wnikliwie

hehehe

Opublikowano: 2020-02-04 15:03:45

no pożyjemy, zobaczymy.....co z tymi miejscami w PŚ będzie za rok lub dwa - wtedy część z nich będzie w wieku Dominika Burego. A pytanie z innej bajki - kto z dziewczyn z kadry odchodzi po tym sezonie skoro ma być ich sześć, zgodnie z tym co głosi Prezes?

wow

Opublikowano: 2020-02-04 20:42:53

Z pewnością zostawia najlepsze a dla reszty trzeba kadrę B zrobić jako rezerwę. Natomiast z męskiej powinni przesunąć na zaplecze Starege bo już ledwie zipie i żadna z niego przyszłość skoro nie ma sił na regularne starty. Z okazji treningu z zagranicznym trenerem powinni skorzystać młodzi bo nie wiadomo jak długo ten trener będzie w Polsce.

xc

Opublikowano: 2020-02-05 07:18:57

Różne też plotki chodzą o tym jak długo trener Wierietielny będzie. Myślę jednak, że Bauer dłużej.

Wow

Opublikowano: 2020-02-05 12:17:28

Tego też się obawiam i mam nadzieję że dziewczyny zapisują sobie wszystkie treningi i zalecenia by w razie czego jeśli znajdą się poza kadra lub trener Wieretelnyj zdecyduje się przejść na emeryturę to mogły dalej trenować tak samo. Bo na to że dla nich zatrudnia drugiego tak wielkiego trenera to raczej nie liczę. A co do Bauera to niestety pamiętam innego młodego czyli Hudaca którego obdarzony starymi o wiadomo jakim potencjale zawodniczkami i uciekł gdy tylko nadarzyla się okazja. Tu jeśli mu będą wciskali Starege a bracia Bury staną w miejscu to może być podobnie. Jeśli trener nie ma prawa wyboru najzdolniejszych to woli odejść niż robić sobie zle imię w świecie biegów.

wow

Opublikowano: 2020-02-04 20:11:43

Wow jak zwykle stula farmazony, aż mu uszy czerwienieją ze wstydu.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl