PGA: Kolejny weekend zmagań w Zakopanem dla Łukasza Bachledy i Catherine Spierenburg [WYNIKI OFICJALNE]

2020-02-08

8 - 9.02 to kolejny weekend zmagań biegaczy narciarskich na trasach COS w Zakopanem w ramach Pucharu Grupy Azoty. Biegi główne to starty na dystansach 10 i 7,5 km. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszli Łukasz Bachleda i Catherine Spierenburg.

Zakopane ponownie gościło dzisiaj biegaczy z Polski na trasach COS. Biegi rozgrywano na długich dystansach.

Wśród seniorów zwyciężył Łukasz Bachleda z UKS Regle Kościelisko, który pokonał drugiego, Adriana Chebę z MKS Karkonosze Sporty Zimowe, o 8.28 s. Trzecie miejsce zajął Filip Łyjak z MKS Karkonosze Sporty Zimowe z czasem 32:21.84.

Najlepszą seniorką okazała się Catherine Spierenburg z UKS Regle Kościelisko. Zwyciężyła z czasem 24:08.03. Drugą kobietą na mecie była Anna Żółtak z LKS Markam Wiśniowa - Osieczany. Ostatnie miejsce na podium to Iwona Piekarz, która do zwyciężczyni straciła 2:32.47.

Wojciech Wojtyła zwyciężył w klasyfikacji juniorów z czasem 27:51.77. Przemysław Kuruc z KS Jedność Nowy Sącz stracił do Wojtka 15.90 s i zajął drugie miejsce. Na ostatnim stopniu podium stanął Jan Damian, również reprezentant klubu sądeckiego.

Rywalizację juniorek wygrała Luiza Motyka z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Pokonała Aleksandrę Ciepielę o 27.33 s i Gabrielę Dawiec o 1:59.16.

Rywalizację juniorów młodszych wygrywa Sebastian Bryja z czasem 18:39.94. Drugie miejsce zajmuje Łukasz Gazurek, który do zwycięzcy stracił 34.53 s. Podium uzupełnił na trzecim miejscu kolega klubowy Sebastiana, Robert Bugara.

Wśród juniorek młodszych najlepsza była dzisiaj Laura Legierska z NKS Trójwieś Beskidzka. Drugie miejsce zajęła reprezentantka klubu MKS Halicz Ustrzyi Dolne Oliwia Buśko. Podium uzupełniła Weronika Mikołajczyk z SS-R LZS Sokół Szczyrk.

Najlepszym młodzikiem okazał się Kamil Wójcik z UKS Regle Kościelisko z czasem 7:15.49. Drugie miejsce zajął Szymon Bełz  z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski ze stratą 2.67 s. Na trzecim miejscu na podium znalazł się również reprezentant z Tomaszowa Emil Kopera.

Zuzanna Fujak to najlepsza młodzicza dnia dzisiejszego. Zwyciężyła z Anną Probosz o 15.85 s i Aleksandrą Kołodziej o 16.60 s.

W kategorii chłopców zwyciężył Grzegorz Galica z UKS przy ZSMS Zakopane. Drugie miejsce zajął Jan Watycha z UKS Regle Kościelisko. Trzeci był Maciej Sobiczewski z UKS Rawa Siedlce.

Kamila Haratyk z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego zwyciężyła w rywalizacji dziewcząt. Drugie miejsce zajęła jej klubowa koleżanka Laura Wantulok. Trzecie miejsce na podium zajęła Amelia Liszka z KS Chochołów.