Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

44. Bieg Piastów: Ogorzałek i Moravcova najlepsi w Memoriale Stanisława Michonia [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2020-02-24

- Nie w takich warunkach się biegało! - skomentował arcytrudne warunki niedzielnego (23 lutego 2020) biegu Wiesław Dul – jeden z 457 zawodników, którzy zmierzyli się z deszczem i wichurą na wymagającej, 15-kilometrowej trasie Memoriału Stanisława Michonia – drugiej konkurencji 44. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.

 

Bardziej doświadczeni biegacze i honorowy prezes Biegu Piastów Julian Gozdowski mówili, że poprzednio taka aura towarzyszyła jakuszyckim zawodom w 2008 roku. Lało od rana, trasa zrobiła się miękka, mokra i wolna. Zawodnicy jednak niemal w komplecie stawili się na starcie, i to w bardzo silnej obsadzie, z najlepszymi amatorami Polski oraz czeską biegaczką klasy europejskiej Klarą Moravcovą, która w tym sezonie wygrała kilka silnie obsadzonych biegów na naszym kontynencie.

 

Pokazała też klasę na Memoriale – wyprzedziło ją tylko sześciu mężczyzn (jej strata do najszybszego to zaledwie 2 minuty i 12 sekund), a drugą kobietę - klubową koleżankę z Jablonca Janę Jetmarovą pokonała o pięć i pół minuty. Trzecia finiszowała ceniona wuefistka z jeleniogórskiego liceum im. S. Żeromskiego Monika Judka. 45 sekund później na metę przybiegła Anna Gałek.

 

Rywalizacja mężczyzn była wyrównana i pasjonująca. Jakub Ogorzałek tracił sporo do prowadzących, ale na podbiegu na Samolot przesunął się do przodu, a potem – na zjazdach do mety – wypracował sobie pozycję, która pozwoliła mu na zakończoną sukcesem walkę o zwycięstwo z rewelacyjnym Bogusławem Graczem. 24 sekundy później finiszował świetny trener Piotr Skowron.

 

Niedzielny bieg był zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego i upamiętniał trzykrotnego zwycięzcę Biegu Piastów na głównym dystansie, w tym pierwszej edycji w 1976 roku, Stanisława Michonia, znanego także jako doskonały trener młodzieży. Wśród startujących byli jego żona Dorota – przez wiele lat wybitna biegaczka narciarska, oraz syn Mariusz, który również kawał życia poświęcił biegówkom.

 

W poniedziałek o godz. 18 PGE Nocna Jedenastka.

 

Memoriał Stanisława Michonia

 

Mężczyźni

1. Jakub Ogorzałek 46:00
2. Bogusław Gracz 46:01
3. Piotr Skowron 46:23
---
4. Robert Faron (Skipol.pl TEAM) 47:22
10. Paweł Bubula (Skipol.pl TEAM) 50:45
14. Ireneusz Rabski (Skipol.pl TEAM) 53:17
27. Piotr Porębski (Skipol.pl TEAM) 56:46
45. Tadeusz Majoch (Skipol.pl TEAM) 1:01:16

 

Kobiety

1. Klara Moravcova Ski Klub Jablonec 48:12
2. Jana Jetmarova Ski Klub Jablonec 53:43
3. Monika Judka Xc-Sport Team 56:45

 

PEŁNE WYNIKI MEMORIAŁU STANISŁAWA MICHONIA 

 

Memoriał Stanisława Michonia ukończyło 457 zawodników, w tym 118 kobiet.
Również w niedzielę odbył się Bieg Przedszkolaka z udziałem 72 dzieci.

 

Stowarzyszenie Bieg Piastów
Foto: Krzysztof Gulbinowicz/Bieg Piastów

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl