Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

44. Bieg Piastów: Małkiński i Moravcova wygrali PGE Nocną 11 [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2020-02-25

- To jest najpiękniejszy bieg! I jeszcze ta śnieżyca na starcie! - komentował znakomity reporter i regularny uczestnik Biegu Piastów Jacek Hugo-Bader PGE Nocną 11 – trzecią konkurencję 44 Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Atmosfera była gorąca, pogoda dość łaskawa, choć mocno wiało, a trasa bardzo wymagająca. Zwyciężyli Krzysztof Małkiński i Klara Moravcova.

 

Mistrz Polski w sztafecie Krzysztof Małkiński dziś był nie do pokonania. Wygrał z przewagą ponad minuty nad Arkadiuszem Posiadałą i Piotrem Skowronem, który po raz kolejny pokazał, że wraca do wysokiej formy. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się – jak wczoraj w trakcie Memoriału Stanisława Michonia – Klara Moravcova. Do najszybszego mężczyzny straciła zaledwie 102 sekundy, w open zajęła piąte miejsce. Świetnie pobiegła także jej koleżanka klubowa z Jablonca Tereza Hujerova (siódma open). Najszybszą Polką okazała się Dorota Kuźma – czwarta wśród pań.

 

Nocna odsłona Biegu Piastów po raz kolejny okazała się piękną przygodą dla uczestników. Mknęli po izerskich trasach w ciemnościach, z latarkami na głowach, co nie dla wszystkich było zupełnie proste. - Przydałyby się światełka na nartach – słyszeliśmy na mecie. Dzięki ochłodzeniu i opadowi śniegu (niewielkiemu, ale poprawiającemu sytuację) można było zadbać o trasę ratrakiem. Stała się bardzo szybka, a jej długość wynosiła ponad 13 kilometry. Jeśli ktoś trafił ze smarowaniem, zaliczał najszybsze kilometry sezonu. Jak choćby Mariusz Dziadkowiec-Michoń, który dzięki świetnie przygotowanym przez siebie nartom seryjnie wyprzedzał rywali.

 

Mężczyźni:

1. Krzysztof Małkiński (AZS AWF Katowice) 36:18
2. Arkadiusz Posiadała (UKS Rawa Siedlce Fischer Jakuszyce) 37:26
3. Piotr Skowron (Instruktor Jakuszyce) 37:26

 

Kobiety:

1. Klara Moravcova (Ski Klub Jablonec) 38:00
2. Tereza Hujerova (Ski Klub Jablonec) 39:18
3. Jana Jetmarova (Ski Klub Jablonec) 42:00

 

PGE Nocną 11 ukończyło 283 osoby, w tym 87 kobiet.

 

WYNIKI 

 

Kolejne biegi w ramach 44 Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego w piątek, 28 lutego. Zawodnicy zmierzą się z dystansami na 6 km techniką klasyczną i na 30 km techniką dowolną.

 

Stowarzyszenie Bieg Piastów
foto: Krzysztof Gulbinowicz/Bieg Piastów

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl