W biegu mężczyzn (Slavic Cup-Zakopane) tryumfuje Alesz Razym.

2012-01-08

Bieg mężczyzn na 10 kilometrów stylem klasycznym wygrał reprezentant Czech Ales Razym.Rozgrywane na Słowacji polskie zawody z cyklu FIS Slavic Cup , które pierwotnie miały odbyć się w Zakopanem ostatecznie zostały rozegrane na trasach Szczyrbskiego Plesa.Razym na pokonanie 10 kilometrów potrzebował 25;43 minuty.Drugie i trzecie miejsce także dla zawodników Czech ,drugi był Dusan Kozisek, trzeci Jiri Horcicka.Na czwartym miejscu został sklasyfikowany pierwszy z naszych kadrowiczów Sebastian Gazurek, strata Sebastiana do Razyma wyniosła 53 sekundy.Pierwszą szóstkę zamyka kolejny Czech Radim Vik.

Kolejni nasi reprezentanci to na ósmym miescu Jan Antolec i na 9 Maciej Staręga.Bardzo dobry występ zanotował junior A Konrad Motor (drugi wśród juniorów), który zajął dzisiaj 14 miejsce pokonując wszystkich zawodników kadry młodzieżowej.Jednocześnie "zarobił" dzisiaj bardzo dobre FIS punkty-93,50.