Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Justyna Kowalczyk dekorowała zwycięzców w Jakuszycach.

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2012-01-13

komunikat prasowy organizatora:Justyna Kowalczyk wręczyła medale najlepszym biegaczom i biegaczkom, którzy stanęli na podium inauguracyjnych zawodów III edycji cyklu. Młodzież rywalizowała
w biegach interwałowych techniką klasyczną. Imprezie towarzyszyła prawdziwie zimowa, śnieżna aura.

Jako pierwsi na trasę na Polanie Jakuszyckiej wyruszyli seniorzy startujący gościnnie w Biegu na Igrzyska i juniorzy A, którzy mieli do pokonania dystans 10 km. Wśród najstarszych zawodników zwyciężył Maciej Kreczmer (LKS Poroniec Poronin), natomiast najlepszym juniorem A był Konrad Motor – triumfator zeszłorocznego Biegu na Igrzyska w młodszej kategorii – juniora B. Wśród seniorek (5 km) zwyciężyła zawodniczka kadry narodowej – Sylwia Jaśkowiec, a w kategorii juniorek A (również 5 km) – Marzena Maciulewicz (MUKN „Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk).

Wojciech Suchwałko reprezentujący LKS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane, wygrał zawody
w kategorii juniora B (5 km). Jak zaznaczył po dotarciu na metę, jest to jego pierwsze zwycięstwo
w Biegu na Igrzyska: W poprzednim roku nie byłem w czołówce, ponieważ startowałem ze starszymi zawodnikami i było trudniej. Biegło mi się dzisiaj bardzo dobrze, ale warunki były ciężkie. Najlepszą juniorką B (5 km) okazała się Sylwia Molitor (UMKS Marklowice/SMS Szczyrk), która również
w poprzednim sezonie prezentowała bardzo wysoką formę.

Juniorzy C mieli do przebiegnięcia dystans 3 km. Najlepszy czas w tej kategorii wiekowej uzyskał Dominik Bury, reprezentujący MKS Istebna. Wśród dziewcząt triumfowała Dorota Kaczmarzyk z NKS Trójwieś Beskidzka, która  następująco oceniła swój występ: Myślę, że biegłam bardzo dobrze, tak jak moje rywalki, ale to ja dziś wygrałam i bardzo się z tego powodu cieszę. Wreszcie nadeszła prawdziwa zima. Po wielu biegach tory nie były w najlepszym stanie, ale nie przeszkodziło mi to w odniesieniu zwycięstwa.

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl