Puchar Bieszczadów 2012 F - WYNIKI.

2012-01-21

Drugiego dnia na trasach Pod Żukowem w ramach Pucharu Bieszczadów rywalizowano techniką dowolną.

Wśród juniorów B, którzy rywalizowali na dystansie 10km triumfował Andrzej Pradziad LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane, o 29,7sek wyprzedzając Wojciecha Suchwałko KS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane. Trzeci był Norbert Maculewicz MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk.

Najlepszą juniorką B, które pokonywały dystans 7,5km, była Małgorzata Żółkiewska MULKS Tomaszów Lubelski, która 17,3sek wyprzedziła Sywię Molitor UMKS Marklowice/SMS Szczyrk i 46,9sek Karolinę Trzaska MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk.

W juniorach C triumfował Wojciech Fojcik UMKS Marklowice 26,5sek przed klubowym kolegą Filipem Kroemerem i 26,8sek przed Mateuszem Hałasą MULKS Tomaszów Lubelski. Juniorzy C rywalizowali na dystansie 5km.

Dorota Kaczmarzyk NKS Trójwieś Beskidzka wygrała w kategorii juniorka C. Drugie miejsce ze stratą 34,1sek zajęła Agata Warło UMKS Marklowice, a trzecia +39,3 była Justyna Pradziad LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane. Juniorki C również pokonywały dystans 5km.

Aleksy Stokfisz MULKS Tomaszów Lubelski Andrzej Skupień LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane (+0,2sek) i Maciej Popieluch KS Jedność Nowy Sącz (+5,5sek) tak wyglądała czołowa trójka w kategorii junior D, którzy mieli do pokonania 3km.

Wśród juniorek D, które biegały na dystansie 3km zwyciężyła Martyna Wawrzusiszyn MULKS Tomaszów Lubelski o 2,7sek wyprzedzając Sandrę Pasławską MKS Halicz Ustrzyki Dolne i Krystynę Gluc UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane (+9,6sek).

Jan Żółkiewski MULKS Tomaszów Lubelski najszybciej z juniorów E pokonał dystans 2,5km o 33,6sek wyprzedzając Dawida Damiana KS Jedność Nowy Sącz. Trzecie miejsce wywalczył Kacper Fundanicz UKS Lotnik Ustianowa (+52,5sek).

W juniorkach E (dystans 2,5km) najlepsza okazała się Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne, która o 54,6sek wyprzedziła Monikę Skinder MULKS Tomaszów Lubelski, a trzecie miejsce wywalczyła Zuzanna Konik UKS Lotnik Ustianowa tracąc do zwyciężczyni 1min 13,4sek.