II ZAWODY MAŁOPOLSKIEJ LIGI 2012 W BIEGACH NARCIARSKICH-KASINA WIELKA.

2012-01-25

Druga edycja Małopolskiej Ligi SZS 2012 ,zawody o Puchar Starosty Limanowskiego ,w biegach narciarskich odbyła się dzisiaj na trasach biegowych w Kasinie Wielkiej.Myślę, że wszyscy byli zaskoczeni ilością startujących zawodników, konkurencję ukończyło 409 młodych biegaczy narciarskich z Małopolski, co jest tegorocznym rekordem  w narciarskich zawodach biegowych.Gratulacje dla organizatorów, którzy bez większych problemów poradzili sobie z taką ilością startujących.

Klasy gimnazjalne rywalizowały na dystansie 3 kilometrów stylem klasycznym.Kategorię klas III wśród dziewcząt zdominowały podopieczne trener Michaliny Maciuszek z Rabki zajmując wszystkie miejsca na podium.Wygrała Ewelina Kępowicz z czasem 13:08,9 min.(Gimn.Ponice) przed Anną Wojciak i Karoliną Stolarczyk (obie Gimn.1 Rabka Zdrój).

Klasy drugie to zwycięstwo zawodniczki Zofi i Jurka Leśników z Kościeliska Catherine Spierenburg.Kasia wykręciła trzeci najlepszy czas dzisiejszych zawodów wśród gimnazjalistek w klasyfikacji OPEN. Drugie miejsce zajęła Monika Mleczek z Gimn.Czarny Dunajec,trzecia pozycja dla kolejnej zawodniczki z Rabki Patrycji Łopuch.

Klasa pierwsza gimnazjum to zwycięstwo Kingi Gucwy z Gimn.w Ptaszkowej.Kinga startująca w najmłodszej kategorii gimnazjów, okazała się najlepsza, nie tylko w swojej klasie, ale także przebiegła dystans 3 kilometrów w najlepszym czasie w ogóle(13:06,6 minuty).Drugie miejsce zajęła Mariola Batko z Gimn. w Osieczanach, najniższy stopień podium to zawodniczka Gimn.Kościelisko Natalia Tomaszewska.

Gimnazjaliści z klas I-III rywalizowali także na dystansie 3 kilometrów.W klasach trzecich wygrał po raz drugi w tegorocznej Lidze Kamil Smoła uczący się w Gimn.Uście Gorlickie.Czas Kamila to 10:52,4 minuty.Drugie i trzecie miejsce to Seweryn Sutkowski z Wiśniowej i Maciej Łętocha z Osieczan.Podium w tej kategorii wyglądało identycznie jak na pierwszych zawodach ligi w Banicy.

W klasach drugich bezapelacyjne zwycięstwo odniósł zawodnik trener Anny Bubuli z Wiśniowej, Mateusz Siatka (na zdjęciu).Czas Mateusza 10:37,08 okazał się najlepszym w klasyfikacji OPEN.Drugie miejsce dla Mateusza Kuruca z Gimn.Uscie Gorlickie, trzeci stopień podium to Marcin Szwajnos z Gimnazjum w Cichem.

Klasy pierwsze to drugie z rzędu zwycięstwo w Lidze  Arkadiusza Koszyka z Gimn.Uście Gorlickie.Drugie miejsce zajął Krzysztof Kosakowski z Gimn.w Łopusznej, trzecie Maciej Popieluch z SPLOT Nowy Sącz.

W kategorii gimnazjów sklasyfikowano 126 biegaczy narciarskich.