SZKOŁY PODSTAWOWE Z MAŁOPOLSKI TAKŻE BIEGAŁY W KASINIE WIELKIEJ.

2012-01-25

W Małopolskie Lidze SZS w biegach narciarskich w Kasinie Wielkiej startowali także biegacze narciarscy ze szkół podstawowych. Klasy VI rywalizowały na dystansie 2 kilometrów stylem klasycznym.

Wśród sześcioklasistek zwyciężyła Magda Piczura z SP 1 Ciche.Drugi stopień podium dla Agnieszki Gucwy z SP Ptaszkowa, trzecie miejsce dla Iwony Piekarz z SP Osieczany.Klasa V i ten sam dystans to zawodniczki z SP Ciche.Wygrała Sylwia Michalczak, przed Katarzyną Szwajnos.Trzeci stopień podium dla Doroty Lachor z SP Kłodne.

Najmłodsze zawodniczki z klas IV i młodszych miały do pokonania dystans 1 kilometra.Zwyciężyła Kamila Gąsienica z SP Kościelisko.Drugie miejsce zajęła Weronika Merena z SP Hańczowa (zwyciężczyni pierwszej edycji Ligi w Banicy), trzecie Weronika Bieniasz z SP 1 Ciche.

Wśród zawodników z klas VI-ych bieg na 2 kilometry wygrał Dariusz Staszel z SP Kościelisko.Drugi stopień podium dla Artura Wacławiaka z SP Podszkle, trzeci dla Kacpra Guńki z SP Chochołów.

Klasy piąte wygrał Damian Dawid z SP Piątkowa (drugie zwycięstwo w lidze),drugi czas należy do Mariusza Smoły z SP Wysowa, trzecia lokata to Jan Nawara z SP Kościelisko.

Kategorię najmłodszą tj.chłopców urodzonych w roku 2001 i młodszych wygrał Dawid Zieliński (na zdjęciu) z SP Wysowa.Druga lokata ze stratą 1,1 sekundy to zawodnik z SP 20 Nowy Sącz Karol Smajdor.Miejsce trzecie wywalczył Dawid Haberny reprezentujący SP Podczerwone.