Joanna Rysula, Mateusz Chowaniak dwa złote medale na..jednych nartach!

2013-02-07

Chowaniak-MateuszDruga konkurencja Zimowej Olimpiady Młodzieży Podkarpackie 2013 w biegach narciarskich to w przypadku kategorii junior B ('95'96) biegi dystansowe stylem klasycznym na dystansie 5 kilometrów.

Oba złote medale wywalczyli zawodnicy UKS Regle Kościelisko Joanna Rysula i Mateusz Chowaniak. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że obydwa medale zostały zdobyte na... tych samych nartach. Trener klubowy zawodników Jerzy Leśnik powiedział skipol-owi "mielismy trudne warunki, ciężko było dobrać odpowiednie smary, dlatego stwierdziłem, że jeżeli narty sie sprawdziły, nie należy juz nic cudować".

W biegu juniorek B za Joanną Rysulą, medal srebrny zdobyła Karolina Trzaska z MUKN Pod Stróżą Miszkowice, a medal brązowy zawodniczka MLUKS Tomaszów Lubelski Małgorzata Żółkiewska.

Kolejne lokaty to:

4. - Katarzyna Stokfisz - Tomaszów
5. - Elżbieta Dorula - LKS Poroniec Poronin
6. - Sylwia Molitor - UMKS Marklowice

WYNIKI JUNIORKA B

W biegu juniorów B pozostałe medale wywalczyli: medal srebrny Bartłomiej Rucki z NKS Trójwieś Beskidzka i Tomasz Jurczak z MUKN Pod Stróżą Miszkowice.

4 miejsce , ex aequo zajeli zawodnicy MKS Istebna: Dominik Bury i Kamil Bury, szósta lokata dla Tomasza Skurzoka z NKS Trójwieś Beskidzka.