Daniel Iwanowski najlepszym seniorem Mistrzostw Podlasia

2013-02-09

W Supraślu rozegrano dziś zawody Pucharu Polski - Mistrzostwa Podlasia 2013. W kategori seniorów najlepszy okazał się Daniel Iwanowski. 15km stylem dowolnym pokonał w czasie 38min 53sek. Druga lokata dla Marcina Szlegiera, trzecie miejsce zajął Adam Jerzy Okurowski (rocznik 1941).

W połączonej kategori juniorów A i B na dystansie 10km zwyciężyło 3 zawodników UKS Puszcza. Karol Rusłowicz okazał się lepszy od Szymona Kowalewskiego i Tomasza Janiszewskiego.

W kategori juniorek B zwyciężyła Angelika Jodzis z UKS Hubal Białystok (foto) przed Magdaleną Trzeciak UKS Puszcza i Anną Rochalską z UKS Start w Malawiczach. Zawodniczki rywalizowały na dystansie 7,5km.

Wśród juniorów C najlepsi okazali się zawodnicy UKS Puszcza: Adrian Bajgus i Igor Matowicki przd Szymonem Pieńczykowskim z UKS "Hubal" Białystok. Kategorie juniorek C wygrała Agata Dakowicz UKS "Hubal" Białystok przed Mileną Gawryluk i Edytą Abłażewicz - obie UKS Puszcza. Zawodnicy i zawodniczki do pokonania mieli 5km.

Bieg juniorów D na dystansie 3km zwyciężyli zawodnicy UKS Puszcza: Przemysław Łukaszewicz przed Patrykiem Siewiertoką i Łukaszem Gieńko. Najlepszą juniorka D okazała się Karolina Pietrowska UKS "Hubal" Białystok. Drugą lokatę zajęła Wioleta Mozolewska z UKS Start w Malwiczach, trzecie miejsce dla Magdaleny Jamiołowskiej z UKS "Hubal" Białystok.

Najmłodsi juniorzy E rywalizowali na trasie liczącej 2km. Zwyciężył Mikołaj Czaban UKS "Hubal" Białystok przed Szymonem Szczykowskim i Mateuszem Scendo - obaj UKS Puszcza. Najlepszymi juniorkami E okazały się zawodniczki UKS "Hubal" Białystok: pierwsza była dziś Aleksandra Kozicka przed Magdaleną Filianowicz. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Siemieniuk.