Finał Biegu na Igrzyska w Wiśle - biegi ze startu wspólnego[WYNIKI]

2013-03-02

polok patrycjuszNa trasach w Wiśle-Kubalonce trwają ostatnie zawody tegorocznego Biegu na Igrzyska. Dziś zawodnicy rywalizują w biegach ze startu wspólnego stylem klasycznym.

Jako pierwsi wystartowali juniorzy A rywalizujący na dystansie 10km.
Zwyciężył Patrycjusz Polok (foto)  MKS Istebna. Miejsce drugie ze stratą 1,8s zajął Wojciech Suchwałko KS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane, a jako trzeci linię mety przekroczył Andrzej Pradziad LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane, strata 40,2s.
Miejsce czwarte zajął Krzysztof Kukuczka NKS Trójwieś Beskidzka (+41,3s), piąty był Marek Skatuła UMKS Marklowice (+1:11,4), a szósty Dawid Bril MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk (+1:40,8).

Jako drugie na trasę wyruszyły juniorki A, które miały do pokonania 5km.
Jako pierwsza linię mety minęła Marzena Maciulewicz MUKN Pod Stróżą Miszkowice. Na drugiej pozycji bieg ukończyła Dominika Bielecka MKS Wodzisław Śląski, tracąc do zwyciężczyni 18 sekund. Na trzeciej pozycji uplasowała się Dominika Hulawy AZS AWF Katowice tracąc 58,3s.
Na miejscu czwartym rywalizację ukończyła Małgorzata Szczyrba MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane, piąta była Sabina Śpiewak KS Jedność Nowy Sącz, a miejsce szóste zajęła Magdalena Czusz MULKS Tomaszów Lubelski.

Kolejną grupą, która wyruszyła na trasę byli juniorzy B rywalizujący na dystansie 5km.
W grupie tej rywalizacja trwała dosłownie do ostatnich centymetrów i ostatecznie pozostała nierozstrzygnięta Tomasz Jurczak MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk i Dominik Bury MKS Istebna zostali sklasyfikowani ex aequo na miejscu pierwszym. Na miejscu trzecim ze stratą 0,5s finiszował Norbert Maciulewicz, a czwarte miejsce zajął kolejny zawodnik MUKN Pod Stróżą Klaudiusz Kogut (+8,8s), miejsce piąte zajął Kamil Bury MKS Istebna (+19,4s), a na miejscu szóstym uplasował sie Mateusz Chowaniak UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane (+33,3s).

Wśród juniorek B rywalizujących na dystansie 5km triumfowała Karolina Trzaska MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk. Druga była Sylwia Molitor UKMS Marklowice/SMS Szczyrk (strata 11,5s), a na miejscu trzecim finiszowała Aleksandra Pilch KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk (+13,7s).
Miejsce czwarte zajeła Joanna Rysula UKS Regle Kościelisko/SMS Szczyrk (+18,8s), piąta była Daria Krupa SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk (+38,4s), a na miejscu szóstym uplasowała się Natalia Surdyka MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk (+40,1s).

Juniorzy C rywalizowali na dystansie 3km. W tej kategorii triumfował Wojciech Fojcik UMKS Marklowice, wyprzedzając klubowego kolegę Filipa Kroemera o 0,7s. Na miejscu trzecim finiszował Patryk Borkowski UKS Rawa Siedlce (+6,8s), czwarte miejsce zajął Mateusz Siatka LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany +9,7s, piąte miejsce zajął Mikołaj Michałek NKS Trójwieś Beskidzka (+10,3), a szósty był Andrzej Jałowiczor MKS Istebna (+11,2).

Wśród juniorek C, które również rywalizowały na dystansie 3km najlepsza okazała się Weronika Legierska MKS Istebna. Miejsce drugie wywalczyła Oliwia Mutwil UMKS Marklowice (strata 11,4s), a na miejscu trzecim uplasowała się Justyna Pradziad LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane (+24,7s). Miejsce czwarte dla Agaty Warło UMKS Marklowice (+24,7s), piąta była Aleksandra Przybyła LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk (+25,4s), a na miejscu szóstym zmagania ukończyła Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce (+26,2s).

Również juniorzy D mieli do pokonania 3km. W kategorii tej zwyciężył Kacper Jarczak wyprzedzając o 2,4s klubowego kolegę z MULKS Tomaszów Lubelski Karola Smolucha. Miejsce trzecie wywalczył Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz (+15,4s). Na czwartej pozycji uplasował się Marek Welusz SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk (+18,9s), piąte miejsce zajął Paweł Sałosz MKS Halicz Ustrzyki Dolne (+19,8s), a szóste Jan Żółkiewski MULKS Tomaszów Lubelski (+33,9s).

W grupie juniorek D rywalizującej na dystansie 3km dublet zawodniczek MKS Istebna. Zwyciężyła Magdalena Kobielusz, o 16,3s wyprzedzając Natalię Sewastynowicz. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne (+23,3s). Na pozycji czwartej uplasowała się Weronika Mikociak LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk (+35,8s), piąta była Agnieszka Gucwa LKS Cerbud Ptaszkowa (+52,9s), a szósta Justyna Wandzel LKS Klimczok (+53,1s).

Zawodnicy z najmłodszej kategorii - junior E, mieli dziś na Kubalonce do pokonania 2km.
Wśród chłopców zwyciężył Grzegorz Zawada MKS Istebna, wyprzedzając o 5,2s Karola Smajdor MULKS Tomaszów Lubelski. Miejsce trzecie wywalczył Jan Zawada MKS Istebna, tracąc do zwycięzcy 13,9s. Miejsce czwarte zajął Dawid Ciećko, piąty był Emil Pleskacz, obaj MULKS Tomaszów Lubelski, a na miejscu szósty uplasował sie Mateusz Rucki MKS Istebna.

Wśród dziewcząt triumfowała Monika Skinder MULKS Tomaszów Lubelski, drugie miejsce, ze stratą 8,9s, zajęła Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne, a trzecia była Jolanta Chwostyk UKS Lotnik Ustianowa (+1:09,6).
Na miejscu czwartym uplasowała się Magdalena Kuśmierz MULKS Tomaszów Lubelski, piąta była Natalia Szymoniak LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany, a szósta Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka.