Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Paulina Maciuszek i Jirij Horcicka wygrywają Slavic Cup w Zakopanem [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2013-03-16

Paulina Maciuszek zwyciężyła w biegu stylem klasycznym na dystansie 10km rozgrywanym w Zakopanem w ramach Pucharu Kontynentalnego w biegach narciarskich - Slavic Cup.
Drugie miejsce, ze stratą 8s, zajęła Agnieszka Szymańczak, a podium uzupełniła Czeszka Perta Novakova, która do zwyciężczyni straciła 1min 13,1s.
Na miejscu czwartym uplasowała się Karolina Grochova, piąta była Sandra Schuetzova, obie Czechy, a miejsce szóste zajęła Martyna Galewicz.

WYNIKI

Wśród mężczyzn na dystansie 15km trumfował Jirij Horcicka z Czech.
Drugą lokate zajął jego rodak Ondrej Horyna (strata 15,9s), a na trzecim miejscu uplasował się Maciej Staręga (+43,5S).
Miejsce czwarte zajął Jan Antolec, tuż za nim uplasował się Paweł Klisz, a miejsce szóste zajął Petr Knop z Czech.

WYNIKI

Komentarze - 17

tolek

Opublikowano: 2013-03-16 14:15:53

14 zawodniczek na starcie robi wrażenie! I 6 Polek - ja się pytam gdzie reszta, bo w Oslo ich niema?

zawody o pietruszkę

Opublikowano: 2013-03-16 14:58:05

Reszta Polek dostała chyba zakaz startu a najmłodsi są na Mistrzostwach UKS. Warto zauważyc że 3 miejsce zajęła juniorka z Czech. Pytanie czy człowiek który ustalał terminarz Slavik Cup był mocno "nieświeży" że wyznaczył polskie etapy w czasie gdy juniorzy i młodzicy mają wazne zawody? Ostatnio była Olimpiada, teraz UKSy...

ana

Opublikowano: 2013-03-16 20:12:18

[quote]Reszta Polek dostała chyba zakaz startu a najmłodsi są na Mistrzostwach UKS. Warto zauważyc że 3 miejsce zajęła juniorka z Czech. Pytanie czy człowiek który ustalał terminarz Slavik Cup był mocno "nieświeży" że wyznaczył polskie etapy w czasie gdy juniorzy i młodzicy mają wazne zawody? Ostatnio była Olimpiada, teraz UKSy...[/quote] Z tą pietruszką to prawda. Ci młodzi zawodnicy dosłownie walczą i pokonują swoje słabości w zamian za przysłowiową "pietruszkę"

sympatk

Opublikowano: 2013-03-16 17:04:47

Takie zawody raczej dla dzieci startujących w UKSach nie są chyba aż tak ważne. Bardziej interesuje mnie gdzie jest młodzieżowa reprezentacja polski???????!!!!!!! Po co oni tyle trenują i z jakiej racji są w kadrze skoro na zawodach się nie pokazują??? To jest jedno wielkie nieporozumienie i nie mówie tu o pojedynczych osobach tylko o prawie całej mlodziezowej( za wyjątkiem Chudoby i Rzeszótki a no i jeszcze Galewicz).

jeti

Opublikowano: 2013-03-16 19:38:01

[quote]Takie zawody raczej dla dzieci startujących w UKSach nie są chyba aż tak ważne. Bardziej interesuje mnie gdzie jest młodzieżowa reprezentacja polski???????!!!!!!! Po co oni tyle trenują i z jakiej racji są w kadrze skoro na zawodach się nie pokazują??? To jest jedno wielkie nieporozumienie i nie mówie tu o pojedynczych osobach tylko o prawie całej mlodziezowej( za wyjątkiem Chudoby i Rzeszótki a no i jeszcze Galewicz).[/quote] UKS-y są ważniejsze niż ci się wydaje. To spośród czołówki tej garstki zawodników będzie można wybierać w przyszłości reprezentację, o ile do tego czasu zawodnicy ci nie zorientują się w smutnych realiach i mimo talentów i predyspozycji zaczną realizować się w innych dziedzinach. Powiem ci, że to na nich należy skierować największą uwagę i podsycać płomień, bo inaczej po prostu pogasną - już rozumiesz o co w tym sporcie chodzi???????

Kuba Cieślar-skipol

Opublikowano: 2013-03-16 17:13:56

Drodzy użytkownicy! Slavic Cup nie jest zawodami dla dzieci, a takie startują w UKS-ach na Kubalonce.Najstarsi juniorzy C mają 16 lat, także zachowajmy umiar.I proszę skończyć już z porównywaniem juniorów C z seniorami. Slavic Cup ,poza tym jest tylko dla zawodników z licencją FIS. Jeżeli chodzi o kadrę młodzieżową to część z nich trenowała dzisiaj na trasach Kubalonki.

zawody o pietruszkę

Opublikowano: 2013-03-16 17:24:54

Radze zerknąć na zawody tej samej rzekomo rangi w innych miejscach świata i sprawdzić czy tam nie startują roczniki 1995,1996,1997,1998. Przy takim poziomie jaki prezentuje nasza kadra gwarantuje że nie straca do niej (o ile w ogóle stracą) więcej niż kadra MIKST traci do pierwszej 10 PŚ. A trening juniorów w innym miejscu Polski w czasie jedynych zawodów FIS organizowanych w Polsce to jest naprawde jakis absurd. To własnie z powodu takich idiotyzmów nie mamy nikogo oprócz Kowalczyk

sympatk

Opublikowano: 2013-03-16 17:42:21

Aha super wytłumaczenie kadra młodzieżowa nie mówię startuje bo trenuje na kubalonce naprawdę żal mi ich że nie mieli czasu lato i jesień czasu trenować tylko teraz się obudzili przed mistrzostwami polsku seniorów i pobiegła x tymi którzy na slavikach startują i to niby ma być sprawiedliwość dla wszystkich zawodnikow?!!??? Żal mi ich .

tolek

Opublikowano: 2013-03-16 18:52:52

Po co organizować zawody rangi PK (PE), skoro nikt, lub prawie nikt nie chce w nich startować ?Wiem, że za chwilę, będą krzyki - że nie mamy tylu zawodników. Wiem, że skandynawami nie jesteśmy, ale około 20 zawodniczek i 30 zawodników mogłoby sprawdzić się w międzynarodowej stawce - NO ALE PO CO!

kg191

Opublikowano: 2013-03-16 19:18:01

Ta czeska juniorka na ostatnim Slavic Cupie pokonała wszystkie startujące nasze zawodniczki na czele z dzisiejszą zwyciężczynią ... na szczęście dziś Novakova miała dosyć sporą stratę ...

wojtek680

Opublikowano: 2013-03-16 23:30:51

I po raz kolejny zamiast startować w Pucharze świata kadra mikst startuje w Slavic cup, rozumiem że wcześniej szykowali formę na MŚ, ale teraz nie mam pojęcia.

Seba

Opublikowano: 2013-03-17 14:27:46

Paulina powinna dziś biec w PŚ na 30km, a nie na jakimś Slavic Cup

yeti

Opublikowano: 2013-03-17 16:24:30

[quote]Paulina powinna dziś biec w PŚ na 30km, a nie na jakimś Slavic Cup[/quote] Dla P. Maciuszek Slavic Cup - to max. możliwości - taka prawda

mirra

Opublikowano: 2013-03-18 16:19:45

[quote]Paulina powinna dziś biec w PŚ na 30km, a nie na jakimś Slavic Cup Dla P. Maciuszek Slavic Cup - to max. możliwości - taka prawda[/quote] Niestety to chyba smutna prawda... Ale z drugiej strony, niech robi w takim razie to, na co ją stać, nie wymagajmy od niej czegoś, czego nie jest w stanie pokazać - czyli dobrych wyników na PŚ.

Seba

Opublikowano: 2013-03-19 16:33:38

[quote]Paulina powinna dziś biec w PŚ na 30km, a nie na jakimś Slavic Cup Dla P. Maciuszek Slavic Cup - to max. możliwości - taka prawda Niestety to chyba smutna prawda... Ale z drugiej strony, niech robi w takim razie to, na co ją stać, nie wymagajmy od niej czegoś, czego nie jest w stanie pokazać - czyli dobrych wyników na PŚ.[/quote] No jaki brak możliwości, Paulina punktuje w PŚ, zajmuje miejsca w 30-tce, Slavic Cup to niech sobie biega i wygrywa np. Galewicz (narazie), a nie dziewczyny z kadry A, Trener zabrał szansę na punkty PŚ pozostałym zawodniczkom Agnieszce, Korneli (która pokazała sie z dobrej strony na Mistrzostwach). Bardzo mi się podobał ten trener Hudac, ale tu go kompletnie nie rozumiem, bo ta decyzja to mi przypomina decyzję Cempy, który ich prawie wogóle nie wystawiał na PŚ. Niedobrze bo może i taka wygrana ładnie brzmi, ale choćby jeden punkt na pucharze świata byłby więcej wart niż wygrana w Slavic Cup.

bardzo stary biegacz

Opublikowano: 2013-03-17 19:06:25

Przestancie juz pisac bzdory...przecie to juz przechodzi wszystkie mozliwe intencije.....Trenowaly (po co)Ci Trenezy do zwolnienia....i to jak najszybciej.Panie startuja gdzies gdzie wogole nie powinny,Puchar Swiata leci ddalej a one gdzie........Ta kadra Trenerska powina pochylic glowy nisko i odejsc!!!!!Mlodziezowa gdzie jest ,nastepne...pytanie.!? Dalej wszyscy robia co chca i jak chca-czy to jest przyszlosc Biegow w Polsce!!!??????

bardzo stary biegacz

Opublikowano: 2013-03-19 20:34:20

Chce jeszcze cos dodac----w srode zaczynaja sie MP....i bedziemy miec znowu mistrzynie Polski(wice mistrzynie,-niestety nie ma Justyny) I co ciekawe Kadra Polskich Biegow ma zaplanowany oboz wypoczynkowy w Chorwacji-(Ciekawe po czym beda wypoczywac??????????)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl