UKS-y dzień II - biegi stylem dowolnym [WYNIKI+ FOTO]

2013-03-16

Wojciech Fojcik UMKS Marklowice i Weronika Legierska MKS Istebna w kategorii junior C, Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka i Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne w juniorach D oraz Grzegorz Zawada MKS Istebna i Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne - junior E. Tak prezentuje się komplet złotych medalistów Ogólnopolskich Spotkań UKS w biegach narciarskich, które odbywają się w Wiśle-Kubalonce. Dziś rywalizowano techniką dowolną.

Juniorzy C rywalizowali na dystansie 3km. Ponownie najlepszy okazał się Wojciech Fojcik, który o 15,1s wyprzedził Mateusza Siatkę LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany. Medal brązowy wywalczył Andrzej Jałowiczor MKS Istebna, tracąc do zwycięzcy 27,6s.
Miejsce czwarte zajął Patryk Borkowski UKS Rawa Siedlce, piąty był Filip Kroemer UMKS Marklowice, a szósty Szymon Sikora MULKS Tomaszów Lubelski.

Na dystansie 3km rywalizowały również juniorki C. W ketegorii tej udany rewanż za wczorajszy bieg wzięła Weronika Legierska, która o 2,9s wyprzedziła, zwyciężczynię z klasyka Agatę Warło UMKS Marklowice. Drugi brąz trafił do Oliwii Mutwil UMKS Marklowice.
Tuż za podium uplasowała się Róża Łyjak MKS Karkonosze Jelenia Góra, piątą pozycję zajęła Aleksandra Łacek NKS Trójwieś Beskidzka, a na szóstej uplasowała się Emilia Nawara UKS Regle Kościelisko.

Drugie złoto w kategorii junior D wywalczył Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka, srebro trafiło do Dawida Damiana KS Jedność Nowy Sącz, który uległ zwycięzcy 19,3s. Medal brązowy natomiast wywalczył Kacper Jarczak MULKS Tomaszów Lubelski (strata 22s).
Wiktor Czaja LKS Czorsztyn-Ski Kluszkowce zajął miejsce czwarte, piąty był Paweł Sałosz MKS Halicz Ustrzyki Dolne, a szósty Dawid Zawada MKS Istebna.

Również Izabela Marcisz w kategorii juniorek D zdobyła swój drugi złoty medal. Na miejscu drugim uplasowała się Joanna Jakieła UKS Krokus SP nr 1 Ciche, tracąc 23,8s, trzecia była Natalia Sewastynowicz MKS Istebna (+25,8s).
Justyna Wandzel LKS Klimczok Bystra zajęła miejsce czwarte, na piątej pozycji uplasowała się Magdalena Kobielusz MKS Istebna, a szóste miejsce zajęła Kamila Boczkowska MKS Karkonosze.

Swoje drugie złoto wywalczył startujący w kategorii junior E Grzegorz Zawada. Na miejscu drugim podobnie jak wczoraj uplasował się Karol Smajdor KS Jedność Nowy Sącz (strata 9,5s), natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Jan Guńka UKS Chochołów.
Tuż za podium uplasował się Jan Zawada MKS Istebna, piąty był Bartosz Cielniak MULKS Tomaszów Lubelski, a szósty Mateusz Rucki MKS Istebna.

W kategorii juniorka E ponownie najlepsza okazała się Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne, wyprzedzając Monikę Skinder MULKS Tomaszów Lubelski o 4,8s, a medal brązowy trafił do Weroniki Bieniasz UKS Krokus SP nr 1 Ciche.
Miejsce czwarte zajęła Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka, piąta była Jolanta Chwostyk LUKS Ustianowa, a szósta Daria Deja MKS Karkonosze Sporty Zimowe.