PP w Jakuszycach: Najmłodsi biegacze narciarscy rywalizowali na dystansie 2 kilometrów

2014-01-04

W odróżnieniu od starszych kategorii wiekowych, młodzi biegacze narciarscy z kategorii C, D i E mieli do pokonania jedną dwukilometrową petlę. Przypomnijmy, że dzisiejsze biegi BNI w Jakuszycach to pierwsze w tym sezonie zawody w biegach narciarskich PRO.

Kategoria junior C, czyli zawodniczki i zawodnicy urodzeni w latach '98'99 mieli do pokonania dystans 2 kilometrów, czyli dystans którego "normalnie " w zawodach nie biegają. Dystanse w tej kategorii to 3 km klasykiem i 5 km dowolnym. Dzisiejszy bieg można potraktować jako przedłużony sprint.

WYNIKI JUNIOR C

Najlepszy junior C to Michał Skowron z MKS Karkonosze Jelenia Góra, czas zwycięzcy to 04:11,30 minuty. Kolejne miejsca na podium dla Mikołaja Michałka (foto) z MKS Istebna i Szymona Sikory z MULKS Tomaszów Lubelski. Zawody w tej kategorii ukończyło 35 zawodników, czyli mniej niż juniorów B.

W kategorii juniora E zwyciężył Jan Zawada z MKS Istebna. Drugie miejsce dla Artura Brożka (LKS Klimczok Bystra), a trzecie dla Kacpra Jałowiczora (NKS Trójwieś Beskidzka). Rywalizację ukończyło 25 zawodników.

WYNIKI JUNIOR E

Alan Ciborowski reprezentujący klub Speed Jasło wygrał w kategorii juniorów D (ur.2000'2001) z czasem 04:35,30 minuty. Za Alanem na kolejne lokaty zajęli : drugie Mateusz Posiadała z UKS Rawa Siedlce i trzecie Karol Smoluch z MULKS Tomaszów Lubelski. Sklasyfikowano 41 zawodników.

WYNIKI JUNIOR D

Juniorki C to zwycięstwo Emilii Nawary (05:08,90 min.) z klubu UKS Regle Kościelisko. Tryumf Emilki to trzecie zwycięstwo w dzisiejszych zawodach podopiecznych Zofii i Jerzego Leśników. Druga lokata dla Aleksandry Łacek z NKS Trójwieś Beskidzka, trzecia dla reprezentującej MKS Karkonosze Sporty Zimowe Kamili Boczkowskiej. Bieg ukończyło 40 zawodniczek.

WYNIKI JUNIORKA C

Kategoria juniorek D to podwójne zwycięstwo zawodniczek MKS Istebna ,wygrała Magdalena Kobielusz (04:53,10) przed Natalia Sewastynowicz. Doskonały wynik zawodniczek z Istebnej, czas zarówno pierwszej jak i drugiej daje dwa pierwsze miejsca z juniorkami C, czyli dziewczętami starszymi o dwa lata! Trzecie miejsce dla najmłodszej z sióstr Marcisz Izabeli. Sklasyfikowano 49 zawodniczek.

WYNIKI JUNIORKA D

Najlepszą juniorką E okazała się Ewa Gazur, która wyprzedziła Laurę Legierską (obie NKS Trójwieś Besskidzka). Trzecie miejsce dla Oliwii Chlebickiej. Sklasyfikowano 28 zawodniczek.