Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Świata w Szklarskiej Porębie - sprint F- SYLWIA JAŚKOWIEC CZWARTA!

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2014-01-18

Sobota na Polanie Jakuszyckiej minęła pod znakiem sprintu stylem dowolnym. Wśród kobiet zwyciężyła Kikkan Randall, druga była Denise Herrmann, a trzecia Vesna Fabjan. Miejsce czwarte zajęła Sylwia Jaśkowiec. Wśród mężczyzn triumfował Alex Harvey, na miejscu drugim uplasował się Josef Wenzl, a trzeci był Baptiste Gros z Francji.

 

A tak wyglądała dzisiejsza rywalizacja na Polanie Jakuszyckiej:

 

W finale mężczyzn triumfował Kanadyjczyk Alex Harvey, drugie miesce zajął Josef Wenzl z Niemiec, a na najniższym stopniu podium uplasował się Baptiste Gros z Francji. Miejsce czwarte zajął Cyril Gaillard, piąty był Martin Jaeger, a szósty był Andrew Newell, który wywrócił się po starciu z Grosem. Baptiste Gros z pewnością bardzo mile wspominał będzie trasy na Polanie Jakuszyckiej. Nie tylko z racji pierwszego podium w karierze, dwa lata temu Francuz (rocznik 1990) był 13. Maciej Staręga został sklasyfikowany na miejscu 17.

 

Ostatecznie Sylwia Jaśkowiec w finałowym biegu uplasowała się na miejscu czwartym. Zwyciężyła Kikkan Randall przed Denise Herrmann, które były dziś poza zasięgiem Polki. Trzecie miejsce zajęła Vesna Fabjan, która wyprzedziła Sylwię na finiszu. Słowenka wykożystała fakt, że Polkę wyraźnie wybiły z rytmu Jessica Diggins i Laurein vad der Graaff, które wywróciły się na zakręcie przed finałową prostą. Sylwii z trudem udało się wyminąć zawodniczki, które upadły tuż przed nią i uniknąć wywrotki. Na mecie wcześniej pojawiła się Diggins co dało jej miejsce piąte, van der Graaf była szósta. Justyna Kowalczyk została sklasyfikowana na miejscu 17., a Agnieszka Szymańczak była 30.

 

W półfinale mamy tylko Sylwię Jaśkowiec, która w drugim biegu pobiegnie z Vesną Fabjan, Jessicą Diggins, Marion Buillet, Denise Herrmann i Svetlaną Nikolaevą.

 

W pierwszym półfinale kobiet spokojnie wygrywa Kikkan Randall przed Laurien van der Graaff. W drugim biegu Sylwia Jaśkowiec zajęła miejsce drugie za Vesną Fabjan. Bieg z Polką był zdecydowanie szybszy więc z czasami awansowały Jessica Diggins i Denise Herrmann.

 

Wśród mężczyzn pierwszy półfinał wygrywa Baptiste Gros, drugi jest Cyril Gaillard. W drugim biegu wygrywa Jozef Wenzl, drugi jest Andrew Newell. Z czasami wchodzą Martin Jaeger i Alex Harvey, którzy startowali w pierwszym półfinale.

 

Z pierwszego ćwierćfinału awansowały Kikkan Randall i Perianne Jones; z drugiego Sophie Caldwell i Gaia Vuerich; z trzeciego Vesna Fabjan i Laurien van der Graaff. W swoim ćwierćfinale Sylwia Jaśkowiec była druga, a Justyna Kowalczyk czwarta i nie ma już szans na awans z czasem. Wygrała Morion Buillet z Francji. Odpadła również Agnieszka Szymańczak (zajmując miejsce szóste w swoim biegu). Wygrała Jessica Diggins przed Denise Hermenn. Z czasem awansowały Natalia Matveeva (z 5 ćwierćfinału) i Svetlana Nikolaeva, która rywalizowała w pierwszym ćwierćfinałowym biegu.

 

Wśród mężczyzn w pierwszym biegu wygrał Nikita Kriukov przed Renaud Jay; w drugim najlepszy był Alex Harvey, a drugi linię mety minął Baptiste Gros; w biegu trzecim zwyciężył Jozef Wenzl przed Martinem Jaeger; w biegu czwartym triumfował Andrew Newell, a drugi był Gleb Retivykh. Pech Maćka - złamał kija, ale walczy. Ostatecznie kończy bieg na miejscu czwartym i niestety odpada, a szansa na półfinał była. Wygrywa Jovian Hediger przed Antonem Gafarovem. Z czasami weszli Cyril Gaillard i Tim Tscharnke z trzeciego biegu.

 

Polki mamy w 4 i 5 ćwierćfinale. Sylwia Jaśkowiec (2) i Justna Kowalczyk (12) pobiegną w 4 biegu z Marion Buillet (9), Stefanie Boehler (19), Elizabeth Stephen (22) i Anastasią Dotsenko (29). Agnieszkę Szymańczak (28) zobaczymy w ostatnim biegu z Denise Herrmann (3), Jessicą Diggins (8), Natalią Matveevą (13), Claudią Nystad (18) i Lucią Anger (23).

LISTA STARTOWA KOBIET

 

Maćiek Staręga (13) wystartuje w piątym ćwierćfinale. Razem z nim pobiegną Alexey Petukhov (3), Bernhard Tritscher (8), Jovian Hediger (18), Anton Gafarov (23) i Fabian Schaad (28).

LISTA STARTOWA MĘŻCZYZN

 

Hubert Koszyk

Komentarze - 3

Xander

Opublikowano: 2014-01-18 15:55:39

Ogromne gratulacje dla Sylwii za świetny występ. Dziś pokazała całemu światu że ma ogromny talent. Brawa też dla Justyny, Maćka i Agnieszki za kolejne punkty. Nieźle tez się zaprezentowały siostry Marcisz i Paulinka.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-01-18 16:02:29

Sylwia - pobiegła pięknie i mądrze, nie ma się do czego przyczepić! Oj gdyby tak Justyna miała taką łyżwę..

halo

Opublikowano: 2014-01-19 08:36:25

SYLWIA BRAWO OGROMNE GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl