201 biegaczy narciarskich z Małopolski na starcie pierwszych zawodów LIGI w tym sezonie [WYNIKI + FOTO]

2014-02-11

Małopolska LIGA SZS zainaugurowała sezon w Zakopanem zawodami o Puchar Burmistrza Miasta Zakopane.Wyniki indywidualne omówiliśmy już w poprzednim artykule, teraz czas na wyniki w klasyfikacji szkół.

Na starcie biegów stylem dowolnym na trasie zakopiańskiego COS stanęły 23 Gimnazja i 25 Szkół Podstawowych z terenu całej Małopolski.

W klasyfikacji Gimnazjów zdecydowane zwycięstwo odniosło Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego, którego zawodnicy zdobyli 699 punktów do klasyfikacji zespołowej. Drugie miejsce wywalczyło Gimnazjum Kościelisko 325 punktów, a trzecie Gimnazjum Ciche - 202 punkty.

Na zdjęciu z dekoracji najlepszych Gimnazjów od lewej:  II m-ce Gimnazjum Kościelisko - Zofia Leśnik, I m-ce GMS Zakopane - Tadeusz Majoch i III m-ce - Gimnazjum Ciche - Wojciech Kosakowski.

WYNIKI SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

Najlepszą szkołą podstawową tej edycji LIGI została SP z Kościeliska. Młodzi biegacze narciarscy z Kościeliska zdobyli dzisia na trasie 623 punkty. Puchar za drugie miejsce pojedzie do SP Wisniowa, którego uczniowie mają na koncie 360 punktów, a trzecie dla SP Wysowa Zdrój z 334 punktami na koncie.

WYNIKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Zawody ukończyło 201 biegaczy narciarskich z Małopolski, co jak na pierwszą edycję LIGI w tym sezonie nie jest złą frekwencją, liczymy na to, że następne zawody będą liczniej obsadzone.

Następne zawody LIGI o Puchar Prezesa Małopolskiego SZS (szczegóły tutaj) już w najbliższy czwartek, czyli 13 lutego także na trasie w Zakopanem. Prowadzący na dzisiajszych zawodach spikerkę, pierwszy trener Justyny Kowalczyk - Stanisław Mrowca - będzie stał przed poważnym dylematem, oglądać swoją byłą podopieczną przed TV w biegu na koronnym dystansie 10 km klasykiem, czy zapowiadać kolejnych startujących i ogłaszać wyniki.