Mistrzostwa TZN: Wyniki w kategoriach junior C, D i E

2014-02-22

W dniu dzisiejszym rozgrywane były w Zakopanem na trasach COS Mistrzostwa TZN stylem klasycznym. Jest to jednocześnie kolejna edycja Biegu na Igrzyska. Zawodnicy i zawodniczki kategorii junior C pokonywali dystans 3km. Natomiast juniorzy i juniorki D oraz E rywalizowali na dystansie 2km.

Najlepszym juniorem C okazał się Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka z czasem 8min 32,8sek. Drugi był Mariusz Kwaśniowski reprezentujący UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane. Na najniższym stopniu podium stanął Szymon Sikora MULKS Tomaszów Lubelski. Wśród dziewczyn w tej kategorii najszybsza była Klaudia Pytel SSR LZS Sokół Szczyrk/ SMS Szczyrk. Czas zwyciężczyni to 9min 24sek. Drugie miejsce zajęła Nawara Emilia UKS Regle Kościelisko, a na miejscu tryecim uplasowała się Justyna Wendzel LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk

W kategorii juniorów D zwyciężył Alan Ciborowski reprezentujący Speed Jasło z czasem 6min 3,3sek wyprzedzając Dawida Damiana z Jedności Nowy Sącz i Mateusza Posiadałę UKS Rawa Siedlce. Najszybszą dziewczyną w tej grupie wiekowej była Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne z czasem 6min 42se. Miejsce drugie zajęła również zawodniczka MKS Halicz Sabina Lizis. Na miejscu trzecim rywalizację ukończyła Magdalena Kobielusz z MKS Istebna.

W najmłodszej kategorii juniorów E zwyciężył pokonując trasę w 7min 1,7sek Jan Guńka KS Chochołów. Miejsce drugie zajął Jan Zawada MKS Istebna. Na najniższym stopniu podium stanął Artur Bożek LKS Klimczok Bystra. Rywalizację dziewczyn zwyciężyła Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka z czasem 8min 15,1sek. Miejsce drugie zajęła Irena Szkurat UKS Hańczowa, a trzecia lokata przypadła Paulinie Sidor MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Dekoracja tej kategorii na zdjęciu.