Olimpiada Młodzieży w team sprintach - dominacja UMKS Marklowice [WYNIKI+FOTO]

2014-03-01

O złote medale Olimpiady Młodzieży w biegach narciarskich rywalizowano w kategoriach juniorek i juniorów B ('96'97). Juniorki B rozgrywały od razu swoje finały, juniorzy B natomiast najpierw półfinały, następnie finały. Ta ostatnia kategoria wiekowa biegała dzisiaj dystans sprintów pięciokrotnie. Konkurencje zdominował klub Aleksandry Pustołki UMKS Marklowice.

Rywalizację w tych kategoriach zdominował klub UMKS Marklowice, Agata Warło i Oliwia Mutwił zwyciężyły wśród pań, a Filip Kroemer i Wojciech Fojcik wśród panów. Dodam, że zwycięstwa absolutnie niezagrożone.

Srebro w kategorii juniorek B zdobyły zawodniczki LKS Klimczok Bystra Katarzyna Duda i Marianna Świętek, strata dziewczyn trenerów Beaty Szymańczak i Krzysztofa Wańczyka wyniosła 41,4 sekundy. Medal brązowy dla zawodniczek UKS Rawy Siedlce Joanny Bronisz i Anny Bieleckiej. Strata podopiecznych Grzegorza Staręgi wyniosła 1:32,4.

Kolejne lokaty dla :

4. Justyna Kołodziej i Maria Jania  -  LKS Witów Mszana Górna

5. Patrycja Starzak i Marcelina Zwarycz - MKS Halicz Ustrzyki Dolne

6. Justyna Jakubik i Agata Dakowicz - UKS Hubal Białystok.

WYNIKI JUNIORKA B

W kategorii panów kolejny medal dla UKS Rawa Siedlce, srebro Olimpiady Młodzieży zdobyli Arkadiusz Posiadała i Patryk Borkowski, którzy stracili do rywali z Marklowic 23,1 sekundy. Medal brązowy, zdobyli zawodnicy UKS Hańczowa Kamil Smoła i Mateusz Kuruc, ich starta wyniosła 38,4 sekundy.