Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Sylwia Molitor i Kamil Bury Mistrzami Polski Juniorów 2014 w sprintach narciarskich stylem dowolnym [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2014-03-03

Sylwia Molitor z UMKS Marklowice i Kamil Bury z MKS Istebna zostali Mistrzami Polski Juniorów w sprintach narciarskich stylem dowolnym. MPJ są rozgrywane w ramach Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Śląsk 2014.

 

Trzecia i przedostatnia konkurencja MPJ 2014 rozgrywanych na trasach zakopiańskiego COS to sprinty indywidualne stylem dowolnym na dystansie jednego kilometra.

 

W kategorii juniorek A złoty medal w tej konkurencji wywalczyła zawodniczka UMKS Marklowice Sylwia Molitor (krótka rozmowa z zawodniczką). Sylwia w finale pokonała zawodniczkę LKS Wiśniowa Osieczany Urszulę Łętochę, która wywalczyła srebrny medal i Dominikę Bielecką z MKS Wodzisław Śląski brązową medalistkę biegu. Czwarte miejsce w finale dla Karoliny Trzaski z MUKN Pod Stróżą Miszkowice.

W finale B najlepsza okazała się Natalia Surdyka z MUKN Pod Stróżą Miszkowice, zajmując piate miejsce w klasyfikacji sprintu. Kolejne trzy lokaty w finale B, jednoczesnie miejsca 6-8 w wynikach zajęły Andżelika Szyszka z MKS Halicz Ustrzyki Dolne, Anna Kalina z MUKN Pod Stróżą Miszkowice i Joanna Rysula z UKS Regle Kościelisko.

Sklasyfikowano 15 juniorek A ('94'95).

WYNIKI

 

Finał A panów to zwycięstwo i złoty medal dla Kamila Burego (na zdjęciu) z MKS Istebna. Kamil w finale pokonał Andrzeja Pradziada z AZS Katowice, dla którego jest to drugie indywidualne srebro tych mistrzostw i Wojciecha Suchwałko z KS Obidowiec Obidowa, który także ma już na koncie medal MPJ 2014 - złoty z biegu indywidualnego klasykiem. Czwarte miejsce w finale dla złotego medalisty z team sprintów Dawida Brila z MUKS Podkarpacie Jedlicze.

W finale B pierwszy linie mety minął zawodnik MUKN Pod Stróżą Miszkowice Tomasz Jurczak. Kolejne miejsca dla Kacpra Janowskiego z UKS Hubal Białystok, Tomasza Garbienia z LKS Wiśniowa Osieczany i Bartłomieja Ruckiego z NKS Trójwieś Beskidzka. Bieg ukończyło 22 juniorów A.

WYNIKI

 

/KaCe/

Komentarze - 1

nowy

Opublikowano: 2014-03-03 20:24:08

brawo Kamil tego sie nie spodziewalem ze wygra ktos z poza kadry

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl