Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Złotymi medalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sprincie zostali Katarzyna Stokfisz i Przemysław Zawada [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2014-03-03

Zimowa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biegach narciarskich - dzisiaj na trasie Pod Skocznią w Zakopanem rozgrywano sprinty indywidulane stylem dowolnym. Złote medale zdobyli Katarzyna Stokfisz z MULKS Tomaszów Lubelski w kategorii juniorek B i Przemysław Zawada z MKS Istebna w kategorii juniorów B.

 

W czteroosobowym finale kategorii juniorek B najszybsza okazała się Katarzyna Stokfisz (foto) z Tomaszowa Lubelskiego zdobywając tym samym złoty medal Olimpiady Młodzieży. Kasia pokonała w biegu finałowym Różę Łyjak z MKS Karkonosze Sporty Zimowe i Justynę Pradziad z LKS Poroniec Poronin, dla której jest to drugi po złotym w klasyku medal Olimpiady. Czwarte miejsce w finale dla Anny Bieleckiej z UKS Rawa Siedlce.

Finał B wygrała Monika Mleczek z KS Chochołów, przed Marianną Świętek z LKS Klimczok Bystra i dwójką zawodniczek UMKS Marklowice Agatą Warło i Oliwią Mutwil.

W kategorii juniorek B ('96'97) sklasyfikowano 25 zawodniczek.

WYNIKI

 

Złoto w kategorii juniorów B to duża niespodzianka. Złoty medal wywalczył zawodnik MKS Istebna Przemysław Zawada, który wyprzedził swojego klubowego kolegę, faworyta zawodów Dominka Burego i Pawła Pokutko z UKS Hubal Białystok. Czwarte miejsce w finale dla Kacpra Antolca reprezentującego LKS Poroniec Poronin.

Finał B to zwycięstwo Filipa Kroemera z UMKS Marklowice, który pokonał na trasie Klaudiusza Koguta z MUKN Pod Stróżą Miszkowice, Konrada Bila z MUKS Podkarpacie Jedlicze i swojego partnera ze złotego sprint teamu Wojciecha Fojcika.

Przypomnijmy, że Dominik Bury dzisiejszy srebrny medalista i zwycięzca biegu indywidualnego klasykiem nie startował w sobotnich sprintach drużynowych, zawodnik był przeziębiony i trenerzy podjęli decyzję o niewystawieniu zawodnika. Największym zaskoczeniem w tej kategorii jest brąz Pawła Pokutko z Białegostoku podpopiecznego Adama Roszkowskiego. Zaskoczeniem in minus brak w finale zwycięzców team sprintu Filipa Kroemera i Wojciecha Fojcika. Sklasyfikowano 31 juniorów B ('96'97)

 WYNIKI

Królem "polowania" dzisiejszych sprintów jest z pewnością klub MKS Istebna (trenerzy Tadeusz Krężelok oraz Jarosław Hulawy), który zdobył dzisiaj dwa złote medale i jeden srebrny.

 

Jak przebiega rywalizacja? W odróżnieniu od zawodów Pucharu Świata w Polsce z eliminacji przechodzi po 16 najlepszych zawodniczek i zawodników, którzy nastepnie rywalizują w czterech czteroososbowych ćwierćfinałach. Następnie rozgrywa się dwa połfinały, z których po dwóch najlepszych zawodników wchodzi do finału, po dwóch przegranych rywalizuje w finale B.

 

/KaCe/

Komentarze - 4

tapa

Opublikowano: 2014-03-03 15:08:50

Brawa dla zawodników i trenerów MKS Istebna!!

Godżilla

Opublikowano: 2014-03-03 17:11:36

A reszcie się nie należą brawa ? Wszyscy zasługują na brawa nawet Godi

fan club MKS

Opublikowano: 2014-03-03 18:37:46

Gratulacje Przemek:-)i reszta;-)ciężka praca popłaca.tak trzymaj!

nowy

Opublikowano: 2014-03-03 20:29:01

gratulacje dla zawodnikow i trenerow mks Istebna piekny wynik!!!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl