Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kolejne złote medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski dla Eweliny Marcisz i Mateusza Ligockiego [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2014-03-06

Ostatnia konkurencja rozgrywanych w Szelmencie Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegach narciarskich, to biegi łączone stylem dowolnym. Tytuły Mistrzów Polski U-23 zdobyli Ewelina Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne i Mateusz Ligocki reprezentujący klub NKS Trójwieś Beskidzka.

 

Biegi łączone rozgrywano w nietypowy sposób, mianowicie dzisiejszy bieg style dowolnym był rozgrywany jako bieg pościgowy tzn. zawodniczki i zawodnicy wyruszali na trasę wg różnic czasowych z wczorajszych biegów stylem klasycznym, a o kolejności w wynikach decydowało miejsce na mecie.

 

W kategorii pań kolejny (trzeci) złoty medal zdobyła wspomniana wyżej Ewelina Marcisz. Srebro dla Magdaleny Kozielskiej z UKS Regle Kościelisko, brąz to Dominika Hulawy z AZS AWF Katowice.

Kolejne lokaty zajęły:

4. Ewa Buchla - MKS Karkonosze jelenia Góra,

5. Magdalena Czusz - MULKS Tomaszów Lubeslki

6. Katarzyna Buchla - MKS Karkonosze Jelenia Góra

7. Patrycja Wąchała

8. Anna Rucka  - obie LKS Witów Mszanan Górna.

 

W biegu panów w porównaniu z klasykiem nastąpiła jedna zmiana, mianowicie Krzysztof Kukuczka z NKS Trójwieś Beskidzka wyprzedził na trasie Piotra Skowrona z MKS Karkonosze Jelenia Góra zdobywając brązowy medal. Pierwsza dwójka na podium bez zmian tzn złoto dla Mateusza Ligockiego, medal srebrny zdobył Mariusz Dziadkowiec Michoń z KS Śnieżka Karpacz.

Następne lokaty to:

4. Piotr Skowron - MKS Karkonosze Jelenia Góra

5. Krzysztof Wójcicki - ULKS Olimp Wzdół Rządowy

6. Damian Duk - UKS Rawa Siedlce

7. Zbigniew Obrochta - UKS Regle Kościelisko

8. Arkadiusz Wójcicki - ULKS Olimp Wzdół Rządowy.

 

Klasyfikację klubową wygrał klub MKS Karkonosze Jelenia Góra, przed NKS Trójwieś Beskidzka i UKS Regle Kościelisko.

 

Jak poinformował nas Jan Żmojda jeden z organizatorów zawodów oprócz pucharów, wszyscy zawodnicy otrzymali upominki ufundowane przez sponsora - długopisy marki Parker. Pierwsze trójki zarówno wśród pań jak i panów otrzymały premie pieniężne w wysokości odpowiednio 500, 300 i 200 złotych, a dwójka najlepszych zawodników Mistrzostw pamiątkowe koce olimpijskie Soczi 2014.

 

WYNIKI BIEGU ŁĄCZONEGO                             KLASYFIKACJE MMP

 

/KaCe/

Komentarze - 4

działacz pol

Opublikowano: 2014-03-07 08:44:17

mozna wyniki z biegu lyzwowego prosic?

kocur1983

Opublikowano: 2014-03-07 11:16:08

Pewnie Ewelina trafi do kadry w miejsce Agnieszki i bardzo dobrze bo widać, ze dziewczyna powoli wraca do formy. PZN mógłby pomyśleć o dolaczeniu jeszcze 1-2 dziewczyn do kadry A.

biegi123

Opublikowano: 2014-03-07 17:32:34

Brawo Ewelina i to jest przyszłość biegów w Polsce...Reszta dziewczyn hmm kiepściutko .. Brawo Mateusz , kolejny przykład zawodnika którego usunięto z kadry a teraz sobie pięknie radzi ...

vvvv

Opublikowano: 2014-03-08 15:27:47

zazwyczaj zawodnik trenujacy w domu bez obciazen psychicznych biega lepiej wplywa na to wiele czynnikow ale naszym trenerom trudno jest to zrozumiec .Trzeba troche sluchac zawodnika i go wsperac.Panny Marciszowne trenuja w domu i stale sa widoczne czy ktos sie na tym zastanawial?Pan Ligocki tez byl nie potrzebny i pokazuje sie tez z dobrej strony oczywiscie trenujac w domu.Jak nie jest wstyd trenerom ktorzy biora za to kolosalne pieniadze.Szkoda slow

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl