Mistrzostwa UKS-ów Białka Tatrzańska, biegi klasykiem [GALERIA FOTO+WYNIKI]

2014-03-09

W poprzednim artykule omówiliśmy wyniki Ogólnopolskich Igrzysk i Gimnazjady w biegach narciarskich 2014, w tym Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportwowych PZN. Ponieważ zawody są jedne, a klasyfikacje dwie, przedstawiamy wyniki wg kategorii PZN, czyli juniorów/ki C ('98'99), D ('00'01) oraz E ('02 i młodsi).

W klasyfikacji juniorów  C (czasy roczników 98 i 99) najszybsi byli uczniowie klas III gimnazjum. Zwyciężył Andrzej Skupień (foto) przed Mikołajem Michałkiem i Mariuszem Kwaśniowskim. Pierwszą szóstkę uzupełnili:

4. Mateusz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka/Gimnazjum w Istebnej im Jana Pawła II

5. Kacper Gaździak - LKS Czorsztyn Ski/GMS Zakopane

6. Maciej Popieluch - KS Jedność Nowy Sącz/ Gimnazjum SPOLT Nowy Sącz

Najszybszy zawodnik rocznika '99 Marek Wielusz uzyskał 11 czas.

W kategorii juniorek C zwyciężyła Klaudia Pytel przed Justyną Wandzel i Aleksandrą Łacek. Dalsze lokaty dla:

4. Emili Nawary UKS Regle Kościelisko/Gimnazjum Kościelisko i Weroniki Mikociak LKS Klimczok Bystra/G. PZM SMS Szczyrk.

6. Kamili Boczkowskiej MKS Karkonosze Jelenia Góra/GMS Szklarska Poręba

Klasyfikację Juniorów D zwyciężył Alan Ciborowski wyprzedzając kolegów ze swojego rocznika Mateusza Posiadałę i Dawida Damiana. Kolejne lokaty zajęli:

4. Wojciech Janik UKN Melafir Czarny Bór/GZSzP G Czarny Bór

5. Karol Smoluch MULKS Tomaszów Lubelski/G. 1 Tomaszów Lubelski

6. Michał Boreczek MKS Karkonosze Jelenia Góra/ZSP nr 15 i G. nr 5 w Jeleniej Górze

Zwycięzca z rocznika 2001 Grzegorz Zawada uzyskał 9 czas.

Najlepszą juniorką D dziś była Magdalena Kobielusz wyprzedzając Izabelę Marcisz i Monikę Skindler. Miejsca obok podium zajęły:

4. Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne/NSS Ustrzyki Dolne

5. Eliza Rucka MKS Istebna/Gimnazjum Istebna

6. Kamila Gruszka NKS Trójwieś Beskidzka/Gimnazjum w Istebnej im. Jana Pawła II

W najmłodszej kategorii juniorów E zwyciężył Jan Guńka przed Arturem Bożkiem i Robertem Bugarą. Kolejne miejsca przypadły dla:

4. Mateusza Ruckiego MKS Istebna

5. Jana Zawady MKS Istebna

6. Kamila Długopolskiego UKS Zogrody Stare Bystre

W rywalizacji juniorek E tryumfowała Ewa Gazur przed Małgorzatą Bajer i Laurą Legierską. Miejsca od czwartego do szóstego zajęły: