Wyniki Ogólnopolskich Igrzysk i Gimnazjady Młodzieży Szkolnej oraz Mistrzostw UKS w kategorii junior D [WYNIKI+ FOTO]

2014-03-10

Rywalizujący w ramach kategorii junior D zawodnicy i zawodniczki są uczniami zarówno szkół podstawowych jak i gimnazjów. Dlatego urodzeni w latach 2000 i '01 zawodnicy startujący na dystansie 2km stylem dowolnym tym samym biorą udział jednocześnie w Mistrzostwach UKS oraz IMS rocznik '01 I GMS rocznik '00.

W rywalizacji chłopców klas I gimnazjum zwyciężył Alan Ciborowski KS Speed Jasło/G. 2 Jasło. Drugie miejsce zajął Mateusz Posiadała UKS Rawa Siedlce/PG 6 Siedlce, a trzecią lokatę wywalczył Dawid Damian (foto) KS Jedność Nowy Sącz/G. Piątkowa. Pozostałe miejsca w czołowej szóstce zajęli:

4. Wojciech Janik UKN Melafir Czarny Bór/GZSzP G. Czrny Bór

5. Michał Boreczek MKS Karkonosze Jelenia Góra/ZSP nr 15 G. nr 5 w Jeleniej Górze

6. Jakub Plinta G. PZP SMS Szczyrk

Wśród uczniów klas VI szkół podstawowych zwyciężył Grzegorz Zawada MKS Istebna/SP 1 Istebna. Drugie miejsce zajął Karol Smajdor KS Jedność Nowy Sącz/SP 20 Nowy Sącz. Na najniższym stopniu podium stanął Dawid Ciećko MULKS Tomaszów Lubelski/SP 3 Tomaszów Lubelski. Miejsca kolejne zajęli:

4. Andrzej Chowaniak UKS Regle Kościelisko/SP Kościelisko

5. Dawid Haberny UKS Podczerwone/SP Podczerwone

6. Mateusz Piwko UKS Rawa Siedlce/SP Łazów

Grzegorz Zawada - najlepszy w tej kategorii - w rywalizacji juniorów D zajął 10 miejsce.

Kategorię klas I gimnazjum wśród dziewczyn wygrała Magdalena Kobielusz MKS Istebna/G. Istebna. Drugi rezultat uzyskała Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne/G. Korczyna. Trzecią pozycję zajęła Natalia Sewastynowicz MKS Istebna/G. Istebna. Dalsze lokaty przypadły:

4. Elizie Ruckiej MKS Istebna/G. Istebna

5. Kamili Gruszkce NKS trójwieś Beskidzka

6. Marcelinie Boguszewskiej UKS Rawa Siedlce/PG 6 Siedlce

Zmagania w klasach VI szkół podstawowych zwycięzyła Monika Skindler MULKS Tomaszów Lubelski/SP 3 Tomaszów Lubelski. Druga była Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne/NNS Ustrzyki Dolne. Brązowy medal dla Weroniki Bieniasz UKS Krokus Ciche/Sp Ciche nr 1. Kolejne miejsca zajęły:

4. Weronika Soprych MKS Karkonosze Jelenia Góra

5. Magdalena Kuśmierz MULKS Tomaszów Lubelski/SP 3 Tomaszów Lubelski

6. Daria Deja MKS Karkonosze Jelenia Góra

Zwyciężczyni tej kategorii Monika Skindler wśród wszystkich juniorek D zajęła 6 miejsce.