Ogólnopolska Gimnazjada Młodzieży w biegach narciarskich - sztafety [WYNIKI]

2014-03-11

W Białce Tatrzańskiej w ramach Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej rywalizowano dziś w biegach sztafetowych. Gimnazjaliści rywalizowali na dystansie 4x2km MIX, czyli pierwsze dwie zmiany stylem klasycznym, dwie kolejne dowolnym. Przypominam, że dziś zawodnicy reprezentowali swoje szkoły.

Wśród chłopców urodzonych w latach 1998-2000 zwyciężyła sztafeta Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Zakopane I w składzie: Andrzej Skupień, Kacper Gaździak, Mariusz Kwaśniowski i Łukasz Bachleda, na miejscu drugim uplasowali się zawodnicy Gimnazjum Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk: Jakub Bartyzel, Marek Welusz, Mateusz Dyrcz i Paweł Twardowski, a brąz dla sztafety z Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze w składzie: Wojciech Jankik, Damian Marczak, Wojciech Filip i Przemysław Pancerz. Zawodnicy z Czarnego Boru na co dzień trenują i rywalizują w biathlonie, ale jak widać w biegach (również klasykiem) radzą sobie całkiem dobrze.

Tuż za podium uplasowali się zawodnicy reprezentujący Gimnazjum Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim, miejsce piąte zajęli zawodnicy z Gimnazjum Sportowego w Supraślu, a na szóstej pozycji finiszowali reprezentanci Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

WYNIKI GIMNAZJUM CHŁOPCY

Wśród dziewcząt z roczników 1998-2000 najlepsze okazały się uczennice Gimnazjum Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk: Klaudia Pytel, Paula Pasterczyk, Oliwia Bril i Natalia Bury, srebro wywalczyła  sztafeta Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie w składzie: Kamila Boczkowska, Patrycja Rutecka, Łucja Barzak i Klaudia Szpak, a brązowy medal zdobyły zawodniczki z Narciarskiej Szkoły Sportowej w Ustrzykach Dolnych: Sabina Lizis, Zuzanna Konik, Sandra Pasławska i Justyna Chmielowska.

Na miejscu czwartym uplasowała się sztafeta Gimnazjum w Cichem, piąte miejsce przypadło Publicznemu Gimnazjum nr 6 w Siedlcach, a na szóstym miejscu zmagania ukończyło Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Zakopane.

WYNIKI GIMNAZJUM DZIEWCZĘTA

Podczas weryfikacji składów sztafet okazało się, że dwukrotna srebrna medalistka Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii klas VI (rocznik 2001) Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne/NSS Ustrzyki Dolne jest uczennicą gimnazjum w związku z tym została zdyskwalifikowana i pozbawiona obu medali.