Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Martyna Galewicz i Maciej Staręga wygrywają biegi stylem dowolnym w Zakopanem [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2014-03-14

Pierwszy dzień zawodów w biegach narciarskich na trasach COS w Zakopanem to biegi stylem dowolnym. Impreza jest finałem cyklu Bieg Na Igrzyska.

 

Seniorzy (+93) i juniorzy A mieli do pokonania dystans 8 kilometrów stylem dowolnym. Wygrał nasz jedyny regularnie punktujący zawodnik w Pucharze Świata, reprezentujący na co dzień klub UKS Rawa Siedlce Maciej Staręga. Czas Maćka to 17:57,6 minuty. Równe 8 sekundy stracił do zwycięzcy kolejny olimpijczyk w dzisiejszych zawodach Paweł Klisz z LKS Klimczok Bystra. Niespodzianką jest trzecia lokata trenującego poza kadrą Marcina Rzeszótki z AZS AWF Katowice.

Kolejne lokaty w tej kategorii zajęli:

4. Daniel Iwanowski - AZS Zakopane

5. Jan Antolec - LKS Poroniec Poronin

6. Jakub Twardowski - AZS Zakopane 

 

Na tym samym dystansie 8 kilometrów rywalizowali juniorzy A ('94'95). Zwyciężył z czasem 19:03,90 minuty Andrzej Pradziad z AZS AWF Katowice. 2,4 sekundy stracił do niego srebrny medalista dzisiejszych zawodów Kamil Bury z MKSA Istebna. Najniższy stopień podium dla Tomasza Jurczaka z MUKN Pod Stróżą Miszkowice, jego strata wyniosła już pona pół minuty. Pierwszą szóstkę uzupełnili :

4. Dawid Bril - MUKS Podkarpacie Jedlicze

5. Łukasz Marmol - KS Jedność Nowy Sącz

6. Bartłomiej Pawlikowski - LKS Poroniec Poronin

Konkurencję ukończyło 10 juniorów A.

 

Juniorzy B ('96'97) mieli do pokonania tylko sześć jednokilometrowych pętli. Na tym dystansie wygrał Wojciech Fojcik z UMKS Marklowice. Czas zwycięzcy to 15:11,90 minuty. Drugie miejsce dla Klaudiusza Koguta z MUKN Pod Stróżą Miszkowice, najniższy stopień podium dla Patryka Borkowskiego z UKS Rawa Siedlce. Kolejna trójka zawodników to sekundowe różnice, dwie sekundy do podium zabrakło czwartemu na mecie Danielowi Chmielowskiemu z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Kolejne 3 sekundy to Grzegorz Kościelniak z LKS Witów Mszana Górna i jeszcze szósty zawodnik czyli Kacper Antolec z LKS Poroniec Poronin, który stracił do piątego miejsca 1,4 sekundy. 

W tej kategorii bieg ukończyło 28 zawodników.

 

Panie w kategorii seniorek (+93), juniorek A ('94'95) i juniorek B ('96'97) rywalizowały na tym samym dystansie 5 kilometrów.

Na starcie w kategorii seniorek stanęły 3 zawodniczki. Wygrała reprezentująca AZS AWF Katowice Martyna Galewicz. Drugie miejsce ze stratą 5,6 sekundy zajęła Marcela Marcisz z MKS Halicz ustrzyki Dolne, trzecie dla Dominiki Hulawy z AZS AWF Katowice.

 

W biegu juniorek A konkurencją była już większa, na starcie zobaczyliśmy 9 zawodniczek. Wygrała zawodniczka kadry młodzieżowo - juniorskiej Dominika Bielecka z MKS Wodzisław Śląski z czasem 14:48,70 minuty. Urszula Łetocha z LKS Wiśniowa Osieczany straciła do tryumfatorki 25,9 sekundy zajmując drugą lokatę. Na miejscu trzecim Sylwia Molitor z UMKS Marklowice.

Kolejne miejsca to:

4. Karolina Trzaska - MUKN Pod Stróżą Miszkowice

5. Joanna Rysula    - UKS Regle Kościelisko

6. Angelika Szyszka - MKS Halicz Ustrzyki Dolne

 

Zwyciężczyni kategorii juniorek B (także dystans 5 kilometrów) Agata Warło z UMKS Marklowice postarała się o sporoą niespodziankę. Jej czas 14:40,20 minuty to trzeci wynik na dystansie w kategorii OPEN kobiet, Agata uległa tylko dwóm najlepszym seniorkom. Drugie miejsce ze stratą 50 sekund zajęła reprezentująca MULKS Tomaszów Lubelski Katarzyna Stokfisz, a podium uzupełniła zawodniczka SSR LZS Sokół Szczyrk Daria Krupa.

4. Marianna Świętek - LKS Klimczok Bystra

5. Marta Jania - LKS Witów Mszana Górna

6. Justyna Pradziad - LKS Poroniec Poronin

W tej kategorii wiekowej dotarło do mety 18 zawodniczek.

 

Reasumując pierwszy dzień zawodów w starszych kategoriach należy się cieszyć, że zawody w ogóle się odbyły. Jednak powód do zmartwienia jest olbrzymi, licząc wszystkich startujących w kategoriach powyżej mamy 74 zawodniczek i zawodników i to są całe polskie biegi narciarskie, bezpośrednie zaplecze kadry juniorsko-młodzieżowej i teamu A. Dużo to czy mało - oceńcie sami.

 

WYNIKI SENIOR, JUNIOR A,B

 

/KaCe/

Komentarze - 20

Marzena

Opublikowano: 2014-03-14 12:16:11

BRAWO MARCIN RZESZÓTKO !!!!!!!!!!!!!!

aaa

Opublikowano: 2014-03-14 13:04:03

Dziwicie się, bo ja jako rodzic dziecka trenującego biegi narciarskie nie. Ja jako rodzic kupuje sprzęt, inaczej dostanie jakiś szrot.O buty nie mogłam się doprosić, kupiłam sama, nie mówiąc o nartach. Obóz letni oczywiście jeśli się odbędzie, płatność pełna , bo klub nie ma pieniędzy.Idea Biegu Na Igrzyska jest super. Ale czy Ktoś pomyślał o tym że niektóre kluby nie wystawiają dużej ilości startujących , ponieważ nie ma pieniędzy na przejazd i pobyt.Są dzieci chętne do uprawiania tego sportu, ja moje osobiste dziecko zachęciłam i ma nawet dobre wyniki,ale nie może być tak,że wszystko jest na rekach rodziców. Nie odmówię dziecku, ale kosztem czegoś...Jak nie będzie pieniędzy" u podstaw" to nie będzie mistrzów. Można sponsorować kadrę, ale jak nie będzie pieniędzy dla klubów i sprzętu to nie będzie wyników. Dzieci i młodzież jest tylko należy pewne rzeczy zobaczyć.Ale niektórzy tylko gadają i nic nie robią.... Teraz są potrzebne nartorolki, kto kupi... oczywiście rodzice...

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-03-14 13:27:16

Absolutnie nikt się nie dziwi, zawsze staramy się pokazać fakty, a te są takie, że nasz sport się nie rozwija. Skipol jest od paru lat za cyklem lig wojewódzkich dla dzieci ( C,D i E)gdzie można wyławiać wiele talentów nie obciążając budżetu klubów. Dodatkowo dwie imprezy ogólnopolskie np. Igrzyska Młodzieży Szkolnej i UKS-y...i tyle. Oszczędność pieniędzy, czas na treningi, naukę techniki itd

aaa

Opublikowano: 2014-03-14 13:39:39

Pamiętam jak jako młoda zawodniczka biegała na ligach dolnośląskich w Jakuszycach.Ile wtedy było klubów. Teraz tylko poświęcenie trenerów, ale to pojedyńcze jednostki, często niedocenione.. My rodzice jak możemy pomagamy.Moje dziecko rosło na nartach od 2 roku życia. Trafiło na super trenerów, ale są bezradni na brak sprzętu. Myśl powrotu do lig wojewódzkich, ale kto za zapłaci.... Czas na działanie osób odpowiedzialnych...

trener

Opublikowano: 2014-03-14 14:42:10

Narciarstwo nie jest tanim sportem, więc jak się decydujemy na to, żeby nasze dziecko uprawiało ten sport, to....należy w większości za wszystko płacić. Rodzice narciarzy biegaczy przyzwyczaili się ,że wszystko mają za darmo. Trzeba trochę zainwestować w swoje dziecko. Ja na swoje dziecko uprawiające piłkę nożną wykładam miesięcznie dużą kwotę finansową, płacimy generalnie za wszystko, i nikt nie płacze z tego powodu.

budrys

Opublikowano: 2014-03-14 19:16:26

a jeśli rodzice nie mają pieniędzy to co "trener" mówi??? prosze isć do domu bo rodzice nie mają kasy!!!???? z takim podejsciem to pan zawodnika nie wychowa...zresztą ja osobiscie uzyl bym w takim momencie niecenzuralnego slowa, i nie wiem jak pan może się nazywać trenerem. Nie chce uogólniać ale w tym sporcie potrzebny jest zawodnik z charakterem a nie rozpieszczone dziecko ktore ma wszystko dane pod nos, a pozniej powie że mu sie sport znudzil. A takie dzieci z charakterem przeważnie wychowują się w biedniejszych rodzinach, gdzie starają sie walczyc i pokazac a nie miec wszystko za darmo.

platon

Opublikowano: 2014-03-14 14:59:47

Ja mam głęboką nadzieję, że niedługo na dolnym śląsku powstanie grupa osób, zapaleńców i pasjonatów, którzy robią to co do tej pory, wspierają swoje dzieci i pomagają pomimo wiadomo jak funkcjonujących klubów. Ktoś kiedyś coś mądrego powiedział, że bez rodziców nie uda się w tym sporcie. Grupa odniesie sukces tylko wtedy jak odetnie się od wszelkiej polityki klubowej i pseudo działaczy. I tak bez żadnej łaski kupujemy sprzęt własnym dzieciom to dlaczego miało by być inaczej w grupie zapalonych ludzi. Ambitny Trener też się znajdzie i przyjdzie popracować jak będzie godny etat. A pieniądze i tak się znajdą, bo przede wszystkim będą wydawane z głową! Nie widzę tego inaczej. Życzyłbym aby już w przyszłym sezonie udało nam się stworzyć taką grupę.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-03-14 16:04:08

W tworzeniu Ligi Dolnośląskiej chętnie pomożemy (skipol)

anka

Opublikowano: 2014-03-14 16:29:28

Patrze na to z perspektywy rodzica, ktorego dziecko " na szczescie lub nieszczescie" trenuje ten sport. Tak, to prawda, ze na chwile obecna wiekszosc kosztow ponosza rodzice. Ale spojrzmy na to z tej strony, ze tak jest rowniez, jak dziecko jest uzdolnione muzycznie - wiekszosc kosztow rozwoju jego talentu pokrywa rodzic, jak gra w szachy, to rowniez rodzic finansuje te zainteresowania i pasje.. Tak sie nie dzieje tylko w Polsce - tak to wyglada rowniez za granica. Kwestie finansowe reguluja rodzice, poszczegolne zwiazki zapewniaja szkolenie wybranym jednostkom i to nawet nie wszystkim, tylko tym najlepszym.... jest taki narciarz alpejski Ted Ligety, ktory na jakichs mistrzostwach z tego powodu, ze nie byl w czolowce kraju wystartowal w kasu, na ktorym w miejscu logo sponsora byl napis "mama i tata". To mowi samo za siebie.... Oczekuje wsparcia w szkoleniu ale wiem, ze finansowo to ja mam dbac o to, zeby moje dziecko mialo dobry sprzet do treningow i startow. Poki co :)

platon

Opublikowano: 2014-03-14 17:51:31

Nie miałem na myśli Ligi Dolnośląskiej, na dzień dzisiejszy znalazł się poważny sponsor, który zainteresował się projektem. Myślimy o czwórce, piątce ambitnych dzieciaków, a wraz z nimi zapalonych rodziców. Grupa charakteryzować się będzie (co wyjdzie wszystkim na zdrowie) niezależnością. Dzięki Kuba za szczere chęci pomocy, właśnie o to chodzi aby mieć w swoich szeregach takich ludzi którzy pomogą a nie zaszkodzą co w tym środowisku jest modne. Trzymajcie kciuki, może się uda!

aaa

Opublikowano: 2014-03-14 20:36:39

Jestem zainteresowana . Jak możemy się skontaktować . Ppozdrawiam

sympatyk

Opublikowano: 2014-03-14 20:57:51

Kuba ,ski-polu to jeden z tych co chcą zrobić dla biegów narciarskich , choć znam kilku innych , żeby kiedyś ONI się spotkali. POZDRO-DUżO ZDROWIA///

kibic

Opublikowano: 2014-03-14 21:00:58

KUBA jest jeszcze tyle do zrobienia w Małopolsce ,więc zachowaj SIłY na MALOPOLSKE//

pracujący z młodieżą

Opublikowano: 2014-03-14 21:16:25

Stworzenie Lig Wojewódzkich w bigach narciarskich to dobre rozwiązanie ze wzlędu na koszty ,plus 2 imprezy ogólnopolskie /igrzyska, UKS-y/ ja nie wiem jak to wytrzymują kluby które od soboty 8.03 do jutra 15 .03 przebywają n terenie Podhala, chodzi o koszty i naukę dzieciaków ,którzy rodzice i SZkoły wyrażają na ZGODE.///

znający sprawy

Opublikowano: 2014-03-14 21:27:00

Jakby tak PZN rozdielił te pieniądze które idą do kasy AK-polu ,to widzę już 5 lig wojewódzkich małopolska,podkarpadzka ,śląska ,dolnośląska i centralna /Tomaszów,Siedlce,Białystok/ Panie Prezesie PZN DO DZIELA czekamy .///

dla znającego sprawy

Opublikowano: 2014-03-14 21:44:28

Ale te 15,000 KAWEK jest dore podczs biegu na igrzyska.

Skoczek

Opublikowano: 2014-03-15 21:25:50

Narciarze biegacze jesteście tak słabiutcy organizacyjnie, że aż mi was szkoda.Niedoszkoleni trenerzy, zawistni, ciągle spiskujący, a nade wszystko chlejący ciągle wódę oraz zawodnicy wymądrzający się na Skipolu, którzy zamiast kiedy był ich czas sumiennie trenować, odpowiedni tryb życia prowadzić to zabawiali się, imprezowali i chlali (tak jak Budrys i inni pseudozawodnicy)- to obraz polskich biegów.

ludzik

Opublikowano: 2014-03-17 19:24:00

moze i masz racje ale jesli biegacze to imprezowicze to skoczkowie delikatnie zecz ujmujac sa CPUNAMI

aaa

Opublikowano: 2014-03-18 22:47:59

Do Platona próbuje się z tobą skontaktować na email, ale brak odpowiedzi.

weronika z Wodzisławia

Opublikowano: 2015-02-04 21:54:19

A ja cieszę się, że moje dziecko trenuje. Ma pasję, ciekawie i mądrze spędza wolny czas; ma też dobrego trenera, który dodatkowo jest dla niego autorytetem. To ważne. Nie wiem, czy będzie olimpijczykiem, może nie, ale na pewno czas na treningach nie będzie czasem straconym.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl