Biegi narciarskie stylem dowolnym, finał BNI w Zakopanem kategorie C,D i E [WYNIKI+DRUŻYNÓWKA]

2014-03-14

W finale Biegu na Igrzyska w Zakopanem startują także młodsze kategorie wiekowe czyli biegacze narciarscy w kategoriach junior/ka C ('98'99), junior/ka D ('00'01) i junior/ka E ('02 i młodsi). Zawody są rozgrywane na trasach COS pod skocznią.

W kategorii junior C na dystansie 3 kilometrów stylem dowolnym zwyciężyli Joanna Jakieła z UKS Krokus Ciche i Mateusz Haratyk (foto) z NKS Trójwieś Beskidzka.

W biegu dziewcząt podium uzupełniły Klaudia Kołodziej z LKS Witów Mszana Górna i Justyna Wandzel z LKS Klimczok Bystra. Pozostałe lokaty dla:

4. Klaudia Pytel - SSR LZS Sokół Szczyrk

5. Aleksandra Łacek - NKS Trójwieś Beskidzka

6. Natalia Bury - Wisła Ustronianka

W biegu juniorów C za zwycięskim Mateuszem Haratykiem pozostałe miejsca na podium zajęli Szymon Sikora z MULKS Tomaszów Lubelski i Maciej Popieluch z KS Jedność Nowy Sącz.

Wyróżnioną szóstkę uzupełnili:

4. Mikołaj Michałek - MKS Istebna

5. Andrzej Skupień - LKS Poroniec Poronin

6. Mariusz Kwaśniowski - UKS Regle Kościelisko

Kategoria junior D czyli chłopcy i dziewczęta urodzeni w latach 2000-2001 mieli do pokonania dystans dwóch kilometrów.

Wśród dziewcząt wygrała Magdalena Kobielusz z MKS Istebna, pokonując Izabelę Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne i swoją klubową koleżankę Natalię Sewastynowicz.

Czwarte miejsce dla kolejnej  zawodniczki istebniańskiego MKS-u Elizy Ruckiej, piąta lokata dla Moniki Skinder z MULKS Tomaszów Lubelski, pierwszą "dyplomową" szóstkę zamyka Patrycja Karciarz z UKS Dwójka Biały Dunajec.

Bieg chłopców w tej kategorii wygrał Dawid Damian z KS Jedność Nowy Sącz. Dawid pokonał na trasie srebrnego medalistę z MULKS Tomaszów Lubelski Karola Smolucha o 12,1 sekundy. Trzeci stopień podium wywalczył Jakub Plinta z LKS Klimczok Bystra.

Kolejne miejsca to:

4. Dawid Zawada - MKS Istebna

5. Michał Boreczek - MKS Karkonosze jelenia Góra

6. Jan Żółkiewski - MULKS Tomaszów Lubelski

Najmłodsza kategoria wiekowa dzisiejszych biegów w Zakopanem to juniorzy/ki E czyli urodzeni w roku 2002 i młodsi, którzy ścigali się na dystansie jednego kilometra. Zwyciężył reprezentujący KS Chochołów Jan Guńka z przewagą 21 sekund, co na tak krótkim dystansie jest bardzo dobrym wynikiem. Drugie miejsce dla Jana Zawady z MKS Istebna, który wyprzedził trzeciego na mecie Kamila Długopolskiego z UKS Zogrody Stare Bystre o 1,4 sekundy. Kolejni zawodnicy to:

4. Artur Bożek - LKS Klimczok Bystra

5. Mateusz Rucki - MKS Istebna

6. Bartosz Cielniak - MULKS Tomaszów Lubelski

Wreszcie najmłodsze panie biegające dzisiaj na trasach pod Skocznią czyli juniorki E, które miały do pokonania dystans jednego kilometra.

Pierwsza szóstka tej rywalizacji to pojedynek dwóch klubów NKS Trójwieś Beskidzka i MULKS Tomaszów Lubelski. Zawodniczki z Trójwsi zajęły miejsca : 1. Ewa Gazur, 3. Laura Legierska i 6. Aleksandra Tonderska, zawodniczki z Tomaszowa to: 2. Anna Berezecka, 4. Oliwia Chlebicka, 5. Karina Probola.

Sklasyfikowano na mecie 22 zawodniczki.

WYNIKI JUNIOR C,D,E

W klasyfikacji drużynowej kolejny raz najlepszy okazał się MULKS Tomaszów Lubleski, którego zawodnicy zdobyli dziś 799 punktów. Drugi wynik osiągnęli reprezentanci NKS Trójwieś Beskidzka - 629pkt, a trzecie miejsce dla MKS Istebna - 577pkt.